«

»

Pucharowy przystanek w drodze na PGE Narodowy

Jeśli ktokolwiek marzyłby o spotkaniu konińskiego Górnika np. z ekstraklasowym rywalem w niedalekiej przyszłości z pewnością dopatrywałby się takiej szansy dzięki rozgrywkom pucharowym. Historia tych rozgrywek nie raz już pokazała, że nawet kopciuszki polskiej piłki mają szanse na spotkanie z uznanym rywalem z najwyższej półki rozgrywkowej. Pierwszy krok ku takiemu marzeniu został właśnie przez koniński zespół wykonany. 

Tym krokiem, choć ciągle jeszcze malutkim było wygranie strefowego Pucharu Polski lub innymi słowy regionalnego pucharu na poziomie dawnych OZPNów. W finale „konińskich” rozgrywek strefowych, Górnik Konin pokonał zespół Czarnych Ostrowite 2-0. Na stadionie w Ostrowitem zameldowało się ok. 200 kibiców przyjezdnych, ze sporym wsparciem ziomali z Ostrovii i Falubazu. Mimo iż ten poziom rozgrywek kończył szumnie nazwany finał i był okraszony wręczeniem nawet okazjonalnego pucharu, droga na PGE Narodowy jeszcze bardzo daleka.

Wygranie strefowego pucharu w rundzie jesiennej oznacza, że zespół Górnika Konin wystąpi w rundzie wiosennej w edycji wojewódzkiej. Drabinka tych rozgrywek będzie oznaczała dla zwycięzców kolejne kilka spotkań, w których na pewno nie będzie już tak łatwo jak dotychczas. Do gry wejdą bowiem zwycięzcy wszystkich strefowych pucharów z Wielkopolski oraz wyżej notowani rywali z poziomu IV i następnie III ligi. Dopiero zwycięzca wojewódzkiej edycji pucharu uzyska prawo do startu w ogólnopolskich rozgrywkach pucharowych w następnym sezonie. I dopiero wówczas pojawi się szansa, aby w drodze losowania trafić na jedną z najbardziej uznanych marek piłkarskich w Polsce. Tak jak jeszcze niedawno przekonał się o tym nasz lokalny rywal z Kleczewa, kiedy to miejscowy Sokół zmierzył się z ektraklasowym Zagłębiem Lubin. 

Gratulacje dla drużyny za wygraną w strefowym pucharze – czekamy wiosną na więcej! 

Czarni Ostrowite - Górnik Konin, PP (sezon 2023/24)

Czarni Ostrowite – Górnik Konin, PP (sezon 2023/24)

Czarni Ostrowite - Górnik Konin, PP (sezon 2023/24)

Czarni Ostrowite – Górnik Konin, PP (sezon 2023/24)