«

»

Górnik liderem tabeli po rundzie jesiennej!

Zakończyła się runda jesienna naszej grupy V ligi. Górnik Konin okazał się w niej najlepszą drużyną w lidze i z dorobkiem 35 punktów przezimuje rozgrywki w fotelu lidera. Dwie wysokie po 9-0  (i do tego pod rząd) wygrane sprawiły, że dodatkowo nasz zespół zyskał miano najlepszego w ofensywie i jednocześnie w defensywie. Jesienią górnikowcy strzelili 52 bramki, tracąc przy tylko zaledwie 8.

Bilans naszej drużyny to 11 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. W minionej rundzie przegraliśmy tylko z SMSem Ślesin (1-3) i Lechią Kostrzyn (0-2), natomiast wyniki remisowe zanotowaliśmy w spotkaniach z Olimpią Koło (1-1) i Kłosem Zaniemyśl (0-0). Cel, jakim z pewnością jest awans do IV ligi staje się coraz bardziej realny, choć nie możemy zapominać, że to dopiero półmetek rozgrywek, a nasi rywale depczą nam praktyczni po piętach. Kolejne zespoły na podium po rundzie jesiennej mają raptem o 2 punkty mniej niż Biało-Niebiescy (Kamionki i Ślesin).

Póki co możemy się cieszyć – Górnik Konin najlepszy po rundzie jesiennej i ten status nie zmieni się na pewno formalnie przynajmniej do marca, a miejmy nadzieję, że nawet do końca rozgrywek w czerwcu. Końcowa tabela po rundzie jesiennej sezonu 2023/24 dla naszej grupy V ligi na stronach 90minut.pl – polecamy!