«

»

Inauguracja wiosny na piątkę!  

Długo czekaliśmy za startem ligi i w końcu doczekaliśmy się. W zeszłą sobotę Biało-Niebiescy zaingurowali rundę wiosenną naszej V ligi. Pierwsze dwa mecze to spotkania wyjazdowe, przed własną publicznością Górnik Konin zaprezentuje się tuż przed świętami. 30 marca zagramy w Koninie na Dmowskiego z SMSem Ślesin.

Pierwsza kolejka rundy rewanżowej wypadła na piątkę i to dosłownie. Podopieczni trenera Rozmarynowskiego gładko rozprawili się z GKSem Dopiewo na ich terenie 5-0. Jeszcze niedawno rywale aspirowali do awansu do wyższej ligi, ale w obecnym sezonie są raczej ligowym przeciętniakiem. Po meczu z Górnikiem znaleźli się na 11 miejscu w tabeli. Liderem pozostał oczywiście nasz Górnik, który tym spotkaniem nie dość, że udowodnił swoją strzelecką skuteczność to jeszcze potwierdził swoje awansowe aspiracje na koniec sezonu.

Teraz przed nami spotkanie wyjazdowe w Kole z miejscową Olimpią. Rywale zajmują 8 miejsce w tabeli, ale na pewno w starciu z konińską drużyną będą chcieli się dobrze pokazać i o punkty na pewno nie będzie łatwo. Po tym spotkaniu czeka nas w końcu pierwszy mecz domowy na wiosnę i to zapewne od razu jeden z najważniejszych w końcowej batalii o ligowy prymat. Zagramy z drużyną SMSu Ślesin, która w tabeli depcze nam po przysłowiowych piętach, zajmując pozycję wicelidera i która to również po cichu zapewne mierzy w awans do IV ligi.

WSZYSCY DO KOŁA NA WYJAZD! SZCZEGÓŁY NA FB!