«

Gonimy miejsce premiowane awansem

Minęło 5 kolejek ligowych, które zmieniły położenie naszego Górnika w ligowej tabeli. Jeszcze na starcie wiosny mogliśmy się cieszyć z tego, że nasz klub był liderem rozgrywek, lecz niestety w końcu musieliśmy ustąpić tego miejsca i to jeszcze naszym lokalnym rywalom. 

W pierwszych pięciu meczach Górnik odniósł 3 zwycięstwa, 1 remis i niestety zaliczył 1 porażkę. Gładkie zwycięstwa przyszły nam w rywalizacjach z GKSem Dopiewo (5-0) i Zjednoczonymi Trzemeszno (także 5-0), skromną wygraną zaliczyliśmy w Swarzędzu z miejscowym Meblorzem (1-0), ale niestety już w meczach z naszymi „podkonińskimi” rywalami – Olimpią Koło i LKS Ślesin pogubiliśmy punkty. Najpierw słaba postawa naszych zawodników w Kole „zaowocowała” podziałem punktów (1-1), a następnie w meczu u siebie przegraliśmy z drużyną piłkarzy zatrudnionych pod nazwą SMSu Ślesin. To drugie spotkanie było o tyle dla nas dotkliwe, że nie dość że straciliśmy bramkę w doliczonym czasie gry i ogólnie pozycję lidera, to jeszcze pozwoliło ono odskoczyć właśnie Ślesinowi w tabeli na 3 punkty i drugiej Golinie na 2. 

Piłka oczywiście nadal w grze, do końca rozgrywek zostało jeszcze sporo, bowiem 9 kolejek, ale już teraz chyba staje się oczywistym, że perspektywa awansu do IV ligi na pewno się zmieniła – musimy gonić lidera i czekać na jego potknięcia w lidze. A zadanie przed nami wcale niełatwe – w najbliższej kolejce zagramy u siebie z kolejnym zespołem, który również nie ukrywa swoich awansowych aspiracji – Polonią Goliną.

Komplet wyników naszej grupy V ligi wraz z tabelą znajdziecie jak zawsze na 90minut.pl – link tutaj.