«

»

Gwardyjski Mikołaj Dzieciom 2014

Już po raz trzeci kibice Gwardii Koszalin wywołali uśmiech na twarzach potrzebujących dzieci. Podobnie jak w poprzednich latach, fani koszalińskiego klubu aktywnie włączyli się do akcji „Pusta Choinka” organizowanej przez Caritas.
Gwardyjski Mikołaj już na dobre wpisał się w przedświąteczny krajobraz. Po sukcesach ostatnich inicjatyw, tegoroczna edycja akcji kibiców nabrała jeszcze większego rozmachu. Specjalne puszki zostały umieszczone w wielu koszalińskich sklepach i lokalach. Zbiórka pieniędzy była prowadzona również podczas meczu szczypiornistów Gwardii Koszalin przeciwko Energetykowi Gryfino. Akcję kibiców było można wesprzeć także poprzez dokonanie wpłaty na konto bankowe. Do akcji przyłączyli się również piłkarze i działacze koszalińskiego klubu.
Dzięki przeprowadzonej zbiórce organizatorom akcji udało się zebrać kwotę ponad 2700 złotych. W Wigilię Bożego Narodzenia Gwardyjski Mikołaj odwiedził jedenaście rodzin. W świątecznych paczkach znalazły się m.in. kurtki, buty oraz dresy sportowe. Nie zabrakło również słodyczy oraz gadżetów koszalińskiego klubu.
Organizatorzy akcji gorąco dziękują wszystkim, którzy w zabieganym okresie wsparli inicjatywę i pomogli sprawić, że na twarzach potrzebujących dzieci pojawił się uśmiech.

gwardyjskimikolaj

źródło: tekst gk24.pl, foto: profil Gwardyjski Mikołaj Dzieciom