«

»

Aktywny weekend Górnikowców

Na ostatni wyjazd w lidze przyszło nam jechać do Ostrzeszowa. Była to jednocześnie ostatnia kolejka ligowa, która w dodatku decydowała o mistrzostwie. Naszym rywalem do awansu była Obra Kościan, która swój mecz rozgrywała w Kępnie. Do Ostrzeszowa na sektor gości dotarło 60 osób (autokar, bus + auta), w tym 4 osoby z Gwardii Koszalin. Po drodze nasz autokar mijał się z autokarami Ostrovii, udającej się na swój wyjazd do Torunia. Na płocie w Ostrzeszowie zawisła mniejsza fana Łańcuchy. Doping praktycznie przez całe spotkanie, raz lepszy raz gorszy. Piłkarze stanęli na wysokości zadania i wygrali 3-2, zapewniając sobie mistrzostwo ligi. Po meczu nie zabrakło zatem małego świętowania, pojawiły się szampany, wspólne śpiewy z piłkarzami, a nawet pamiątkowa fotka razem z zawodnikami na sektorze. Przypomnieliśmy również piłkarzom, że to jeszcze nie koniec, bo o awansie przesądzać będzie podwójny baraż ze zwycięzcą drugiej grupy IV ligi wielkopolskiej. Ponadto głośne „sto lat” otrzymał jeden z kibiców Gwardii, który tego dnia świętował akurat swoje urodziny. Przejazd jak i powrót do Konina spokojny, ale pod dość silną eskortą stróżów prawa. Podziękowania dla Gwardzistów za wsparcie na tym wyjeździe!

Victoria Ostrzeszów - Górnik Konin (sezon 2015/16)

W tym samym czasie, delegacja 8 kibiców Górnika Konin była obecna razem z Ostrovią na ligowym meczu Ostrowian w Toruniu z miejscową Elaną. Na sektorze gości pojawiły się dokładnie 92 osoby, w tym oprócz fanów Ostrovii i naszej delegacji, również zgodowicze Ostrovii – Kania Gostyń. Z kolei z miejscowymi pojawili się również fani Kalisza. Ostrovia przegrała na boisku, ale nie miało to już wpływu na spadek drużyny z III ligi.

Victoria Ostrzeszów - Górnik Konin (sezon 2015/16)

Ponadto, w tym samym czasie, część fanów Górnika Konin udała się również na jedną z gal MMA, gdzie swoje walki w ringu zaliczyło 3 Górnikowców.

fot. Małpa (12zawodnik.pl)

MISTRZA JUŻ MAMY, TERAZ NA AWANS CZEKAMY!