«

»

Awans jest nasz! III liga dla Konina!

Wczoraj Górnik Konin zapewnił sobie awans do III ligi! W drugim spotkaniu barażowym z Wartą Międzychód, rozgrywanym tym razem w Koninie padł remis 1-1, co przy wcześniejszym wyniku 3-3 premiuje nasz klub! Tym samym, po 10 latach doczekaliśmy się w końcu awansu naszego klubu do ligi wyżej! W sezonie 2016/17 Górnik Konin zagra w zreformowanej III lidze, w której wystąpią drużyny z Wielkopolski, Kujaw, Pomorza oraz Pomorza Zachodniego!

awans

Sobotnie spotkanie miało swój szczęśliwy finał, ale trzeba przyznać, że do łatwych nie należało. Górnicy zagrali jednak profesjonalnie, mądrze taktycznie, ale troszkę za mało skutecznie. Gdyby podliczyć wszystkie nasze „setki” w drugiej części spotkania, mogło być nawet i 5-1, a na trybunach panowałby spokój zamiast nerwówki do ostatniego gwizdka. Warta w sumie miała dwie doskonałe okazje podbramkowe, z czego po jednej z nich piłka trafiła w słupek, a druga była błędem konińskiej defensywy, który bezlitośnie wykorzystał zawodnik rywali. Trzeba jeszcze dodać, że w 73 minucie czerwoną kartkę otrzymał niejaki Szymon Sawala (za faul na naszym zawodniku) i Warta kończyła mecz w dziesięciu.

Tym razem żadnych zastrzeżeń raczej nie można było mieć do arbitra. W końcu trafił się nam normalny sędzia, który nie „ukarał” naszego klubu żadnym wymyślnym karnym czy nie gwizdał fauli i spalonych z dupy wziętych. Wiele osób podejrzewało nawet przed meczem, że WZPN z Poznania będzie chciał „wypromować” do awansu raczej przedstawiciela grupy „poznańskiej”. Ale tym razem do sędziego nie można było mieć żadnych, większych pretensji.

Po meczu oczywiście wielka radość, szampany, uściski, piątki, itp. Ale więcej o tym wkrótce!

Fotki z meczu oraz pomeczowej fety znajdziecie na Facebooku!