«

»

Nowa 3 liga i jej uczestnicy w sezonie 2016/17

Górnik awansował do III ligi, która zgodnie z wcześniejszą uchwałą PZPN od sezonu 2016/17 będzie zreformowana i swoim zasięgiem obejmie łącznie 4 województwa: wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie oraz zachodniopomorskie. W ten sposób, dotychczasowe dwie grupy III ligi zostaną połączone w jedną. Nasza przyszła grupa będzie nosiła miano II grupy III ligi polskiej.

Teoretycznie już teraz znamy przyszły skład nowej ligi, jednakże jako to w przypadku polskich rozgrywek, nigdy do końca nic nie wiadomo. Najwięcej reprezentantów (7) będzie miało woj.wielkopolskie, potem zachodniopomorskie (5), pomorskie (4) i  kujawsko-pomorskie (2). Poniżej uczestnicy:

WOJ. WIELKOPOLSKIE: Pelikan Niechanowo, Jarota Jarocin, Sokół Kleczew, KKS Kalisz, Lech II Poznań, Polonia Środa Wlkp., Górnik Konin;

Już teraz czarne chmury zawisły nad Pelikanem Niechanowo. Miejscowa gmina podobno nie chce przeznaczyć dodatkowych środków finansowych na dalsze funkcjonowanie Pelikana, w związku z czym występy tej drużyny w nowej III lidze są bardzo niepewne. Jeśli Pelikan zrezygnowałby z udziału w rozgrywkach, jego miejsca zajmie szczęśliwie Elana Toruń.

Pewne jest niemal to, że czekają nas znów derby z Kaliszem, a także sportowa rywalizacja z lokalnym Kleczewem. Będzie z pewnością ciekawie.

WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE: Rol.Ko Konojady, Wda Świecie;

W sezonie 2015/16 z Kujaw utrzymanie zapewniła sobie jedynie Wda Świecie. Ważą się losy Elany Toruń, która w przypadku odstąpienia od rozgrywek Pelikana Niechanowo również otrzyma prawo gry w nowej III lidze. Zespół o wdzięcznej nazwie Rol.Ko Konojady będzie podobnie jak Górnik beniaminkiem.

WOJ. POMORSKIE: Bałtyk Gdynia, Pogoń Lębork, KS Chwaszczyno, GKS Przodkowo;

Kto by przypuszczał, że w nowym sezonie zagramy z Bałtykiem Gdynia, z którym ostatni raz rywalizowaliśmy chyba prawie 20 lat temu w ówczesnej II lidze. Ponadto ciekawie zapowiada się spotkanie z Pogonią Lębork (beniaminek), która jako jedyna z Bałtykiem w tej grupie posiada zorganizowanych kibiców.

WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE: Gwardia Koszalin, Leśnik Manowo, Pogoń II Szczecin, Świt Skolwin/Szczecin, Vineta Wolin.

No i doczekaliśmy się! Górnik zagra w meczu ligowym z koszalińską Gwardią! Ostatni raz konińska drużyna grała w Koszalinie 15 lat temu (ówczesna III liga), ale jeszcze wtedy z kibicami z Koszalina nie łączyła nas zgoda. W Koszalinie będzie trzeba się zatem dobrze pokazać. Podobnie jak w Szczecinie, gdzie zagramy z rezerwami miejscowej Pogoni. Beniaminkiem z tej części grupy będzie podkoszaliński Leśnik Manowo.

Nowe rozgrywki wystartują zapewne w sierpniu. Wg wstępnych założeń, mecze u siebie Górnik Konin będzie rozgrywał na Podwalu. Na wyjazdach do pokonania będziemy mieli ok. 3775 km, czyli ponad 2,5 raza tyle, co w poprzednim sezonie!