«

»

Najdalszy wyjazd: prawdziwi fanatycy jadą do Wolina!

Przed nami najdalszy ligowy wyjazd. W najbliższą sobotę 1 października, Górnik zagra w Wolinie z miejscową Vinetą. Przed nami prawdziwy test dla fanatyków. Okaże się kto, jest prawdziwym wyjazdowiczem, a kto tylko zwykłym „derbowiczem”! Do pokonania jest ponad 400 km w jedną stronę! Na wyspie zagramy po raz pierwszy w historii.

Ciężko stwierdzić, który z dotychczasowych wyjazdów był najdalszy w historii konińskich kibiców. Chyba nikt nie prowadzi takich statystyk, bo zawsze wokół takich tematów pojawia się mnóstwo kwestii spornych, jak środek transportu, obrana trasa, miejsce startu i tak dalej. Z pewnością jednym z dalszych wypadów był udział 2 konińskich fanów na meczu Jagiellonia Białystok – Górnik Konin za czasów II ligi w sezonie 2003/04. Wówczas startujący z Poznania kibice Górnika pokonali pociągiem ponad 500 km, a ich wyjazd trwał prawie 24h (wracali z piłkarzami również do Poznania). Poniżej relacja z tego meczu z naszej strony:

Jagiellonia Białystok – Górnik Konin (12.05.04)

Do Białegostoku wyruszyło 2 konińskich fanów, w środę rano z Poznania. W Koninie miało się dosiąść jeszcze 5 kibiców, ale jak się okazało najzwyczajniej spóźnili się na pociąg. Do Białegostoku nasza dwójka dojechała na 3 godziny przed meczem. Górnicy weszli za darmo (miłe zaskoczenie). Jagiellonia bez flag, mieli parę transparentów (głównie na swoich piłkarzy), prowadzili średni doping w II połowie. Jeśli chodzi o sam mecz na boisku, znowu zanotowaliśmy porażkę. Przed 6 nad ranem zameldowaliśmy się u siebie z powrotem.

Jagiellonia Białystok - Górnik Konin (sezon 2003/04)

W sobotę musimy godnie się pokazać nad morzem! Od dłuższego czasu każdy ma terminarz i wiadome było, kiedy mamy ciekawe wyjazdy. Jakiekolwiek tłumaczenia, że praca, szkoła, kochanka czy imieniny ciotki, wujka czy innego teścia, będą po prostu śmieszne. Takie wyjazd jak ten sobotni do Wolina to prawdziwy test dla kibola! Chcieliście 3 ligi to czas teraz pokazać, że na nią zasługujemy, niezależnie od wyników na boisku!

Kibice organizują wyjazd autokarowy. Zapisy na PW na Facebooku lub na osiedlach do piątku 30.09. Koszt wyjazdu będzie wynosił ok. 50-60 zł, a startować będziemy z samego rana, skoro świt. Jeżeli komukolwiek będzie brakować parę złotych do wyjazdu, będzie możliwość skorzystania z funduszu wyjazdowego na miejscu zbiórki.

JEDZIE DO WOLINA, BIAŁO-NIEBIESKA RODZINA!