«

»

Przegrane na boisku derby i zwycięstwo w Pucharze

Za nami dwa kolejne mecze w wykonaniu zawodników Górnika. W lidze niestety zaliczyliśmy kolejną, żenującą porażkę, z kolei w lokalnym Pucharze Polski przeszliśmy do półfinałów. Poniżej krótkie relacje z ostatnich wojaży konińskich kibiców:

04.10.17 PP: Czarni Ostrowite – Górnik Konin
Kolejny etap okręgowego Pucharu Polski zesłał nas do Ostrowitych, na mecz z miejscowymi Czarnymi. Mimo iż dawno nie było nas w tych rejonach (z Czarnymi w lidze graliśmy 12 lat temu, także w październiku, w sezonie 2005/2006), nie organizowaliśmy wyjazdu zbiorowego. Ciśnienia na ten mecz nie było rzecz jasna, zresztą nie tylko od strony kibicowskiej, ale również i piłkarskiej. Przed meczem sam trener oznajmił, że zwyczajnie da pograć rezerwowym i jak zapowiedział, tak też się stało. Górnik w młodym składzie łatwo wygrał 3-0 i przeszedł do dalszej fazy rozgrywek. Niezależnie od rangi rywala i znaczenia tych rozgrywek dla Górnika, takie małe pocieszenie, że chociaż wygraliśmy, bo w lidze jakoś nie możemy. Do Ostrowitych dotarło 24 najwierniejszych kibiców Górnika.

Czarni Ostrowite - Górnik Konin PP (sezon 2017/18)

01.10.17 KKS Kalisz – Górnik Konin / Obra Kościan – Ostrovia Ostrów
Kolejne, trzecie już derby Wielkopolski Południowej w Kaliszu bez naszego udziału. Do naszego klubu dotarło pismo, w którym kaliscy działacze poinformowali, że mecz pomiędzy drużynami KKSu i Górnika odbędzie się na kurniku, gdzie nie ma warunków na przyjęcie naszej grupy. Wszystko spowodowane było tym, że główny stadion w Kaliszu, niejaka marakana na Calisii pozostawała w dalszej rozbudowie, po tym jak nie uzyskała podobno odbioru służb technicznych czy tam mundurowych. Samo spotkanie miało kilka razy zmieniany termin, aż ostatecznie odbyło się w niedzielę o g. 16.00. Górnik na boisku wypadł bardzo słabo i zaliczyliśmy kolejną porażkę w lidze (0-2).
W tym samym czasie, 30 kibiców Górnika z flagą Górnik On Tour zameldowało się na wyjeździe Ostrovii Ostrów w Oborzyskach Starych, gdzie swoje mecze rozgrywa Obra Kościan. W sumie na sektorze gości zameldowało się 75 kibiców przyjezdnych.

Obra Kościan - Ostrovia Ostrów (sezon 2017/18)