«

»

Dwa mecze, jeden punkt (relacje z ostatnich kolejek)

Niestety dobra passa bez porażek została przerwana. W miniony weekend Górnik Konin doznał minimalnej porażki w Kleczewie 0-1. Kolejkę wcześniej Biało-Niebiescy zremisowali u siebie z KP Starogard 0-0. Po 9 kolejkach naszej III ligi Górnik Konin zajmuje 12 lokatę w tabeli z dorobkiem 8 punktów. To raptem jedno oczko więcej niż obecnie pierwsza lokata w tabeli zagrożona spadkiem. Poniżej kibicowskie relacje z dwóch ostatnich spotkań.

Górnik Konin – KP Starogard (22.09.18)

Górnik Konin - KP Starogard (sezon 2018/19)

Na meczu ze Starogardem utworzyliśmy ok. 50-osobowy młyn z jedną flagą na płocie. Ponadto po drugiej stronie stadionie, naprzeciw trybunki krytej powieszony został sporych rozmiarów transparent o treści „Prezydencie Nowicki ratuj Górnika!”. Jego przesłanie odnosiło się do widma rozwiązania klubu, jakie pojawiło się po wyroku sądowym, nakazującym klubowi wypłatę gigantycznego odszkodowania dla jednego z policjantów poszkodowanych… w 2010 roku na meczu z Legią Chełmża. Ogólnie rzecz ujmując miasto wypięło się w kwestii jakiejkolwiek pomocy dla naszego klubu w tej sprawie, a sam zarząd Górnika rozpoczął rozpaczliwą w tej sytuacji zbiórkę pieniędzy na ratowanie klubu.

Wiadomo jak się gra na boisku, kiedy nawet nie wiesz, czy ten mecz nie jest przypadkiem ostatnim, więc z pewnością pochwalić należy naszych zawodników za to spotkanie. Zakończyło się ono bezbramkowym remisem, mimo iż przed pierwszym gwizdkiem to goście byli zdecydowanym faworytem.

Górnik Konin - KP Starogard (sezon 2018/19)

Sokół Kleczew – Górnik Konin (29.09.18)

Te derby regionu konińskiego miały nieco inny charakter, bo działacze i piłkarze Sokoła odpowiedzieli na apel naszego zarządu i dołączyli do zbiórki na ratowanie naszego klubu. W obliczu takiego gestu solidarności, siłą rzeczy wszelkie animozje sportowe schodziły raczej na dalszy plan. Zresztą już od dawna można było zaobserwować, że większe ciśnienie na derby powiatu to już raczej przeszłość.

W Kleczewie nasz sektor liczył ok. 100 kibiców, w tym ok. 20 to fani z Sompolna (dzięki!). Konkretny doping przez całe spotkanie. Na płocie zawisło „Biało-Niebieskie Imperium”, transparent do prezydenta Nowickiego a także flaga powieszona przez młodzieżowego Górnika z rocznika 2006.

Nasi piłkarze przegrali z Sokołem 0-1 po stracie bramki z rzutu karnego. Po meczu przybiliśmy piątki z zawodnikami z oby dwóch drużyn.

Sokół Kleczew - Górnik Konin (sezon 2018/19)