«

»

Kibicowskie wydarzenia w przerwie zimowej

Od zakończenia rundy jesiennej minęło już trochę czasu, co nie oznacza jedna wcale, że nasi kibice w tym okresie próżnowali. Wręcz przeciwnie, było trochę wydarzeń, które teraz w telegraficznym skrócie możemy przypomnieć.

02.12.2018 Turniej „Szlachetnej Paczki” w Koninie

Reprezentacja kibiców Górnika Konin pod auspicjami Stowarzyszenia Sympatyków Konińskiego Górnika wzięła udział w halowym turnieju piłki nożnej w ramach akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” w Koninie. Nasz momentami ekwilibrystyczny skład spisał się chyba całkiem nieźle na tle ogranych ze sobą rywali z konińskiej ligi halowej, zdobywając w sumie 4 punkty i kończąc zawody nie na ostatnim miejscu :)

Turniej "Szlachetna paczka 2018"

11.12.2018 – II rocznica śmierci Śp. Kijoła

„Pamięć to twarda skała…” brzmią słowa jednej ze znanych w świecie kibicowskiej piosenek. Z okazji 2 rocznicy śmierci Śp. Kijoła, delegacja kibiców Górnika Konin uczestniczyła w Mszy Świętej poświęconej Jego pamięci w kościele w Laskówcu oraz odwiedziła cmentarz, gdzie spoczywa nasz Brat po szalu. Śp. Kijoł na zawsze w naszej pamięci! 

II rocznica śmierci Śp. Kijoła

22.12.2018 Biało-Niebieska Wigilia Kibiców

Jak co roku w okresie przedświątecznym, spotkaliśmy się w swoim gronie na Biało-Niebieskiej Wigilii Kibiców. Spotkanie opłatkowe zgromadziło w sumie kilkadziesiąt osób, były młode twarze jak i dawno niewidziane stare pyski, jednym słowem Biało-Niebieska Rodzina. Nie zabrakło wzajemnych życzeń, głośnych śpiewów, świątecznej atmosfery i oczywiście trunków mniej lub bardziej procentowych. Delegacja z Konina odwiedziła również kibiców z Sompolna, którzy akurat w tym czasie mieli również swoje spotkanie opłatkowe. Tam również nie brakowało prawdziwej kibicowskiej atmosfery, co przejawiło się choćby dopingiem bez koszulek na zewnątrz lokalu!

Biało-Niebieska Wigilia 2018

Biało-Niebieska Wigilia 2018

05.01.2019 XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Na XI Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę wybraliśmy się w skromnym 7-osobowym składzie. Na trasie spotkaliśmy się z ziomkami z Włocłavii i dalej jechaliśmy już razem. Na miejscu wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy. Św. jak i przygotowanych z okazji pielgrzymki wykładach. Punktem kulminacyjnym całej pielgrzymki było przejście pod pomnik ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie odśpiewaliśmy hymn Polski w blasku odpalonych rac. Pielgrzymka jak co roku zgromadziła kibiców z całej Polski, obecna była spora liczba polskich ekip znanych ze stadionów piłkarskich.

XI Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

12.01.2019 Turniej w piłkę nożną z okazji WOŚP 2019

W sobotę delegacja kibiców Górnika Konin pod banderą naszego Stowarzyszenia, wzięła udział w turnieju charytatywnym z okazji WOŚP 2019! Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce w grupie, następnie niestety odpadliśmy w ćwierćfinale. W sumie w zawodach organizowanych przez Minifootball Konin wzięło udział ok. 200 zawodników (16 drużyn) i zebrano ponad 4000 zł. Na trybunach druga nasza grupa zapewniła motywujący doping dla naszych reprezentantów. Podziękowania dla organizatorów za zaproszenie i sportową rywalizację.

Turniej WOŚP 2019