Mecze noworoczne

X Biało-niebieski Mecz Noworoczny 2022 

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2022W zeszłym roku zabrakło meczu noworocznego z powodu pandemicznych obostrzeń i cyrków z tym związanych. W tym, nie zważając na wszystkie okoliczności, postanowiliśmy podtrzymać naszą, małą, piłkarską tradycję noworocznego kopania w piłę na świeżym powietrzu. Tym samym po raz dziesiąty w historii spotkaliśmy się na Biało-Niebieskim Meczu Noworocznym, w którym spontanicznie wystąpili sami kibice. Z pewnych względów mecz odbył się pierwszy raz w samo południe, co dla wielu chyba było jeszcze zbyt wczesną porą na takie „eventy” :) Na jednym z konińskich boisk przewinęło sie ok. 30 kibiców Górnika, którzy po wspólnym toaście złożyli sobie najlepsze życzenia noworoczne, a następnie przystąpili do piłkarskich zmagań. Górnik to Siła, Biało-Niebieska Rodzina!

IX Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2020

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2020Po raz dziewiąty w naszej historii przywitaliśmy na sportowo Nowy Rok na Dmowskiego! 1 stycznia na sztucznym boisku kompleksu MOSiR rozegraliśmy tradycyjnie Biało-Niebieski Mecz Noworoczny. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny złożone z kibiców Górnika Konin, sam mecz był bardzo wyrównany, padło też sporo bramek, ale tego dnia nie wynik był najważniejszy. Jak zawsze nie zabrakło wspólnych życzeń, symbolicznego szampana i oczywiście śpiewów. Po meczu tradycyjnie pamiątkowa fotka. Na koniec osobne podziękowania dla MOSIR KONIN oraz raz jeszcze życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

VIII Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2018

Mecz Noworoczny 2018Po raz ósmy w historii przywitaliśmy na sportowo Nowy Rok na Dmowskiego! 1 stycznia na sztucznym boisku kompleksu MOSiR rozegraliśmy tradycyjnie Mecz Noworoczny. Tym razem na murawie rywalizowały ze sobą drużyny kibiców Górnika Konin i Ostrovii Ostrów. Mecz rozgrywany 2×30 minut był wyrównany, ale ostatecznie zakończył się wygraną Biało-Niebieskich 11-7, chociaż oczywiście nie wynik tego dnia był najważniejszy. Jak zawsze nie zabrakło wspólnych życzeń, symbolicznego szampana i oczywiście śpiewów. Po meczu tradycyjnie pamiątkowa fotka. Szkoda jedynie, że frekwencja w tym roku była nieco mniejsza, w sumie Nowy Rok witało na Dmowskiego ok. 50 osób, w tym 15 fanów Ostrovii, którym dziękujemy za przybycie!

Na koniec osobne podziękowania dla MOSIR KONIN oraz raz jeszcze życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

VII Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2017

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2017Nowy Rok tradycyjnie przywitaliśmy wspólnie z piłkarzami na boisku. 1 stycznia 2017 zagraliśmy na Dmowskiego VII Biało-Niebieski Mecz Noworoczny, w którym na przeciw siebie stanęły drużyny złożone z zawodników pierwszej drużyny Górnika oraz reprezentacja kibiców. Mecz na sztucznej murawie i przy sztucznym oświetleniu zakończył się wysokim wynikiem – 21-19 dla piłkarzy.

Pogoda w tym roku była dla nas łaskawa, bowiem na zewnątrz panowała temperatura w okolicach 1*C. Nie było i tym razem śniegu, ale przywykliśmy już do tego, że ostatnie zimy nie przysparzają nam zbyt wielu śnieżnych atrakcji. Przed meczem tradycyjnie wspólny, symboliczny toast z szampanem oraz wzajemne życzenia noworoczne. W 2017 roku, kiedy przypadać będzie jubileusz 60-lecia KS Górnik Konin, nadrzędnym celem całego zespołu będzie oczywiście utrzymanie się w III lidze na zakończenie sezonu.

Sam mecz miał oczywiście charakter treningowy, choć nasza reprezentacja chciała się w końcu pokusić o małą niespodziankę. Przez pewien czas gry to właśnie kibice byli na prowadzeniu, jednak ostatecznie to piłkarze dowieźli zwycięstwo do końca. Spotkanie trwało 2×30 minut, a pierwszą górniczą bramkę w 2017 roku zdobył tym razem bramkarz Dawid Kołodziejczak (gratulacje).

Po meczu tradycyjnie pamiątkowa fotka tych, co wytrwali do końca. W sumie w Nowy Rok na Dmowskiego zawitało ok. 60 osób, frekwencja wyższa niż w ostatnich latach. Było oczywiście trochę śpiewów, pirotechniki i ogólnie sylwestrowej atmosfery. Tak się trzyma Biało-Niebieska Rodzina!

VI Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2016

Mecz noworoczny 2016Tym razem zmieniliśmy formułę, a na boisko wybiegły naprzeciw siebie drużyny Rycerzy Jesieni 2015 oraz reprezentacji CLJ, czyli z jednej strony seniorzy Górnika, a z drugiej juniorzy, którzy awansowali do Centralnej Ligi Juniorów. Oby dwie drużyny miały być „wspomagane” chętnymi do gry kibicami. O ile juniorzy stanęli na wysokości zadania i pojawili się w komplecie na Dmowskiego, tak seniorów łącznie z trenerem Augustyniakiem było tylko 4. W związku z tym skład został uzupełniony delegacją kibiców oraz trenerów i działaczy. Po około godzinnej grze przy mrozie -6*C padł wynik remisowy 9-9. Pierwszą bramkę w 2016 roku strzelił jeden z juniorów, Mateusz Majer. Przed meczem tradycyjnie wspólne życzenia noworoczne i symboliczny toast szampana. Na płocie zawisły tego dnia przygotowane przez nas transparenty, jeden z hasłem „Gratulacje za awans do CLJ dla juniorów, czas na seniorów!”, drugi z tekstem „Udanego roku 2016 życzą kibice Górnika”. Przed pierwszym gwizdkiem pamiątkowa fotka grających na tle odpalonej pirotechniki. Zresztą jej nie brakowało przez cały mecz. Raz spotkanie zostało nawet przerwane na chwilę, po tym jak jeden z naszych pirotechników odpalił niemałą święcę dymną i przesłonił niemal całe boisko :) Po remisie w meczu, drużyny przystąpiły do konkursu rzutu karnych, w których lepsi okazali się juniorzy, wygrywając 3-2. Mroźna aura odstraszyła chyba kibiców tego dnia, bowiem frekwencja na stadionie była słaba, od nas łącznie tylko ok. 30 fanów + paru/parunastu zwykłych gapiów. Klimat oczywiście sylwestrowy. Podsumowując, za wyjątkiem liczby „rycerzy jesieni” oraz frekwencji, impreza całkiem udana.

V Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2015

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2015W Nowy Rok, zgodnie z naszą tradycją, przystąpiliśmy do rozegrania treningu noworocznego z piłkarzami. Był to już V biało-niebieski Mecz Noworoczny. I tym razem lepsi okazali się piłkarze, którzy pokonali naszą reprezentację 13-7. Oczywiście w całej zabawie chodziło bardziej o rozruch na świeżym powietrzu i integrację aniżeli sportową rywalizację, ale kibice od samego początku robili wszystko, by w końcu sprawić niespodziankę i utrzeć nosa piłkarzom. Tym razem się jeszcze nie udało.

Pogoda dopisała (nie było mrozu), ale brakowało trochę śniegu, przez co zabawa mogłaby być jeszcze lepsza. Zagraliśmy 2×30 minut na sztucznej murawie przy oświetleniu. Było piro, trochę śpiewów i ogólnie dla niektórych klimat chyba przedłużonego sylwestra. Po meczu był czas na symboliczny toast i wzajemne życzenia noworoczne. Od nas tego dnia nieco ponad 30 osób na Dmowskiego.

IV Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2014

Mecz Noworoczny 2014Już po raz czwarty nasze stowarzyszenie zorganizowało biało-niebieski mecz noworoczny, w którym reprezentacja kibiców zagrała z piłkarzami z pierwszego zespołu Górnika. W tym roku pogoda chyba nie dopisała, bo zabrakło śniegu, z drugiej jednak strony nie było mrozu (temperatura w okolicach zera stopni) i można było przyjemnie pobiegać po boisku. Na nim piłkarze po raz kolejny nie dali nam szans, wygrywając 14-7. Oczywiście bardzo ulgowo nas traktując. Co ciekawe, był moment, w którym to kibice wygrywali przez chwilę 2-1. Pierwszą bramkę w 2014 roku zdobyli jednak piłkarze. Frekwencja na Dmowskiego była daleka od zadowalającej, łącznie pojawiło się ok. 50 osób. Nie zabrakło pirotechniki, wspólnego toastu noworocznego z szampanem oraz głośnych śpiewów. Szczęśliwego Nowego Roku 2014!

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2013

Mecz Noworoczny (sezon 2012/13)Po raz trzeci w historii, nasze stowarzyszenie zorganizowało mecz noworoczny, w którym zmierzyliśmy się jak zawsze z piłkarzami z pierwszej jedenastki Górnika. Chętnych do grania z naszych szeregów tym razem nie brakowało. Zagraliśmy przy sztucznym świetle (mecz rozpoczął się o g. 17.00, aby wszyscy zdążyli dojechać). Na boisku piłkarze potraktowali nas oczywiście ulgowo i przegraliśmy tylko 6-8. Najważniejsza była wspólna zabawa i życzenia noworoczne z toastem szampana. Nie zabrakło fajerwerków, głośnych śpiewów i różnego typu napojów wysokooktanowych. Od nas ok. 50 kiboli, łącznie wszystkich widzów ok. 70-80. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2012

Mecz Noworoczny 2012Po raz drugi w historii, jako kibice rozegraliśmy mecz noworoczny z naszymi piłkarzami. Godzina meczu wyznaczona była bezpiecznie na 17.00, a samo spotkanie rozgrywane było przy sztucznym świetle. Chociaż nie było w tym roku śniegu, zabawa i tak była przednia. Nasi reprezentanci przegrali skromnie z piłkarzami 10-8. Trzeba jednak przyznać, że piłkarze podeszli do meczu w formie zabawy. Nie zabrakło oczywiście wspólnych życzeń noworocznych i szampana. Na Dmowskiego tego dnia pojawiło się łącznie ok. 70-80 widzów, w tym około 50 kiboli Górnika. Pojawiła się też pirotechnika, darcie ryja i pomeczowa biesiada procentowa w szatni. Jednym słowem impreza udana, kto nie był, niech żałuje! Gratulacje dla T. z okazji zostania ojcem!

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2011

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2011Piłkarze i kibice konińskiego „Górnika” rozpoczęli Nowy Rok meczem piłkarskim rozegranym w zimowej atmosferze na stadionie przy. ul. Dmowskiego 4. Spotkanie zostało rozegrane w noworoczny wieczór przy sztucznym świetle i zakończyło się wysoką wygraną zawodników „Górnika” 11-2. Na boisku momentami dało się odczuć całkowitą dominację górniczego zespołu, choć kibicom również udawało się od czasu do czasu skonstruować mniej lub bardziej zgraną akcję. Mecz rozegrano w systemie 2×20 minut. Po nim, nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego szampana oraz pamiątkowego zdjęcia piłkarzy i grających sympatyków.