Relacje 2021/22

PKS Racot – Ostrovia Ostrów (24.06.22)

Podczas piątkowego wyjazdu obecna delegacja 6 kibiców Górnika Konin razem z Ostroviakami. W sumie na sektorze gości 43 osoby z 2 flagami i pirotechniką. Górnik Konin & Ostrovia!

Iskra Szydłowo – Górnik Konin (22.06.22)

Iskra Szydłowo - Górnik Konin (sezon 2021/22)W środowe popołudnie, na ostatnim meczu w IV lidze w tej rundzie zameldowało się 5 fanatyków Górnika Konin. Tym samym, wiosna w wykonaniu kiboli Górnika zakończona kompletem wyjazdowym! 

Piłkarsko dno i 2 metry mułu, piłkarze bez ambicji i jakiegokolwiek polotu przegrali 0-6 z drużyną z miejscowości, o której nikt chyba nigdy wcześniej w Koninie nawet nie słyszał. Sezon kończymy jako outsider z 12 punktami na koncie na 36 spotkań – to chyba najsłabszy wynik ligowy w 65-letniej historii klubu. Liga dokończona, ale pytanie co dalej w 5 lidze pozostanie pewnie długo otwarte… GÓRNIK KONIN TO MY!

Górnik Konin – Mieszko Gniezno (19.06.22)

Górnik Konin - Mieszko Gniezno (sezon 2021/22)W sektorze ok. 50 najwierniejszych osób. Na tym meczu postanowiliśmy uczcić pamięć o 65-leciu naszego klubu, które przypadło w czerwcu. Symbolicznie w 65 minucie spotkania odpaliliśmy trochę fajerwerków, odśpiewując również symboliczne „sto lat”. O świętowaniu jubileuszu nie może być mowy, bowiem 3 rok pod rząd zajmujemy w lidze miejsce spadkowe i kolejny sezon kończymy następnym spadkiem (raz „uratowała” nas pandemia). Tym razem czeka nas spadek do 5 ligi – to poziom, na jakim nasz klub nie występował kilkanaście lat, a dokładniej od momentu, kiedy rozpoczął odbudowę po rozwiązaniu II-ligowej drużyny seniorów w 2004 roku.

Pokaz na Podwalu z okazji 65 lat KS Górnik KoninNa boisku „męczarnia” i to nie ze względu na panujący upał 33*C tego dnia w Koninie. Wynik 1-7 mówi chyba wszystko. Wieczorem kibice Górnika spotkali się jeszcze na stadionie przy Podwalu, upamiętniając 65-lecie klubu kolejnym pokazem pirotechniki i fajerwerków.

 

 

Nielba Wągrowiec – Górnik Konin (16.06.22)

Nielba Wągrowiec - Górnik Konin (sezon 2021/22)Wyjazd do Wągrowca przypadł nam akurat w święto Bożego Ciała. I wszystko byłoby nawet fajnie, gdyby nie to, że ktoś wpadł na jakże genialny pomysł, aby spotkanie rozegrać już o godzinie 11. Z Konina wyruszyliśmy z rana autokarem. Na sektorze gości (po raz kolejny w Wągrowcu) zameldowaliśmy się tym razem w 63 osoby, na co składała się również załoga Ostrovii Ostrów (19 osób – wielkie dzięki!) i 1 kibic Falubazu (dzięki!). Na boisku to co zazwyczaj, czyli 30-sta porażka naszych asów w tym sezonie. Wyjazd zaliczony!

Mecze kadrowe Polaków (08-14.06.22)

Do Brukseli na mecz Belgia – Polska (08.06.22) wybrało się 5 kibiców Górnika. Kilka dni później (11.06.22), w Rotterdamie mecz Holandia – Polska na żywo oglądało 12 Łańcuchów. Na sektorach siedzieliśmy razem z Gwardyjką! Na koniec (14.06.22), mecz Polska – Belgia na Stadionie Narodowym w Warszawie oglądał 1 fanatyk Górnika Konin. 

Górnik Konin – Victoria Września (04.06.11)
Górnik Konin - Victoria Września (sezon 2021/22)Na meczu z VW utworzyliśmy skromny młyn z dwoma płótnami na płocie, w tym jedna Westu po raz pierwszy wisiała na meczu w Koninie. Piłkarze zaliczyli kolejną porażkę (1-2), choć w naszym przypadku i tak nic to nie zmieniło – jako ostatnia drużyna w tabeli, spadek mieliśmy „już zapewniony” wcześniej. Szacunek dla fanatyków, którzy nie przychodzą na stadion tylko dla wyników!

 

Górnik Konin – Polonia Kępno 21.05.22
Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz (sezon 2021/22)Po ostatniej kolejce ligowej nasz spadek do okręgówki stał się oficjalnym faktem. Niestety po spadku z III ligi nasz zespół nie uniósł nawet ciężaru czwartoligowych zmagań i drugi sezon pod rząd z hukiem spadamy z ligi. Na meczu z Kępnem garstka najwierniejszych kiboli w sektorze z jedną flagą (w sumie jakieś 3 dyszki, nie wszyscy załapali się na fotkę). Piłkarze oczywiście na boisku znów w plecy.

Następnego dnia jesteśmy obecni w Zielonej Górze na meczu Falubazu z Polonią Bydgoszcz (22.05.22) w 17 osób z jedną flagą. Podziękowania za gościnę dla gospodarzy!

KKS II Kalisz – Górnik Konin (15.05.22)
KKS II Kalisz - Górnik Konin (sezon 2021/22)Oficjalnie mecz bez publiczności, oczywiście w obawie przed naszym przyjazdem. Mimo to w niedzielny poranek (mecz o 11.00) zbieramy się składem i w ok. 90 osób ruszamy autami do Kalisza – razem z nami Gwardia Koszalin, Odra Wodzisław i Falubaz Zielona Góra (dzięki za wsparcie!). Cała droga bez wahadła, jednak kilka km przed stadionem wyłapują nas niestety psy. Po paru minutach zawijamy na mecz Ostrovii, która grała tego dnia niedaleko Kalisza. Pozdrowienia dla obecnych tego dnia razem z nami!

 

Włocłavia Włocławek – Lider (14.05.22)
W sobotę jesteśmy obecni we Włocławku w 15 osób z nową flagą Westu! Podziękowania dla WP za gościnę! Górnik & Włocłavia! 

Górnik Konin – LKS Gołuchów (07.05.22)
Górnik Konin - LKS Gołuchów (sezon 2021/22)Nas na sektorze najwierniejszych ok. 40 osób. Na płocie zawisła tego dnia flaga Polskiego Detroit z jakże wymownym hasłem „Tylko górnicza drużyna w upadłym mieście nas trzyma”. Piłkarze zaliczyli kolejną porażkę i szanse na utrzymanie zostały już tylko matematyczne.

 

 

Obra Kościan – Górnik Konin (03.05.22)
Obra Kościan - Górnik Konin (sezon 2021/22)Majówka tym razem nie przyczyniła się do poprawy naszej frekwencji, a nawet można powiedzieć, że było wręcz odwrotnie. W Kościanie byliśmy już parę razy w ostatnich latach, tym razem na sektorze gości zameldowało się 41 osób, w tym gościnnie 16 Falubaz Zielona Góra (dzięki!). Miejscowi obecni na stadionie, ale ogólnie bez młyna. Na boisku to co zawsze, czyli kolejna porażka.

 

Rekord Bielsko-Biała – Odra Wodzisław Śl. (30.04.22)
10 Łańcuchów wspierało Odrę na tym wyjeździe. Dzięki panowie za wszystko i do następnego .

Warta Międzychód – Górnik Konin (23.04.22)
Warta Międzychód - Górnik Konin (sezon 2021/22)W jakże odmiennych okolicznościach jechaliśmy po kilku latach znowu do Międzychodu. 6 lat temu walczyliśmy z miejscowymi w barażu o awans do 3 ligi, a teraz jesteśmy niemalże już „skazani” na kolejny spadek, tym razem do 5 ligi. Na sektorze gości w Międzychodzie zameldowaliśmy się w 41 osób, w tym 1 Ostroviak (dzięki!). Doping momentami głośny, w czym na pewno pomagał nam bęben i akustyka zadaszonej trybuny. Nasi piłkarze po kolejnym mizernym występie zostali rozgromieni 0-6 i nie ma się już co dziwić, że zajmujemy ostatnie miejsce w tabeli.

Górnik Konin – Kotwica Kórnik (16.04.22)
Górnik Konin - Kotwica Kórnik (sezon 2021/22)Nas w przeciągu spotkania ok. 4-5 dyszek , parę okrzyków, niestety kolejna porażka drużyny na boisku. Razem z nami delegacja z Sompolna – dziękówa! W tym samym czasie 11 osób z Górnika Konin na wyjeździe razem z Ostrovią w Gostyniu. Górnik & Ovia!

 

 

Korona Piaski – Górnik Konin (09.04.22)

Korona Piaski - Górnik Konin (sezon 2021/22)Kolejnym przystankiem na szlaku kibicowskich wypraw za Górnikiem w 4 lidze były Piaski. Wyjazd z cyklu dla wytrwałych, stąd ten kierunek nigdy specjalnie nie cieszył się wybitną popularnością. Ostatni raz nasza delegacja zawitała tam jakieś 15 lat temu, tym razem równo 40 fanatyków zdecydowało się na podróż do tej jakże uroczej inaczej miejscowości pod Gostyniem. Było trochę dopingu, trochę pirotechniki, sam przejazd spokojny i na tym można byłoby zakończyć całą historię. Można jeszcze dodać, że nasi piłkarze po niezwykłej jak nasze warunki serii aż dwóch zwycięstw pod rząd w lidze, rozpalili nasze nadzieje na kolejne punkty. Mimo iż do przerwy prowadziliśmy nawet 1-0 to po przerwie gospodarze rozwiali wszelkie wątpliwości, wygrywając całe spotkanie wysoko 3-1. Dla nas oznaczało to tylko jedno – potwierdzenie, że utrzymanie w lidze raczej „nam już nie grozi”. Kompletna piłkarska porażka.

Flota Świnoujście – Gwardia Koszalin (02.04.22)

Flota Świnoujście - Gwardia Koszalin (sezon 2021/22)Jeszcze niecały rok temu jechaliśmy do Świnoujścia na mecz naszego Górnika, ale po spadku do IV ligi takie dalekie wyjazdy (ok.450 km) pozostały niestety tylko wspomnieniem. Całe szczęście dzięki Gwardzistom mogliśmy je sobie choćby na chwilę znowu przypomnieć. W sobotnie popołudnie pojawiliśmy się nad morzem w 35 osób. Łącznie na sektorze gości w Świnoujściu zameldowało się 73 kiboli, a na płocie oprócz flag Gwardii zawisła także mała fana Górnikowców. Podróż w obie strony długa, ale spokojna. Górnik & Gwardia! Szacunek dla wszystkich uczestników naszej eskapady!

Górnik Konin – Centra Ostrów (02.04.22)

Od nas na stadionie jakieś 3 dyszki, może więcej. W pierwszej połowie z paroma okrzykami dla piłkarzy, którzy zaskoczyli nas ponownie wygraną i to po bramce w końcówce spotkania. Do bezpiecznej lokaty w tabeli jednak jeszcze daleka droga…W Ostrowie tylko Ostrovia! Górnik & Ostrovia!

Polska – Szwecja (29.03.22) 

Na wtorkowym meczu w Chorzowie obecna również delegacja kibiców Górnika Konin z flagą! Polacy wygrali 2-0 i awansowali na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Victoria Ostrzeszów – Górnik Konin (26.03.22)

Victoria Ostrzeszów - Górnik Konin (sezon 2021/22)Na kolejnym wyjeździe pojawiliśmy się w 39 osób + 8 braci z Ostrovii, łącznie 47 osób. W meczu dwóch ostatnich drużyn w tabeli, lepsi okazali się nasi piłkarze! Dopiero trzecie zwycięstwo w lidze w tym sezonie pozwoliło nam jednak wyprzedzić rywali w tabeli i przynajmniej opuściliśmy ostatnie miejsce. Podziękowania dla chłopaków z Ostrovii i Sompolna! Następnego dnia 4 osoby od nas wspierały Ostrovię na wyjeździe w Kobylinie.

 

Górnik Konin – SKP Słupca (19.03.22)

Na meczu niewiele osób i kolejna porażka drużyny. Mecz bez historii.

Huragan Pobiedziska – Górnik Konin (12.03.22)
Huragan Pobiedziska - Górnik Konin (sezon 2021/22)Do Pobiedzisk wyruszyliśmy autokarem. Na sektorze zameldowało się 48 osób z 3 flagami. Razem z nami Ostrovia w 6 osób. Piłkarze niestety zaliczają kolejną porażkę. Droga spokojna w obie strony. Podziękowania dla Ostroviaków za wsparcie!

 

 

 

Górnik Konin – Olimpia Koło (05.03.22)

Górnik Konin - Olimpia Koło (sezon 2021/22)Niestety na inaugurację wiosny bez punktów, ale za to z dopingiem i zabawą na sektorze! W młynie kilkadziesiąt osób i sporo pirotechniki.

 

 

 

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (27.02.22)

W niedzielne popołudnie delegacja kibiców Górnika Konin z transparentem wzięła udział w konińskich obchodach poświęconych Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Trening seniorów (26.02.22)

Przed startem wiosny (sezon 2021/22)W sobotę poprzedzającą rozpoczęcie rozgrywek, odwiedziliśmy na Dmowskiego piłkarzy Górnika, by przekazać im nasze wsparcie przed startem rundy rewanżowej! Walczymy do końca!

 

 

 

Turniej WOŚP w Koninie 2022 (29.01.22)

Turniej charytatywny WOŚP (Konin, 2022)W weekend nasza reprezentacja wzięła udział w halowym turnieju piłki nożnej organizowanym dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie. Nasi zawodnicy zakończyli piłkarskie zmagania na ćwierćfinale.

 

 

 

XIV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę (08.01.22)

XIV Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę 2022Delegacja kibiców Górnika Konin obecna w Częstochowie na corocznej pielgrzymce fanatyków na Jasną Górę. Boże chroń Fanatyków!

 

 

 

X Biało-niebieski Mecz Noworoczny 2022 (01.01.22)

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2022W zeszłym roku zabrakło meczu noworocznego z powodu pandemicznych obostrzeń i cyrków z tym związanych. W tym, nie zważając na wszystkie okoliczności, postanowiliśmy podtrzymać naszą, małą, piłkarską tradycję noworocznego kopania w piłę na świeżym powietrzu. Tym samym po raz dziesiąty w historii spotkaliśmy się na Biało-Niebieskim Meczu Noworocznym, w którym spontanicznie wystąpili sami kibice. Z pewnych względów mecz odbył się pierwszy raz w samo południe, co dla wielu chyba było jeszcze zbyt wczesną porą na takie „eventy” :) Na jednym z konińskich boisk przewinęło sie ok. 30 kibiców Górnika, którzy po wspólnym toaście złożyli sobie najlepsze życzenia noworoczne, a następnie przystąpili do piłkarskich zmagań. Górnik to Siła, Biało-Niebieska Rodzina!

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego (27.12.21)

Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego 2021 w Ostrowie i PoznaniuW ten dzień, delegacja kibiców Górnika Konin uczestniczyła w obchodach rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Poznaniu! Cześć i chwała Bohaterom!

 

 


Biało-Niebieska Wigilia Kibiców (…12.21)

Wigilia kibiców 2021!W jeden z grudniowych weekendów, spontanicznie spotkaliśmy się we własnym gronie na tradycyjnej, kibicowskiej wigilii.  Były jak zawsze górnicze śpiewy, wspólne życzenia, trochę procentów i oczywiście pirotechniki. Pandemia i rządowe obostrzenia nie przeszkodziły nam spędzić tego wyjątkowego, przedświątecznego czasu razem. Tak się trzyma, Biało-Niebieska Rodzina!

 

V Rocznica śmierci Śp. Kijoła (11.12.21)

V Rocznica śmierci Śp. KijołaTradycyjnie w dzień rocznicy śmierci Śp. Kijoła delegacja kibiców Górnika uczestniczyła w mszy świętej poświęconej pamięci naszego ziomka, a następnie odwiedziła jego grób na konińskim cmentarzu komunalnym. Śp. Kijoł na zawsze w naszej pamięci!

 

 


Górnik Konin – Iskra Szydłowo (27.11.21)

Górnik Konin - Iskra Szydłowo (sezon 2021/22)Ostatni mecz rundy jesiennej niestety z kolejną porażką na boisku. Generalnie, piłkarsko rundę kończymy na ostatnim miejscu w tabeli z 17 porażkami i tylko 2 wygranymi na koncie. Podziękowania dla chłopaków z Sompolna obecnych na Podwalu! Na sektorze spontanicznie trochę pirotechniki.

 

 

Mieszko Gniezno – Górnik Konin (20.11.21)

Mieszko Gniezno - Górnik Konin (sezon 2021/22)W Gnieźnie na sektorze gości tylko 31 najwierniejszych kibiców, w tym 4 Ostrovia (dzięki!). Szacunek dla wyjazdowiczów, którzy nie zważają na ligowe wyniki! Na boisku tym razem przegrana 2-3, po bramce straconej w ostatniej akcji meczu.

 

 

 

Górnik Konin – Nielba Wągrowiec (14.11.21)

W niedzielne południe doping dla Górnika prowadziło ok. 40-50 osób z jedną flagą na płocie. Gości z Wągrowca nie stwierdzono. Z Nielbą przegraliśmy niestety 1-5.

Unia Swarzędz – Górnik Konin (11.11.21)

Unia Swarzędz - Górnik Konin (sezon 2021/22)Nie organizowaliśmy wspólnego wyjazdu, ale w Swarzędzu w sektorze gości na własną rękę pojawiło 15 naszych kibiców , w tym 1 kibic Gwardii Koszalin (dzięki i pozdro!). O wyniku na boisku nic nie napiszemy, bo wstyd nawet cokolwiek napisać. Deklasacja naszych zawodników.

 

 

Marsz Niepodległości w Warszawie (11.11.21)

W tym samym czasie co mecz w Swarzędzu, na Marszu Niepodległości w stolicy melduje się delegacja ok. 15 sympatyków Biało-Niebieskich!

Victoria Września – Górnik Konin (06.11.21)

Victoria Września - Górnik Konin (sezon 2021/22)Do Wrześni wybrało się 47 najwierniejszych kiboli Górnika. Wybraliśmy wyjazd pociągowy, bo już dawno nie mieliśmy okazji wyruszyć tym środkiem lokomocji na mecz Górnika i z pewnością było to małe urozmaicenie szarej, 4-ligowej rzeczywistości. Dzień przed meczem odwiedziliśmy trening pozostałych w klubie piłkarzy, by przekazać im nasze wsparcie po wszystkich ostatnich, klubowych problemach organizacyjno-kadrowych. We Wrześni miłe zaskoczenie, bowiem nasi piłkarze pod wodzą nowego trenera wygrali i to nawet 2-0! Po przybiciu piątek z piłkarzami, powrót do Konina w radosnych, zwycięskich humorach! Gramy do końca, Górniku gramy do końca!

Górnik Konin – Wilki Wilczyn (30.10.21)

Górnik Konin - Wilki Wilczyn (sezon 2021/22)Na meczu z Wilkami na sektorze ok. 40 najwierniejszych fanatyków, którzy niezrażeni poprzednimi, tragicznymi występami zawodników Górnika, oglądali na żywo kolejną porażkę Biało-Niebieskich. Hasło „kiedy jak nie teraz?” chyba w tym sezonie nie będzie miało już więcej zastosowania. „Wilce” wypunktowały naszych asów na boisku 1-2, a 13 porażka w lidze zepchnęła nas już niemal na pewno w czeluści 5 ligi w kolejnym sezonie. Spontanicznie na Podwalu pojawiło się trochę pirotechniki.

 

Polonia Kępno – Górnik Konin / Orzeł Mroczeń – Ostrovia Ostrów (23.10.21)

Polonia Kępno - Górnik Konin (sezon 2021/22)Do Kępna udaliśmy się autami w sile ok. 120 osób. Wspierają nas tego dnia nasi bracia z Ostrovii (35 os.), Włocłavii (16 os.) i 9 fanatyków Odry Wodzisław. Gościnnie na tym wyjeździe obecna jest również delegacja Falubazu. Na płocie zawisły 2 flagi , jedna nasza i jedna Odry. Po pierwszej połowie naszego meczu, zawijamy się na wyjazd Ostrovii, której drużyna grała również w okolicy (w Mroczeniu). O wyniku naszych grajków nie ma nawet co wspominać. Podziękowania dla wszystkich za obecność!!!

 

Górnik Konin – KKS II Kalisz (16.10.21)

Górnik Konin - KKS II Kalisz (sezon 2021/22)Mimo iż to był mecz „tylko” z rezerwami cebulaków z Kalisza, nie mogliśmy przejść obok niego obojętnie. W końcu przyjeżdżał klub wroga, więc zawsze trzeba być czujnym, a i sami przyjezdni piłkarze w takim przypadku muszą wiedzieć, że nienawidzimy każdego kto przywdziewa jego szmaty na siebie.

Młodzież zabrała się za małą mobilizację w postaci plakatów i transów na mieście, co przyniosło na pewno wymierny skutek w kwestii frekwencji w naszym sektorze. Zameldowało się w nim tego dnia 170-180 fanów, w tym większość dotarła z kibolskiej zbiórki w centrum miasta, oczywiście z głośnym śpiewem na ustach. Na płocie zawisło kilka flag oraz okolicznościowe transparenty – jeden upamiętniający zmarłego niedawno Ś.P. Hejosza, a drugi z życzeniami powrotu do zdrowia dla Sosena z Sompolna! W trakcie spotkania pojawiła się także nowa sektorówka-szachownica oraz sporo pirotechniki. Doping momentami dobry, nie żałowaliśmy sobie również wielu „uprzejmości” pod adresem cebulaków. Razem z nami tego dnia 17 fanatyków Ostrovii Ostrów i 11 z Sompolna – podziękowania za wsparcie dla ziomali!

Górnik Konin - KKS II Kalisz (sezon 2021/22)Na mieście i wokół stadionu olbrzymia ilość psów, w tym białe kaski i patrol konny pościągane chyba z innych miast. W sumie co najmniej kilkanaście wypchanych suk i radiowozów. Po meczu wąsy otoczyły praktycznie cały stadion i trzepali wszystkich na wyjściu.

Piłkarsko nasz zespół sięgnął właśnie ligowego dna. Jeszcze nie dawno rywalizowaliśmy z Kaliszem w prawdziwych derbach Wielkopolski Wchodniej, a dziś nasz zespół nie potrafił nawet sprostać ich rezerwom. Przegraliśmy 0-1 i była to 11 porażka w lidze na 12 kolejek. To mówi samo za siebie.

Pogrzeb Śp. Hejosza (15.10.21)

W piątkowe popołudnie pożegnaliśmy Śp. Hejosza. W ostatniej drodze naszego brata po szalu towarzyszyło sporo kibiców Górnika Konin, w tym reprezentanci Młodej Siły. Na cmentarzu nie zabrakło również symbolicznie odpalonych rac. Podziękowania dla przedstawicieli Ostrovii Ostrów i Gwardii Koszalin za obecność. Spoczywaj w pokoju Hejosz!

ROW Rybnik – Odra Wodzisław (13.10.21)

ROW Rybnik - Odra Wodzisław (PP, sezon 2021/22)W ramach meczu Pucharu Polski, delegacja 4 kibiców Górnika Konin wspierała Odrę Wodzisław na środowych derbach w Rybniku. Fanatycy Znad Granicy określili swoją liczbę na 150 osób! Górnik Konin & Oderka! Podziękowania dla ziomków!

 

 

 

Albania – Polska (12.10.21)

Na meczu w Tiranie zameldowało się 3 Górnikowców. Na sektorze razem z Gwardzistami. Polacy wygrali 1-0.

Polonia Leszno – Ostrovia Ostrów (09.10.21)

Polonia Leszno - Ostrovia Ostrów (sezon 2021/22)Postanowiliśmy odpuścić nasz wyjazd do Gołuchowa i wesprzeć naszym ziomali podczas wyjazdu do Ostrowa. Z naszej strony do Leszna dotarło 26 osób, w sumie wszystkich przyjezdnych w sektorze gości 76 osób. Łańcuchy & Bażanty! Podziękowania za wszystko dla Ostroviaków!

 

 

Górnik Konin – Obra Kościan (02.10.21)

Górnik Konin - Obra Kościan (sezon 2021/22)Na meczu z kościańską Obrą wystawiamy ok. 120-130 osobowy młyn, w tym 20 ziomków z Ostrovii Ostrów i 17 z Sompolna (dzięki wszystkim za wsparcie!). Swój przyjazd zapowiedzieli goście i rzeczywiście w klatce przyjezdnych pojawiła się liczna grupa kibiców Obry i żużlowego Startu Gniezno (na oko jakieś 70 osób). W pierwszej połowie pojawiło się trochę pirotechniki na naszym sektorze. Nasi piłkarze po kolejnym żenującym występie zaliczają 9 porażkę w lidze, potwierdzając chyba już dobitnie to, że w tym sezonie będą jednym z głównych kandydatów do spadku. Podziękowania dla Ovii i Sao!

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Górnik Konin (25.09.21)

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Górnik Konin (sezon 2021/22)W Tarnowie Podgórnym jeszcze nigdy nie byliśmy, ale miejscowym działaczom chyba nie zależy na kibicach, bowiem godzinę meczu ustalono na… 10 rano. Było to chyba najwcześniej rozgrywane w historii spotkanie ligowe z udziałem Górnika, a na pewno jedne z wszystkich „najwcześniejszych”. Nie przeszkodziło to jednak naszym 45 kibolom na obejrzenie tego niezwykłego spektaklu na żywo (w tym 2 fanów Ostrovii – dzięki!). Podróż autokarem spokojna. Piłkarze kolejny raz nie popisali się na boisku, przegrywając wysoko 1-4.

Włocłavia Włocławek – Piast Gliwice (22.09.21) 

Włocłavia Włocławek - Piast Gliwice (PP 2021/22)W ramach rozgrywek Pucharu Polski naszym ziomalom z Włocławka przyszło zmierzyć się na boisku z ekstraklasowym Piastem Gliwice. W środowy wieczór stadion we Włocławku zapełnił się kibicami w liczbie ok. 3000 ludzi, w tym Włocłavia określiła swój młyn na 3 stówki. Z naszej strony razem z WP 28 osób z flagą. Podziękowania dla Włocłavian za gościnę! Łańcuchy & WP! 

 

Górnik Konin – Warta Międzychód (18.09.21)

Górnik Konin - Warta Międzychód (sezon 2021/22)Kto by pomyślał, że jeszcze 5 lat temu po meczu właśnie z Wartą Międzychód (baraże) cieszyliśmy się z awansu do III ligi, a teraz w kolejnym meczu pomiędzy naszymi drużynami przyszło nam drżeć o ligowe punkty na dnie IV ligi. Po 7 kolejkach tylko nasi zawodnicy pozostawali bez punktów w lidze. Fatalna passa została w końcu przerwana i po końcowym spotkaniu Biało-Niebiescy zainkasowali komplet punktów (wygrana 2-1). Na meczu wystawiliśmy skromny młyn w ok. 50 osób, razem z nami również ziomki z Ostrovii Ostrów (11 osób) – dziękówa! Spontanicznie na sektorze trochę pirotechniki.  Po zakończeniu spotkania nasza delegacja urządziła bramkę ślubną dla jednego z naszych braci po szalu. Karolina i Darek wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia od Biało-Niebieskiej Rodziny!

Kotwica Kórnik – Górnik Konin (11.09.21)

Kotwica Kórnik - Górnik Konin (sezon 2021/22)W Kórniku chyba jeszcze nigdy nie byliśmy na wyjeździe, ale mimo to kierunek ten nie wzbudził specjalnego zainteresowania wśród kibicowskiej braci. Finalnie tylko 2 dyszki kibiców Górnika oglądało na żywo kolejną porażkę drużyny w lidze (0-3) z dwoma flagami na płocie. Z nami obecny również jeden Gwardzista – dzięki i pozdro!

 

 

Górnik Konin – Korona Piaski (04.09.21)

Polska - Anglia (Warszawa 2021)Na meczu nie tworzyliśmy młyna. Nasi piłkarze znowu przegrali (1-2). Następnego dnia w niedzielę delegacja 4 kibiców Górnika z flagą narodową na żywo oglądała spotkanie Reprezentacji Polski w San Marino. Parę dni później (8 września), kolejna delegacja 5 kibiców Górnika z flagą obecna była na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas meczu Polski z Anglikami. Na stadionie siedzieliśmy razem z kibicami Ostrovii Ostrów.

 

Centra Ostrów Wlkp. – Górnik Konin (28.08.21)

Centra Ostrów Wlkp. - Górnik Konin (sezon 2021/22)Do Ostrowa wybraliśmy się̨ autokarem i furami, co łącznie dało liczbę̨ dokładnie 80 osób (w tym 4 chłopaków z Sompolna i 2 z Gwardii Koszalin – dzięki!). Przed meczem spotkaliśmy się na ostrowskim rynku z kibicami Ostrovii i wspólnym przemarszem udaliśmy się na stadion Centry. Łącznie tego dnia przez nasz sektor przewinęło się̨ ok. 170 fanów, a płot został przyozdobiony kilkoma flagami Górnika i Ovii. Na meczu zostały zaprezentowane dwie oprawy, które nawiązywały do naszej przyjaźni i które to oczywiście zostały urozmaicone pirotechniką. Jedna z hasłem „Wielkopolska JaKOść” z herbami naszych drużyn oraz druga z datami 1957&1909. Większość́ z kibiców w przygotowanych specjalnie na to spotkanie koszulkach okazjonalnych z jasną wymową „Goórnik&Ostrovia” i „Ostrovia&Górnik”. W tym roku minęło dokładnie 25 lat od naszych pierwszych kontaktów z Ostrovią̨ (od 1996 roku!) i blisko 5 lat od momentu sformalizowana kibicowskiego układu. Podczas meczu przybita została w końcu oficjalnie zgoda, co za symbolizowały również̇ dwa nowe, wspólne płótna z herbami naszych klubów – jedno dla nas i jedno dla Ostrovii.

Centra Ostrów Wlkp. - Górnik Konin (sezon 2021/22)Na sektorze oczywiście sporo wspólnej zabawy z dopingiem i pozdrowieniami dla obu naszych klubów. Na boisku kolejna tragedia w wykonaniu naszych grajków (piąta z rzędu porażka i to aż̇ 0-5!). Po meczu udaliśmy się raz jeszcze na ostrowski rynek, gdzie rzecz jasna umacnialiśmy naszą przyjaźń́. Po drodze nie zabrakło także pozdrowień́ od obu ekip pod ostrowskim kryminałem. Na koniec podziękowania za wszystko dla Ostrovii Ostrów! Górnik Konin & Ostrovia!


Górnik Konin – Victoria Ostrzeszów (21.08.21)

Na Podwalu i tym razem bez młyna, a nasi zawodnicy z kolejną porażką (0-2). Tego dnia wspieraliśmy Włocłavię Włocławek na meczu ze Spartą Brodnica w 15 osób z flagą. Z kolei następnego dnia w niedzielę byliśmy obecni na wyjeździe Ostrovii Ostrów do Koźmina Wlkp. w 5 osób! Podziękowania dla ziomali za wszystko!

Warta Gorzów Wlkp. – Odra Wodzisław (środa 18.08.21)

Tego dnia wspieraliśmy Odrę Wodzisław na ich wyjeździe do Gorzowa Wlkp. w 11 osób. Górnik & Oderka!

SKP Słupca – Górnik Konin (15.08.21)

SKP Słupca - Górnik Konin (sezon 2021/22)W niedzielne popołudnie obecni byliśmy na kolejnym w historii „spektakularnym” wyjeździe do Słupcy w 61 osób z 3 flagami na płocie! Nasi zawodnicy przegrali w żenującym stylu trzeci mecz z rzędu i spadliśmy na ostatnie miejsce w tabeli. A my dalej swoje… TYLKO GÓRNIK KONIN!

 

 

Górnik Konin – Huragan Pobiedziska (07.08.21)

Na tym spotkaniu nie tworzyliśmy młyna. Piłkarze przegrali z beniaminkiem 0-1.

Olimpia Koło – Górnik Konin (01.08.21)

Olimpia Koło - Górnik Konin (sezon 2021/22)Na inaugurację rozgrywek w IV lidze przyszło nam jechać do Koła. Przed meczem miejscowi działacze przysłali pismo do naszego klubu o niewpuszczaniu przyjezdnych. Było to o tyle dziwne, że jeszcze nie dawno nasz klub grając na poziomie III ligi, chwalił się sportową „umową partnerską” właśnie z kolską Olimpią. Finalnie w Kole pojawiło się ok. 60 zmotoryzowanych kibiców przyjezdnych, w tym 15 Włocłavia Włocławek i 3 Ostrovia Ostrów (dziękówa za wsparcie!). Z racji, że mecz akurat wypadł w rocznicę godziny „W” Powstania Warszawskiego, równo o 17.00 odśpiewaliśmy na stadionie hymn Polski. Cześć i chwała Bohaterom!

Pogrzeb Śp. Kierownika Drużyny (14.07.21)

Pogrzeb Śp. Błażeja BudzińskiegoDelegacja kibiców Górnika Konin uczestniczyła w pogrzebie Śp. Błażeja Budzińskiego – Kierownika drużyny seniorów w naszym klubie. W ostatniej drodze Błażeja, nie mogło oczywiście zabraknąć symbolicznych rac i wieńca z biało-niebieskich kwiatów. Spoczywaj w pokoju!