Relacje 2021/22

Górnik Konin – Warta Międzychód (18.09.21)

Górnik Konin - Warta Międzychód (sezon 2021/22)Kto by pomyślał, że jeszcze 5 lat temu po meczu właśnie z Wartą Międzychód (baraże) cieszyliśmy się z awansu do III ligi, a teraz w kolejnym meczu pomiędzy naszymi drużynami przyszło nam drżeć o ligowe punkty na dnie IV ligi. Po 7 kolejkach tylko nasi zawodnicy pozostawali bez punktów w lidze. Fatalna passa została w końcu przerwana i po końcowym spotkaniu Biało-Niebiescy zainkasowali komplet punktów (wygrana 2-1). Na meczu wystawiliśmy skromny młyn w ok. 50 osób, razem z nami również ziomki z Ostrovii Ostrów (11 osób) – dziękówa! Spontanicznie na sektorze trochę pirotechniki.  Po zakończeniu spotkania nasza delegacja urządziła bramkę ślubną dla jednego z naszych braci po szalu. Karolina i Darek wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia od Biało-Niebieskiej Rodziny!

Kotwica Kórnik – Górnik Konin (11.09.21)

Kotwica Kórnik - Górnik Konin (sezon 2021/22)W Kórniku chyba jeszcze nigdy nie byliśmy na wyjeździe, ale mimo to kierunek ten nie wzbudził specjalnego zainteresowania wśród kibicowskiej braci. Finalnie tylko 2 dyszki kibiców Górnika oglądało na żywo kolejną porażkę drużyny w lidze (0-3) z dwoma flagami na płocie. Z nami obecny również jeden Gwardzista – dzięki i pozdro!

 

 

Górnik Konin – Korona Piaski (04.09.21)

Polska - Anglia (Warszawa 2021)Na meczu nie tworzyliśmy młyna. Nasi piłkarze znowu przegrali (1-2). Następnego dnia w niedzielę delegacja 4 kibiców Górnika z flagą narodową na żywo oglądała spotkanie Reprezentacji Polski w San Marino. Parę dni później (8 września), kolejna delegacja 5 kibiców Górnika z flagą obecna była na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas meczu Polski z Anglikami. Na stadionie siedzieliśmy razem z kibicami Ostrovii Ostrów.

 

Centra Ostrów Wlkp. – Górnik Konin (28.08.21)

Centra Ostrów Wlkp. - Górnik Konin (sezon 2021/22)Do Ostrowa wybraliśmy się̨ autokarem i furami, co łącznie dało liczbę̨ dokładnie 80 osób (w tym 4 chłopaków z Sompolna i 2 z Gwardii Koszalin – dzięki!). Przed meczem spotkaliśmy się na ostrowskim rynku z kibicami Ostrovii i wspólnym przemarszem udaliśmy się na stadion Centry. Łącznie tego dnia przez nasz sektor przewinęło się̨ ok. 170 fanów, a płot został przyozdobiony kilkoma flagami Górnika i Ovii. Na meczu zostały zaprezentowane dwie oprawy, które nawiązywały do naszej przyjaźni i które to oczywiście zostały urozmaicone pirotechniką. Jedna z hasłem „Wielkopolska JaKOść” z herbami naszych drużyn oraz druga z datami 1957&1909. Większość́ z kibiców w przygotowanych specjalnie na to spotkanie koszulkach okazjonalnych z jasną wymową „Goórnik&Ostrovia” i „Ostrovia&Górnik”. W tym roku minęło dokładnie 25 lat od naszych pierwszych kontaktów z Ostrovią̨ (od 1996 roku!) i blisko 5 lat od momentu sformalizowana kibicowskiego układu. Podczas meczu przybita została w końcu oficjalnie zgoda, co za symbolizowały również̇ dwa nowe, wspólne płótna z herbami naszych klubów – jedno dla nas i jedno dla Ostrovii.

Centra Ostrów Wlkp. - Górnik Konin (sezon 2021/22)Na sektorze oczywiście sporo wspólnej zabawy z dopingiem i pozdrowieniami dla obu naszych klubów. Na boisku kolejna tragedia w wykonaniu naszych grajków (piąta z rzędu porażka i to aż̇ 0-5!). Po meczu udaliśmy się raz jeszcze na ostrowski rynek, gdzie rzecz jasna umacnialiśmy naszą przyjaźń́. Po drodze nie zabrakło także pozdrowień́ od obu ekip pod ostrowskim kryminałem. Na koniec podziękowania za wszystko dla Ostrovii Ostrów! Górnik Konin & Ostrovia!


Górnik Konin – Victoria Ostrzeszów (21.08.21)

Na Podwalu i tym razem bez młyna, a nasi zawodnicy z kolejną porażką (0-2). Tego dnia wspieraliśmy Włocłavię Włocławek na meczu ze Spartą Brodnica w 15 osób z flagą. Z kolei następnego dnia w niedzielę byliśmy obecni na wyjeździe Ostrovii Ostrów do Koźmina Wlkp. w 5 osób! Podziękowania dla ziomali za wszystko!

Warta Gorzów Wlkp. – Odra Wodzisław (środa 18.08.21)

Tego dnia wspieraliśmy Odrę Wodzisław na ich wyjeździe do Gorzowa Wlkp. w 11 osób. Górnik & Oderka!

SKP Słupca – Górnik Konin (15.08.21)

SKP Słupca - Górnik Konin (sezon 2021/22)W niedzielne popołudnie obecni byliśmy na kolejnym w historii „spektakularnym” wyjeździe do Słupcy w 61 osób z 3 flagami na płocie! Nasi zawodnicy przegrali w żenującym stylu trzeci mecz z rzędu i spadliśmy na ostatnie miejsce w tabeli. A my dalej swoje… TYLKO GÓRNIK KONIN!

 

 

Górnik Konin – Huragan Pobiedziska (07.08.21)

Na tym spotkaniu nie tworzyliśmy młyna. Piłkarze przegrali z beniaminkiem 0-1.

Olimpia Koło – Górnik Konin (01.08.21)

Olimpia Koło - Górnik Konin (sezon 2021/22)Na inaugurację rozgrywek w IV lidze przyszło nam jechać do Koła. Przed meczem miejscowi działacze przysłali pismo do naszego klubu o niewpuszczaniu przyjezdnych. Było to o tyle dziwne, że jeszcze nie dawno nasz klub grając na poziomie III ligi, chwalił się sportową „umową partnerską” właśnie z kolską Olimpią. Finalnie w Kole pojawiło się ok. 60 zmotoryzowanych kibiców przyjezdnych, w tym 15 Włocłavia Włocławek i 3 Ostrovia Ostrów (dziękówa za wsparcie!). Z racji, że mecz akurat wypadł w rocznicę godziny „W” Powstania Warszawskiego, równo o 17.00 odśpiewaliśmy na stadionie hymn Polski. Cześć i chwała Bohaterom!

Pogrzeb Śp. Kierownika Drużyny (14.07.21)

Pogrzeb Śp. Błażeja BudzińskiegoDelegacja kibiców Górnika Konin uczestniczyła w pogrzebie Śp. Błażeja Budzińskiego – Kierownika drużyny seniorów w naszym klubie. W ostatniej drodze Błażeja, nie mogło oczywiście zabraknąć symbolicznych rac i wieńca z biało-niebieskich kwiatów. Spoczywaj w pokoju!