Relacje 2021/22

XIV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę (08.01.22)

XIV Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę 2022Delegacja kibiców Górnika Konin obecna w Częstochowie na corocznej pielgrzymce fanatyków na Jasną Górę. Boże chroń Fanatyków!

 

 

 

X Biało-niebieski Mecz Noworoczny 2022 (01.01.22)

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2022W zeszłym roku zabrakło meczu noworocznego z powodu pandemicznych obostrzeń i cyrków z tym związanych. W tym, nie zważając na wszystkie okoliczności, postanowiliśmy podtrzymać naszą, małą, piłkarską tradycję noworocznego kopania w piłę na świeżym powietrzu. Tym samym po raz dziesiąty w historii spotkaliśmy się na Biało-Niebieskim Meczu Noworocznym, w którym spontanicznie wystąpili sami kibice. Z pewnych względów mecz odbył się pierwszy raz w samo południe, co dla wielu chyba było jeszcze zbyt wczesną porą na takie „eventy” :) Na jednym z konińskich boisk przewinęło sie ok. 30 kibiców Górnika, którzy po wspólnym toaście złożyli sobie najlepsze życzenia noworoczne, a następnie przystąpili do piłkarskich zmagań. Górnik to Siła, Biało-Niebieska Rodzina!

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego (27.12.21)

Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego 2021 w Ostrowie i PoznaniuW ten dzień, delegacja kibiców Górnika Konin uczestniczyła w obchodach rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Poznaniu! Cześć i chwała Bohaterom!

 

 


Biało-Niebieska Wigilia Kibiców (…12.21)

Wigilia kibiców 2021!W jeden z grudniowych weekendów, spontanicznie spotkaliśmy się we własnym gronie na tradycyjnej, kibicowskiej wigilii.  Były jak zawsze górnicze śpiewy, wspólne życzenia, trochę procentów i oczywiście pirotechniki. Pandemia i rządowe obostrzenia nie przeszkodziły nam spędzić tego wyjątkowego, przedświątecznego czasu razem. Tak się trzyma, Biało-Niebieska Rodzina!

 

V Rocznica śmierci Śp. Kijoła (11.12.21)

V Rocznica śmierci Śp. KijołaTradycyjnie w dzień rocznicy śmierci Śp. Kijoła delegacja kibiców Górnika uczestniczyła w mszy świętej poświęconej pamięci naszego ziomka, a następnie odwiedziła jego grób na konińskim cmentarzu komunalnym. Śp. Kijoł na zawsze w naszej pamięci!

 

 


Górnik Konin – Iskra Szydłowo (27.11.21)

Górnik Konin - Iskra Szydłowo (sezon 2021/22)Ostatni mecz rundy jesiennej niestety z kolejną porażką na boisku. Generalnie, piłkarsko rundę kończymy na ostatnim miejscu w tabeli z 17 porażkami i tylko 2 wygranymi na koncie. Podziękowania dla chłopaków z Sompolna obecnych na Podwalu! Na sektorze spontanicznie trochę pirotechniki.

 

 

Mieszko Gniezno – Górnik Konin (20.11.21)

Mieszko Gniezno - Górnik Konin (sezon 2021/22)W Gnieźnie na sektorze gości tylko 31 najwierniejszych kibiców, w tym 4 Ostrovia (dzięki!). Szacunek dla wyjazdowiczów, którzy nie zważają na ligowe wyniki! Na boisku tym razem przegrana 2-3, po bramce straconej w ostatniej akcji meczu.

 

 

 

Górnik Konin – Nielba Wągrowiec (14.11.21)

W niedzielne południe doping dla Górnika prowadziło ok. 40-50 osób z jedną flagą na płocie. Gości z Wągrowca nie stwierdzono. Z Nielbą przegraliśmy niestety 1-5.

Unia Swarzędz – Górnik Konin (11.11.21)

Unia Swarzędz - Górnik Konin (sezon 2021/22)Nie organizowaliśmy wspólnego wyjazdu, ale w Swarzędzu w sektorze gości na własną rękę pojawiło 15 naszych kibiców , w tym 1 kibic Gwardii Koszalin (dzięki i pozdro!). O wyniku na boisku nic nie napiszemy, bo wstyd nawet cokolwiek napisać. Deklasacja naszych zawodników.

 

 

Marsz Niepodległości w Warszawie (11.11.21)

W tym samym czasie co mecz w Swarzędzu, na Marszu Niepodległości w stolicy melduje się delegacja ok. 15 sympatyków Biało-Niebieskich!

Victoria Września – Górnik Konin (06.11.21)

Victoria Września - Górnik Konin (sezon 2021/22)Do Wrześni wybrało się 47 najwierniejszych kiboli Górnika. Wybraliśmy wyjazd pociągowy, bo już dawno nie mieliśmy okazji wyruszyć tym środkiem lokomocji na mecz Górnika i z pewnością było to małe urozmaicenie szarej, 4-ligowej rzeczywistości. Dzień przed meczem odwiedziliśmy trening pozostałych w klubie piłkarzy, by przekazać im nasze wsparcie po wszystkich ostatnich, klubowych problemach organizacyjno-kadrowych. We Wrześni miłe zaskoczenie, bowiem nasi piłkarze pod wodzą nowego trenera wygrali i to nawet 2-0! Po przybiciu piątek z piłkarzami, powrót do Konina w radosnych, zwycięskich humorach! Gramy do końca, Górniku gramy do końca!

Górnik Konin – Wilki Wilczyn (30.10.21)

Górnik Konin - Wilki Wilczyn (sezon 2021/22)Na meczu z Wilkami na sektorze ok. 40 najwierniejszych fanatyków, którzy niezrażeni poprzednimi, tragicznymi występami zawodników Górnika, oglądali na żywo kolejną porażkę Biało-Niebieskich. Hasło „kiedy jak nie teraz?” chyba w tym sezonie nie będzie miało już więcej zastosowania. „Wilce” wypunktowały naszych asów na boisku 1-2, a 13 porażka w lidze zepchnęła nas już niemal na pewno w czeluści 5 ligi w kolejnym sezonie. Spontanicznie na Podwalu pojawiło się trochę pirotechniki.

 

Polonia Kępno – Górnik Konin / Orzeł Mroczeń – Ostrovia Ostrów (23.10.21)

Polonia Kępno - Górnik Konin (sezon 2021/22)Do Kępna udaliśmy się autami w sile ok. 120 osób. Wspierają nas tego dnia nasi bracia z Ostrovii (35 os.), Włocłavii (16 os.) i 9 fanatyków Odry Wodzisław. Gościnnie na tym wyjeździe obecna jest również delegacja Falubazu. Na płocie zawisły 2 flagi , jedna nasza i jedna Odry. Po pierwszej połowie naszego meczu, zawijamy się na wyjazd Ostrovii, której drużyna grała również w okolicy (w Mroczeniu). O wyniku naszych grajków nie ma nawet co wspominać. Podziękowania dla wszystkich za obecność!!!

 

Górnik Konin – KKS II Kalisz (16.10.21)

Górnik Konin - KKS II Kalisz (sezon 2021/22)Mimo iż to był mecz „tylko” z rezerwami cebulaków z Kalisza, nie mogliśmy przejść obok niego obojętnie. W końcu przyjeżdżał klub wroga, więc zawsze trzeba być czujnym, a i sami przyjezdni piłkarze w takim przypadku muszą wiedzieć, że nienawidzimy każdego kto przywdziewa jego szmaty na siebie.

Młodzież zabrała się za małą mobilizację w postaci plakatów i transów na mieście, co przyniosło na pewno wymierny skutek w kwestii frekwencji w naszym sektorze. Zameldowało się w nim tego dnia 170-180 fanów, w tym większość dotarła z kibolskiej zbiórki w centrum miasta, oczywiście z głośnym śpiewem na ustach. Na płocie zawisło kilka flag oraz okolicznościowe transparenty – jeden upamiętniający zmarłego niedawno Ś.P. Hejosza, a drugi z życzeniami powrotu do zdrowia dla Sosena z Sompolna! W trakcie spotkania pojawiła się także nowa sektorówka-szachownica oraz sporo pirotechniki. Doping momentami dobry, nie żałowaliśmy sobie również wielu „uprzejmości” pod adresem cebulaków. Razem z nami tego dnia 17 fanatyków Ostrovii Ostrów i 11 z Sompolna – podziękowania za wsparcie dla ziomali!

Górnik Konin - KKS II Kalisz (sezon 2021/22)Na mieście i wokół stadionu olbrzymia ilość psów, w tym białe kaski i patrol konny pościągane chyba z innych miast. W sumie co najmniej kilkanaście wypchanych suk i radiowozów. Po meczu wąsy otoczyły praktycznie cały stadion i trzepali wszystkich na wyjściu.

Piłkarsko nasz zespół sięgnął właśnie ligowego dna. Jeszcze nie dawno rywalizowaliśmy z Kaliszem w prawdziwych derbach Wielkopolski Wchodniej, a dziś nasz zespół nie potrafił nawet sprostać ich rezerwom. Przegraliśmy 0-1 i była to 11 porażka w lidze na 12 kolejek. To mówi samo za siebie.

Pogrzeb Śp. Hejosza (15.10.21)

W piątkowe popołudnie pożegnaliśmy Śp. Hejosza. W ostatniej drodze naszego brata po szalu towarzyszyło sporo kibiców Górnika Konin, w tym reprezentanci Młodej Siły. Na cmentarzu nie zabrakło również symbolicznie odpalonych rac. Podziękowania dla przedstawicieli Ostrovii Ostrów i Gwardii Koszalin za obecność. Spoczywaj w pokoju Hejosz!

ROW Rybnik – Odra Wodzisław (13.10.21)

ROW Rybnik - Odra Wodzisław (PP, sezon 2021/22)W ramach meczu Pucharu Polski, delegacja 4 kibiców Górnika Konin wspierała Odrę Wodzisław na środowych derbach w Rybniku. Fanatycy Znad Granicy określili swoją liczbę na 150 osób! Górnik Konin & Oderka! Podziękowania dla ziomków!

 

 

 

Albania – Polska (12.10.21)

Na meczu w Tiranie zameldowało się 3 Górnikowców. Na sektorze razem z Gwardzistami. Polacy wygrali 1-0.

Polonia Leszno – Ostrovia Ostrów (09.10.21)

Polonia Leszno - Ostrovia Ostrów (sezon 2021/22)Postanowiliśmy odpuścić nasz wyjazd do Gołuchowa i wesprzeć naszym ziomali podczas wyjazdu do Ostrowa. Z naszej strony do Leszna dotarło 26 osób, w sumie wszystkich przyjezdnych w sektorze gości 76 osób. Łańcuchy & Bażanty! Podziękowania za wszystko dla Ostroviaków!

 

 

Górnik Konin – Obra Kościan (02.10.21)

Górnik Konin - Obra Kościan (sezon 2021/22)Na meczu z kościańską Obrą wystawiamy ok. 120-130 osobowy młyn, w tym 20 ziomków z Ostrovii Ostrów i 17 z Sompolna (dzięki wszystkim za wsparcie!). Swój przyjazd zapowiedzieli goście i rzeczywiście w klatce przyjezdnych pojawiła się liczna grupa kibiców Obry i żużlowego Startu Gniezno (na oko jakieś 70 osób). W pierwszej połowie pojawiło się trochę pirotechniki na naszym sektorze. Nasi piłkarze po kolejnym żenującym występie zaliczają 9 porażkę w lidze, potwierdzając chyba już dobitnie to, że w tym sezonie będą jednym z głównych kandydatów do spadku. Podziękowania dla Ovii i Sao!

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Górnik Konin (25.09.21)

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Górnik Konin (sezon 2021/22)W Tarnowie Podgórnym jeszcze nigdy nie byliśmy, ale miejscowym działaczom chyba nie zależy na kibicach, bowiem godzinę meczu ustalono na… 10 rano. Było to chyba najwcześniej rozgrywane w historii spotkanie ligowe z udziałem Górnika, a na pewno jedne z wszystkich „najwcześniejszych”. Nie przeszkodziło to jednak naszym 45 kibolom na obejrzenie tego niezwykłego spektaklu na żywo (w tym 2 fanów Ostrovii – dzięki!). Podróż autokarem spokojna. Piłkarze kolejny raz nie popisali się na boisku, przegrywając wysoko 1-4.

Włocłavia Włocławek – Piast Gliwice (22.09.21) 

Włocłavia Włocławek - Piast Gliwice (PP 2021/22)W ramach rozgrywek Pucharu Polski naszym ziomalom z Włocławka przyszło zmierzyć się na boisku z ekstraklasowym Piastem Gliwice. W środowy wieczór stadion we Włocławku zapełnił się kibicami w liczbie ok. 3000 ludzi, w tym Włocłavia określiła swój młyn na 3 stówki. Z naszej strony razem z WP 28 osób z flagą. Podziękowania dla Włocłavian za gościnę! Łańcuchy & WP! 

 

Górnik Konin – Warta Międzychód (18.09.21)

Górnik Konin - Warta Międzychód (sezon 2021/22)Kto by pomyślał, że jeszcze 5 lat temu po meczu właśnie z Wartą Międzychód (baraże) cieszyliśmy się z awansu do III ligi, a teraz w kolejnym meczu pomiędzy naszymi drużynami przyszło nam drżeć o ligowe punkty na dnie IV ligi. Po 7 kolejkach tylko nasi zawodnicy pozostawali bez punktów w lidze. Fatalna passa została w końcu przerwana i po końcowym spotkaniu Biało-Niebiescy zainkasowali komplet punktów (wygrana 2-1). Na meczu wystawiliśmy skromny młyn w ok. 50 osób, razem z nami również ziomki z Ostrovii Ostrów (11 osób) – dziękówa! Spontanicznie na sektorze trochę pirotechniki.  Po zakończeniu spotkania nasza delegacja urządziła bramkę ślubną dla jednego z naszych braci po szalu. Karolina i Darek wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia od Biało-Niebieskiej Rodziny!

Kotwica Kórnik – Górnik Konin (11.09.21)

Kotwica Kórnik - Górnik Konin (sezon 2021/22)W Kórniku chyba jeszcze nigdy nie byliśmy na wyjeździe, ale mimo to kierunek ten nie wzbudził specjalnego zainteresowania wśród kibicowskiej braci. Finalnie tylko 2 dyszki kibiców Górnika oglądało na żywo kolejną porażkę drużyny w lidze (0-3) z dwoma flagami na płocie. Z nami obecny również jeden Gwardzista – dzięki i pozdro!

 

 

Górnik Konin – Korona Piaski (04.09.21)

Polska - Anglia (Warszawa 2021)Na meczu nie tworzyliśmy młyna. Nasi piłkarze znowu przegrali (1-2). Następnego dnia w niedzielę delegacja 4 kibiców Górnika z flagą narodową na żywo oglądała spotkanie Reprezentacji Polski w San Marino. Parę dni później (8 września), kolejna delegacja 5 kibiców Górnika z flagą obecna była na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas meczu Polski z Anglikami. Na stadionie siedzieliśmy razem z kibicami Ostrovii Ostrów.

 

Centra Ostrów Wlkp. – Górnik Konin (28.08.21)

Centra Ostrów Wlkp. - Górnik Konin (sezon 2021/22)Do Ostrowa wybraliśmy się̨ autokarem i furami, co łącznie dało liczbę̨ dokładnie 80 osób (w tym 4 chłopaków z Sompolna i 2 z Gwardii Koszalin – dzięki!). Przed meczem spotkaliśmy się na ostrowskim rynku z kibicami Ostrovii i wspólnym przemarszem udaliśmy się na stadion Centry. Łącznie tego dnia przez nasz sektor przewinęło się̨ ok. 170 fanów, a płot został przyozdobiony kilkoma flagami Górnika i Ovii. Na meczu zostały zaprezentowane dwie oprawy, które nawiązywały do naszej przyjaźni i które to oczywiście zostały urozmaicone pirotechniką. Jedna z hasłem „Wielkopolska JaKOść” z herbami naszych drużyn oraz druga z datami 1957&1909. Większość́ z kibiców w przygotowanych specjalnie na to spotkanie koszulkach okazjonalnych z jasną wymową „Goórnik&Ostrovia” i „Ostrovia&Górnik”. W tym roku minęło dokładnie 25 lat od naszych pierwszych kontaktów z Ostrovią̨ (od 1996 roku!) i blisko 5 lat od momentu sformalizowana kibicowskiego układu. Podczas meczu przybita została w końcu oficjalnie zgoda, co za symbolizowały również̇ dwa nowe, wspólne płótna z herbami naszych klubów – jedno dla nas i jedno dla Ostrovii.

Centra Ostrów Wlkp. - Górnik Konin (sezon 2021/22)Na sektorze oczywiście sporo wspólnej zabawy z dopingiem i pozdrowieniami dla obu naszych klubów. Na boisku kolejna tragedia w wykonaniu naszych grajków (piąta z rzędu porażka i to aż̇ 0-5!). Po meczu udaliśmy się raz jeszcze na ostrowski rynek, gdzie rzecz jasna umacnialiśmy naszą przyjaźń́. Po drodze nie zabrakło także pozdrowień́ od obu ekip pod ostrowskim kryminałem. Na koniec podziękowania za wszystko dla Ostrovii Ostrów! Górnik Konin & Ostrovia!


Górnik Konin – Victoria Ostrzeszów (21.08.21)

Na Podwalu i tym razem bez młyna, a nasi zawodnicy z kolejną porażką (0-2). Tego dnia wspieraliśmy Włocłavię Włocławek na meczu ze Spartą Brodnica w 15 osób z flagą. Z kolei następnego dnia w niedzielę byliśmy obecni na wyjeździe Ostrovii Ostrów do Koźmina Wlkp. w 5 osób! Podziękowania dla ziomali za wszystko!

Warta Gorzów Wlkp. – Odra Wodzisław (środa 18.08.21)

Tego dnia wspieraliśmy Odrę Wodzisław na ich wyjeździe do Gorzowa Wlkp. w 11 osób. Górnik & Oderka!

SKP Słupca – Górnik Konin (15.08.21)

SKP Słupca - Górnik Konin (sezon 2021/22)W niedzielne popołudnie obecni byliśmy na kolejnym w historii „spektakularnym” wyjeździe do Słupcy w 61 osób z 3 flagami na płocie! Nasi zawodnicy przegrali w żenującym stylu trzeci mecz z rzędu i spadliśmy na ostatnie miejsce w tabeli. A my dalej swoje… TYLKO GÓRNIK KONIN!

 

 

Górnik Konin – Huragan Pobiedziska (07.08.21)

Na tym spotkaniu nie tworzyliśmy młyna. Piłkarze przegrali z beniaminkiem 0-1.

Olimpia Koło – Górnik Konin (01.08.21)

Olimpia Koło - Górnik Konin (sezon 2021/22)Na inaugurację rozgrywek w IV lidze przyszło nam jechać do Koła. Przed meczem miejscowi działacze przysłali pismo do naszego klubu o niewpuszczaniu przyjezdnych. Było to o tyle dziwne, że jeszcze nie dawno nasz klub grając na poziomie III ligi, chwalił się sportową „umową partnerską” właśnie z kolską Olimpią. Finalnie w Kole pojawiło się ok. 60 zmotoryzowanych kibiców przyjezdnych, w tym 15 Włocłavia Włocławek i 3 Ostrovia Ostrów (dziękówa za wsparcie!). Z racji, że mecz akurat wypadł w rocznicę godziny „W” Powstania Warszawskiego, równo o 17.00 odśpiewaliśmy na stadionie hymn Polski. Cześć i chwała Bohaterom!

Pogrzeb Śp. Kierownika Drużyny (14.07.21)

Pogrzeb Śp. Błażeja BudzińskiegoDelegacja kibiców Górnika Konin uczestniczyła w pogrzebie Śp. Błażeja Budzińskiego – Kierownika drużyny seniorów w naszym klubie. W ostatniej drodze Błażeja, nie mogło oczywiście zabraknąć symbolicznych rac i wieńca z biało-niebieskich kwiatów. Spoczywaj w pokoju!