Relacje 2023/24

Polanin Strzałkowo – Górnik Konin (04.05.24)
Polanin Strzałkowo - Górnik Konin (sezon 2023/24)Ok. 100 osób dopingowało Górnika Konin na wyjeździe w Strzałkowie, w tym konkretna liczba chłopaków z Sompolna (ok. 3 dyszek) – wielkie dzięki Sao Boys! Na sektorze sporo naszej biało-niebieskiej Emigracji i starych koni, czyli reprezentantów Starej Gwardii. Doping leniwy, na co z pewnością wpływ miały wysoka jak na majówkę temperatura i ogólnie „mocno męczący” poziom samego widowiska na boisku. Finalnie Górnik wygrał 2-1 po zwycięskiej bramce dopiero w końcówce spotkania.

 

Górnik Konin – Polonia Golina (27.04.24)
Górnik Konin - Polonia Golina (sezon 2023/24)Na meczu z Goliną całkiem niezła frekwencja na Podwalu, mogąca zbliżać się nawet do około tysiąca widzów, co chyba jest rzadkim widokiem w V lidze, przynajmniej w Wielkopolsce. Nasz młyn w najlepszym momencie liczył ok. 180 fanów, a na płocie zawisły płótna konińskich osiedli oraz w centralnym miejscu fana Polskie Detroit. Niezmiennie widoczny był również transparent z oczekiwaniem wobec dyrektorki Mosiru oraz dwa transparenty z jasnym przesłaniem – PDW Kula i PDW Sempol. Doping przez cały mecz w asyście bębna, o biało-niebieską oprawę zadbali także pirotechnicy. 

Na boisku wygrana z lokalnym rywalem, który w tym sezonie także nie ukrywa swoich aspiracji do awansu. Trzeba oddać naszej drużynie, że praktycznie w każdej formacji zagrała ambitnie, walecznie i skutecznie – taki zespół chcemy oglądać w każdym kolejnym meczu do końca sezonu! Po meczu nie mogło zabraknąć oczywiście przybicia piątek z piłkarzami i wspólnego, gromkiego „ktoooo wygrał mecz…?”.
Podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę w zrzutce dla Szymka. W sumie na meczu uzbierano 1941,21 zł i 15 EUR. Całość oczywiście przekazana dla akcji charytatywnej „Szymek kontra codzienność”.

Falubaz Zielona Góra – GKM Grudziądz (21.04.24)
W 16 osób wspieraliśmy zielonogórzan na tym meczu. Dzięki za gościnę!

Meblorz Swarzędz – Górnik Konin (20.04.24)
Meblorz Swarzędz - Górnik Konin (sezon 2023/24)W sektorze gości na stadionie w Swarzędzu zameldowaliśmy się w ok. 60 osób (w tym jeden fan Gwardii, pozdro!). Miejscowi kibice Meblorza przed rozpoczęciem meczu uczcili minutą ciszy i racami odpalonymi w kształcie krzyża pamięć o zmarłym piłkarzu i trenerze lokalnej drużyny. Na boisku skromna, jednobramkowa wygrana naszych zawodników. 

Na powrocie spontaniczna decyzja o małej zmianie trasy i prosto z naszego meczu podjechaliśmy do Kleczewa, sprawdzić czy pierniki mimo zamkniętego sektora gości wybrały się na swój wyjazd. Na widok autokaru przyjezdnych pod bramą w Kleczewie też wysiedliśmy pod stadionem, ale ze względu na ilość białych kasków do niczego nie doszło.

Górnik Konin – Zjednoczeni Trzemeszno (13.04.24)
Mecz z Trzemesznem to długo wyczekany powrót drużyny na stadion przy Podwalu. Nasz sektor tego dnia to ok. 80 osób. Górnik Konin wygrał wysoko 5-0.

Górnik Konin – Pogoń Nowe Skalmierzyce (09.04.24)
Mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu WZPN odbył się we wtorkowe popołudnie. Naszym przeciwnikiem tym razem był zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce. Goście, którzy na co dzień występują w III lidze (czyli dwie klasy rozgrywkowe wyżej), nie dali tym razem szans naszym zawodnikom i wygrali 4-1. Dopingiem dla Biało-Niebieskich na obiekcie przy Dmowskiego zajęła się od nas grupa kilkudziesięciu fanatyków. Na meczu widoczna była również delegacja przyjezdnych kibiców z Nowych Skalmierzyc.

Lechia Kostrzyn – Górnik Konin (06.04.24)
Ok. 70 kibiców przyjezdnych dopingowało Górnika Konin w Kostrzynie, w tym delegacja Falubazu – dzięki za wsparcie. Z Kostrzyna przywieźliśmy 3 punkty!

Górnik Konin – SMS Ślesin (30.03.24)
Górnik Konin - SMS Ślesin (sezon 2023/24)Mecz z lokalnym rywalem spod Konina i do tego pojedynek na szczycie 5-ligowej tabeli, przyciągnął tłumy na boisko przy Dmowskiego. Pierwsze tak tłumne wydarzenie na odnowionym niedawno kompleksie treningowym pokazało, jak spartolona to była inwestycja i fatalnie wydane ponad 12 milionów złotych przez miejskich urzędników. Trybunka jak dwurzędowy kurnik – ludzie żeby się pomieścić musieli stać wokół boiska, nieprzemyślane ciągi piesze, które zmuszają widzów do obejścia całego boiska zanim znajdą się przy trybunce, kible nie dość, że małe to jeszcze oddalone od widowni, a parking tak ograniczony, że oczywiście nie pomieścił wszystkich pojazdów i ludzie musieli parkować m.in. po okolicznym lesie. Prezydenci Korytkowski i Nowak – wstyd się w ogóle chwalić taką inwestycją, bo ten obiekt jest po prostu kpiną z kibiców sportu w Koninie!

Górnik Konin - SMS Ślesin (sezon 2023/24)W związku z powyższym, na płocie nie mogło zabraknąć wiadomego transparentu, wyrażającego naszą opinię o winnych takiego stanu rzeczy w naszym mieście. W ciągu meczu utworzyliśmy młyn, w którym szacunkowo ok. 180-200 kiboli zajęło się dopingiem. Ten akurat w tym dniu wychodził nam niestety dość leniwie. Razem z nami delegacja Ostrovii Ostrów oraz Sao Boys – dziękujęmy za wsparcie! Podczas meczu trochę ozdobnej pirotechniki.
Niestety na boisku lepsi okazali się rywale, którzy na dodatek zdobyli zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Prowokacyjnie zachowanie ukraińskich gwiazdorów z drużyny ze Ślesina, którzy jak widać zamiast obrony ojczyzny wybrali sportowe kariery w piątoligowej rzeczywistości w Polsce, spotkało się oczywiście z naszą wokalną reakcją. Po tej porażce spadliśmy niestety w tabeli na 3 miejsce, a nasze szanse na upragniony awans znacznie się oddaliły.
Podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli się do puchy na operację dla Burego!

Olimpia Koło – Górnik Konin (23.03.24)
Olimpia Koło - Górnik Konin (sezon 2023/24)Drugi mecz na wiosnę i drugi wyjazd, tym razem do Koła. Na stadion Olimpii dotarliśmy w sile jednego autokaru plus auta, w sumie ok. 70 osób + solidne wsparcie Włocłavii Włocławek 31 osób, co łącznie dawało ok. 100 osób dopingujących tego dnia Górnika. Na płocie zawisły płótna Górnika i WP oraz transparent „Włocłavia Nigdy Nie Zginie!”. W drugiej połowie nad stadionem przeszła deszczowa nawałnica, ale całe szczęście mecz na boisku nie został przerwany. Nasi piłkarze zagrali tym razem po prostu bardzo słabo, czego efektem był tylko remis 1-1 po końcowym gwizdku i finalnie strata pozycji lidera tabeli. Podziękowania dla Włocławskiej Patologii za wsparcie! Górnik Konin & Włocłavia!

Gwardia Koszalin – MKP Szczecinek (23.03.24)
14 kibiców Górnika Konin odwiedziło tego dnia Koszalin i Białogard, z czego 9 zaliczyło spotkanie Gwardii z MKP Szczecinek. Wieczorem z kolei mieliśmy okazję dopingować zwycięskich reprezentantów ChZF na gali DWM FIGHT NIGHT 2 w Białogardzie. Gratulacje!

GKS Dopiewo – Górnik Konin (16.03.24)
GKS Dopiewo - Górnik Konin (sezon 2023/24)Na inaugurację rundy wiosennej naszej 5 ligi czekał nas wyjazd do Dopiewa. W sektorze gości zameldowaliśmy się w 64 osoby z dwoma flagami. Nasi piłkarze rewelacyjnie rozpoczęli rozgrywki na wiosnę, wygrywając z miejscowym GKSem 5-0! Brawo drużyna i oby tak dalej do końca sezonu.

 

 

Gwardia Koszalin – Wieża Postomino (10.03.24)
4 fanów Górnika Konin zawitało na ligowy mecz Gwardii z Wieżą Postomino. Gwardziści z solidnym młynem i pewnym zwycięstwem na boisku! Podziękowania dla ziomali za wszystko!
Górnik Konin & Gwardyjka!

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (01.03.24)
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Konin 2024Wczoraj kibice Górnika Konin uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Najpierw nasza delegacja uczestniczyła w uroczystościach w kościele pw. św. Wojciecha w Koninie. Następnie przenieśliśmy się na ul. Wodną, gdzie pod murem dawnego, komunistycznego więzienia, mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach zorganizowanych przez Narodowy Konin. Na koniec pojawiliśmy się pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych i konińskiego batalionu „Pociąg”, gdzie złożyliśmy kwiaty i znicze, a także odśpiewaliśmy hymn w asyście biało-czerwonych rac.
GÓRNIK KONIN ZAWSZE PO PRAWEJ STRONIE!
ARMIO WYKLĘTA, GÓRNIK KONIN PAMIĘTA!

Turniej kibiców organizowany przez Górnika Konin (10.02.24)
Turniej kibiców zorganizowany przez Górnika Konin (Golina 2024)W przerwie zimowej od naszych rozgrywek odbył się turniej kibiców zorganizowany przez fanów Górnika Konin. Tym razem zawody odbyły się na hali w podkonińskiej Golinie i uczestniczyło w nich 8 drużyn, w tym oprócz naszej reprezentacji i chłopaków z Sompolna, zaproszone ekipy: Ostrovia Ostrów Wlkp., Gwardia Koszalin, Włocłavia Włocławek, Falubaz Zielona Góra, Jagiellonia Białystok i Lech Poznań reprezentowany przez FC Piła.
W rywalizacji w piłkę nożną w finale drużyna Górnika Konin zmierzyła się z Sao Boys, zwyciężając to spotkanie i finalnie również cały turniej. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie Jagiellonii Białystok, która po bezbramkowym remisie pokonała w rzutach karnych ekipę Piły. W międzyczasie na hali odbyły się także inne sportowe rywalizacje. I tak w przeciąganiu liny zwyciężyła ekipa Falubazu, w podnoszeniu sztangi najlepszy był reprezentant Jagi, z kolei w uderzeniach bokserskich na automacie najwięcej punktów zdobyła delegacja Włocłavii Włocławek. 

Turniej kibiców zorganizowany przez Górnika Konin (Golina 2024)Turniej oczywiście był organizowany w formule „od kibiców dla kibiców”, stąd uniknęliśmy przypadkowych gapiów, a przez cały dzień sportowych zmagań przez halę w Golinie przewinęło się na pewno ok. 250-300 osób. Hala sportowa przyozdobiona została oczywiście kibicowskimi barwami, o głośny doping dla swoich reprezentacji zadbali kibice na trybunach, a po zakończeniu rozgrywek odbyło się tradycyjnie wręczenie pucharów, dyplomów i drobnych upominków. Był też czas na pamiątkowe fotki, a chętni mogli nabyć gadżety kibicowskie, z których cały zysk zostanie przekazany na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Koninie. W tym miejscu kibice Górnika Konin dziękują wszystkim przybyłym ekipom za wizytę i sportową rywalizację. Osobne podziękowania także dla ekipy Sao Boys z Sompolna za wsparcie w organizacji turnieju. 

Słowa podziękowania kierujemy również do Burmistrza Gminy Golina p. Mirosława Durczyńskiego i dyrektor hali sportowej w Golinie p. Żanety Matlewskiej oraz firm lub właścicieli: Kanapkowo-Konin, zakład Vin-Kon S.A., Warriors GYM, odżywki SFD Konin , Catering Ryszard Golimowski, wszystkim Paniom pomagającym w części gastronomicznej, obsłudze spikerskiej, sędziowskiej i medycznej, a także każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do organizacji tego wydarzenia.

Gala Noc MMA w Koninie (27.01.24)
Gala MMA Konin 2024Podczas sobotniej gali sztuk walki w naszym mieście w oktagonie wystąpiło 4 reprezentantów naszych trybun. Dwoje zakończyło swój występ zwycięstwem, dwoje niestety musiało uznać wyższość rywala. Na hali chyba komplet widzów, w tym spory udział kibiców Górnika Konin, a także naszych ziomków z Ostrovii Ostrów, Gwardii Koszalin, Włocłavii Włocławek, Falubazu Zielona Góra oraz Sompolna. Wszystkim w imieniu zawodników jak i naszej kibicowskiej grupy dziękujemy za wsparcie i obecność! Oczywiście podczas występów naszych zawodników żywiołowy doping z naszej strony. Poprzez transparent wyraziliśmy także nasze oczekiwania wobec zmian w MOSiRze! Walczyć, trenować, nasz Górnik musi panować!

XVI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę (07.01.24)
Delegacja kibiców Górnika Konin obecna na XVI Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę 2024!

Kibicowski Mecz Noworoczny 2024! (01.01.24)
Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2024Tradycyjnie w Nowy Rok spotkaliśmy się na świeżym powietrzu, by zagrać w piłkę w kibicowskim stylu razem z chłopakami z Sompolna. Meczyk tym razem odbył się na jednym z podkonińskich orlików. Spotkanie finalnie skończyło się remisem 4-4, a pierwszą bramkę w 2024 roku strzelili reprezentanci Górnika z Konina. Podziękowania dla Sao Boys za obecność i sportową rywalizację! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU OD KIBICÓW GÓRNIKA KONIN!

 

Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego (27.12.23)
Delegacja kibiców Górnika Konin obecna na obchodach 105 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zarówno w Poznaniu jak i Ostrowie Wielkopolskim! Cześć i Chwała Powstańcom Wielkopolskim!

Biało-Niebieska Wigilia kibiców Górnika Konin (22.12.24)
Biało-Niebieska Wigilia Kibiców 2023Pewnego grudniowego wieczoru spotkaliśmy się na tradycyjnej wigilii kibiców Górnika Konin. Same dobre mordy, sporo biało-niebieskiej emigracji, delegacja fanów z Sompolna i tysiące rozmów przy złocistym trunku, oczywiście w kibolskiej atmosferze. Wesołych Świąt życzą fanatycy Górnika Konin!

 

 

Drużyna Wiary Lecha Poznań – Ostrovia Ostrów (25.11.23)
DWL Poznań - Ostrovia Ostrów (sezon 2023/24)Podczas iście zimowej kolejki IV ligi, wspieraliśmy Ostrovię na wyjeździe w Poznaniu w 31 osób z flagą. Górnik Konin & Ostrovia!

 

 

 

 

Górnik Konin – SKP Słupca (23.11.23)
Górnik Konin - SKP Słupca (sezon 2023/24)Zaległa kolejka ligowa została rozegrana w czwartek na sztucznym boisku przy Dmowskiego. Na ostatnim w tym roku meczu naszej drużyny, dopingiem dla Górnika zajęło się ok. 70 osób, na płocie oczywiście transparent z dedykacją dla dyrektorki MOSIRu. A na sektorze my dalej swoje! Górnik wygrywa po raz drugi z rzędu (na dodatek w ciągu kilku dni) 9-0 i obejmuje na przerwę zimową fotel lidera tabeli naszej V ligi! Brawa dla drużyny i tak trzymać już do końca sezonu! DUMĄ MIASTA JEST, GÓRNIK NASZ KS, WIERNI MU BĘDZIEMY, AŻ PO ŻYCIA KRES!!! OLE OLE..

Górnik Konin – Polonus Kazimierz Biskupi (18.11.23)
Górnik Konin - Polonus Kazimierz B. (sezon 2023/24)Mecz z Polonusem odbył się na sztucznym boisku przy Dmowskiego. Nasz sektor tego dnia liczył ok. 120 osób, w tym również obecna załoga z Sompolna (dzięki!). Na płocie oprócz barw pojawił się transparent z hasłem „ZA REMONT DMOWSKIEGO, BRAK WSPÓŁPRACY I NA KIBICÓW DONIESIENIA – KULCZYŃSKA DO ZWOLNIENIA!!!”. To jasne przesłanie od kibiców m.in. dla prezydentów Konina – osoby niekompetentne i do tego odpowiedzialne za ten bubel, a nie stadion na Dmowskiego nie powinny zarządzać dłużej sportem w mieście! Górnik rozgromił rywali 9-0, a sędzia zakończył mecz jak tylko wybiła 90 minuta, nie doliczając nawet ani jednej sekundy – rzadko spotykana praktyka.

Święto Niepodległości (11.11.23)
Święto Niepodległości 2023Dzień Niepodległości uczciliśmy wizytą na konińskiej Starówce, gdzie przed ratuszem i pomnikiem Piłsudskiego złożyliśmy symboliczny wieniec w barwach narodowych oraz odpaliliśmy znicze. Odśpiewaliśmy również Mazurka Dąbrowskiego.W tym samym czasie delegacja z Górnika Konin obecna również w Warszawie na corocznym Marszu Niepodległości. Cześć i chwała Bohaterom!

 

Czarni Ostrowite – Górnik Konin (11.11.23)
Czarni Ostrowite - Górnik Konin, PP (sezon 2023/24)Zamiast ligowej kolejki w Święto Niepodległości czekał nas finałowy mecz w ramach rozgrywek o strefowy Puchar Polski. Do Ostrowitego wybraliśmy się autokarem i autami. W umownym sektorze gości zameldowało się ok. 200 osób, w tym solidne wsparcie Ostrovii Ostrów (ponad 50 os.) i Falubazu Zielona Góra (ponad 40 os.) – dziękujemy! Górnik wygrał 2-0 i zdobył pucharowe trofeum – gratulacje dla drużyny! W trakcie spotkania pozdrowiliśmy również bramkarza i trenera miejscowych – Łukasza Jaskólskiego i Damiana Augustyniaka, których mile wspominamy z występów w Koninie. Brawami nagrodzony został także Paweł Błaszczak, który przy okazji meczu finałowego pożegnał się z występami na boisku – Pawko dziękujemy za wszystko, co zrobiłeś dla Górnika!
Przed drugą połową zawinęliśmy się całą grupą kibicowską (autokarową, z Konina, Ostrowa i Zielonej Góry) i udaliśmy się do Gniezna, gdzie swoje spotkanie rozgrywała Ostrovia! Pozdrowienia dla obecnych!

Polonia II Środa Wlkp. – Górnik Konin (05.11.23)
Polonia II Środa Wlkp. - Górnik Konin (sezon 2023/24)W niedzielę czekała nas Środa i mecz z rezerwami miejscowej Polonii. Jak policzyli miłośnicy statystyk gościliśmy tam po raz ósmy w historii na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, co czyni ten kierunek jednym z regularnych na mapie naszych kibicowskich eskapad. Tym razem Biało-Niebieskich dopingowało 50 kibiców z 3 flagami na płocie i dobrym dopingiem. Nasi zawodnicy wygrali kolejny mecz (3-0) i po raz pierwszy objęli fotel lidera w naszej 5 lidze! Brawa dla drużyny i oby tak już do końca sezonu! Pozdrowienia dla prawdziwych wyjazdowiczów!

Górnik Konin- Przemysław Poznań (28.10.23)
Górnik Konin - Przemysław Poznań (sezon 2023/24)Nasi piłkarze spisali się na „piątkę”, wygrywając kolejny mecz aż 5 do 0! Nas tego dnia ok. 70 osób z dopingiem przez cały mecz i małym pokazem pirotechnicznym.

 

 

 

Górnik Konin – SMS Ślesin (PP, 25.10.2023)
W półfinale okręgowego Pucharu Polski nasi piłkarze pokonali zespół ze Ślesina 3-1 i awansowali do finału tych jakże prestiżowych rozgrywek o charakterze strefowym. Piłkarzy dopingowała ok. 70-osobowa grupa konińskich kiboli!

Iskierka Szczecin – Gwardia Koszalin (21.10.2023)
Iskierka Szczecin - Gwardia Koszalin (sezon 2023/24)W sobotnie popołudnie 42 kiboli Górnika Konin wspierało przyjaciół z koszalińskiej Gwardii na wyjazdowym meczu w Szczecinie! Dzięki za gościnę na tym wyjeździe i do zobaczenia! Górnik Konin & Gwardyjka!

 

 

Avia Kamionki – Górnik Konin (21.10.23)
Avia Kamionki - Górnik Konin (sezon 2023/24)W Kamionkach, praktycznie na przedmieściach Poznania, jeszcze nigdy nie graliśmy. Nazwa miejscowej drużyny nawiązuje chyba do okolicznego lotniska wojskowego w podpoznańskich Krzesinach. W meczu z wiceliderem pełna dominacja Biało-Niebieskich na boisku, którzy wygrali pewnie 6-0! Poczynania zawodników oglądało na żywo delegacja 10 kibiców Górnika. Po meczu przybiliśmy piątki z naszymi piłkarzami i wspólnie głośno zaśpiewaliśmy, kto wygrał mecz! W tym samym czasie główna grupa kibiców Górnika wspierała Gwardzistów na wyjeździe do Szczecina.

Górnik Konin – Kłos Zaniemyśl (15.10.23)
Górnik Konin - Kłos Zaniemyśl (sezon 2023/24)W niedzielne, chłodne popołudnie wystawiliśmy młyn w ok. 100 osób z kilkoma flagami na płocie. Przed meczem zaliczyliśmy wspólny trening z braćmi z Ostrovii Ostrów, którzy odwiedzili nas na Podwalu w 9 osób (dzięki za wizytę i wsparcie!). Piłkarze zagrali tym razem dość niemrawo i bezbramkowo zremisowali z drużyną z Zaniemyśla. Pozdro dla obecnych!

 

Górnik Konin – Polanin Strzałkowo (PP, 11.10.23)
Drugi raz w tym sezonie przyszło nam zmierzyć się z drużyną ze Strzałkowa, tym razem środowy pojedynek odbył się w ramach regionalnego Pucharu Polski. Mecz został rozegrany na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią na Dmowskiego. Nas tego dnia ok. 7-8 dyszek. Biało-Niebiescy wygrali 3-0 i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek, w której zmierzą się z SMSem Ślesin.

Bałtyk Koszalin – Gwardia Koszalin (07.10.23)
Delegacja z Konina obecna z Gwardyjką na piłkarskich derbach Koszalina. Gwardziści z licznym młynem na trybunach i przemarszem przez miasto, na boisku wygrana 2-0!

Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Górnik Konin (08.10.23)
AP Reissa Poznań - Górnik Konin (sezon 2023/24)W niedzielne popołudnie 45 kibiców Górnika Konin wybrało się na boczne boisko przy stadionie na poznańskim Golęcinie, by wspierać w kolejnym meczu Biało-Niebieskich! Nasi zawodnicy wygrali 2-0! Dokładnie w tym samym czasie co mecz w Poznaniu, delegacja z Konina obecna także z flagą na stadionie żużlowym w Zielonej Górze podczas meczu Falubazu z ROWem. Gratulacje dla Falubazu za awans do ekstraligi!

 

Górnik Konin – Polanin Strzałkowo (30.09.23)
Górnik Konin - Polanin Strzałkowo (sezon 2023/24)
Nas w młynie ponad 80 osób, w tym spora liczba młodzieży – tak trzymać! Brawa dla drużyny za kolejną wygraną (2-0), która przybliżyła nas do czubka tabeli. 

 

 

 

ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra (29.09.23)
W piątkowy wieczór 15 fanów Górnika Konin wspierało Falubaz na wyjeździe w Rybniku.

Wilki Wilczyn – Górnik Konin (12.09.23)
Na pucharowym meczu w środku tygodnia skromna delegacja 4 kibiców Górnika.

GKS Sompolno – Górnik Konin (26.09.23)
GKS Sompolno - Górnik Konin (PP, sezon 2023/24)We wtorkowe popołudnie 19 osób z Konina odwiedziło Sompolno podczas kolejnego meczu regionalnego Pucharu Polski. Na trybunie siedzieliśmy oczywiście razem w młynie z chłopakami z Sao! Górnik wygrał dwoma bramkami i przeszedł do dalszej fazy rozgrywek. Pozdro dla Sao Boys!

 

 

Polonia Golina – Górnik Konin (23.09.23)
Polonia Golina - Górnik Konin (sezon 2023/24)Ponad 150 osób wspierało konińskiego Górnika na wyjeździe w Golinie (w tym 12 chłopaków z Sompolna – dzięki!)! Na płocie zawisło 5 flag, a głośny doping i zabawa na sektorze poprowadziła Biało-Niebieskich do zwycięstwa nad lokalnym rywalem. Wśród kibiców Górnika pojawił się także reprezentant Polski, wychowanek naszego klubu – Krystian Bielik! Główna grupa kibiców Górnika dotarła do Goliny wynajętym autobusem przegubowym.

Mimo iż na boisku dominowali nasi piłkarze, to do przerwy przegrywaliśmy 1-2. Drużyna pokazała jednak charakter, bowiem grając w dziesięciu zdołała wyrównać i następnie strzelić kolejne gole (później miejscowi też dostali czerwoną kartkę). Ciekawostką dla statystyków może być fakt, że Górnik w II połowie wywalczył 3 rzuty karne, które bezbłędnie na bramki zamienił Roju! Brawo drużyna!

Górnik Konin – Meblorz Swarzędz (16.09.23)
Górnik Konin - Meblorz Swarzędz (sezon 2023/24)Na meczu z Meblorzem mieliśmy pierwszą w tym sezonie okazję (i chyba jedyną?) zobaczyć kibiców przyjezdnych w sektorze gości. I rzeczywiście kibice Meblorza pojawili się na Podwalu w ok. 30 osób z całkiem pokaźnym oflagowaniem i do tego z pirotechniką. Na pewno samo spotkanie zyskało na tym nieco kolorytu i było pewnym odstępstwem od 5-ligowej, raczej szarej na co dzień, stadionowej rzeczywistości.

Nasz młyn w najlepszym momencie liczył ok. 110 kibiców, w tym również delegacja fanów z Sompolna (dzięki!), z jedną flagą na płocie, nienagannym dopingiem i kilkoma racami w II połowie meczu. Biało-Niebiescy wygrali na boisku 2-0 i komplet punktów pozostał w Koninie.

Albania – Polska (10.09.23)
Albania - Polska (Tirana 2023)Na sektorze gości w Tiranie zameldowaliśmy się w 9 osób, w tym 3 kibiców Górnika z reprezentacyjną flagą podróżowało prosto z naszego wyjazdu do Trzemeszna, a 3 osoby dotarły do stolicy Albanii z emigracji. Podróż grupy samolotowej wspólnie z chłopakami z Gwardii Koszalin (pozdro!). Na boisku obraz nędzy i rozpaczy w wykonaniu reprezentantów Polski, atmosfera na trybunach i albańskich ulicach zdecydowanie ciekawsza! Korzystając z chwili wolnego czasu nasza delegacja skorzystała także z turystycznych uroków nadmorskiej miejscowości Durres. Pozdrowienia dla wszystkich obecnych!

Zjednoczeni Trzemeszno – Górnik Konin (09.09.23)
Zjednoczeni Trzemeszno - Górnik Konin (sezon 2023/24)W Trzemesznie jeszcze nigdy nie byliśmy, więc na miejscu przy wjeździe na stadion zdziwiły nas olbrzymie jak na 5 ligę zastępy stróżów prawa. Dojechaliśmy lekko spóźnieni, bo kierowca autokaru nieco namieszał z trasą i przez chwilę nawet na wyjazd w lidze wielkopolskiej jechaliśmy przez Kujawy. Na sektorze zameldowaliśmy się finalnie w 53 osoby z 3 flagami na płocie. Pogoda mocno wakacyjna, ale nie przeszkodziło nam to specjalnie w dopingu, który trzeba przyznać, że stał na niezłym poziomie. Miejscowych dopingowała również jakaś śpiewająca grupka dzieciaków. Biało-Niebiescy w końcu się przebudzili z grą na boisku i gładko wygrali całe spotkanie 5-0 – oby już tak do końca!

Górnik Konin – Lechia Kostrzyn (02.09.23)
Górnik Konin - Lechia Kostrzyn (sezon 2023/24)Przegraliśmy drugi mecz z rzędu (0-2). To na co wszyscy chyba liczyliśmy w tym sezonie zaczęło oddalać się od nas już na początku rozgrywek. Nas w młynie ok. 75 osób. GÓRNIK GRAĆ!

 

 

 

SMS Ślesin – Górnik Konin (27.08.23)
SMS Ślesin - Górnik Konin (sezon 2023/24)
Terminarz naszej V ligi podpasował nam z wyjazdem do Ślesina, bowiem piłkarskie derby naszego regionu przyszło nam zagrać w terminie wakacyjnym. Na tą okoliczność postanowiliśmy po raz kolejny wynająć statek żeglugi śródlądowej i wykorzystując wodne połączenie Konina i Ślesina, wypłynąć w półtoragodzinny rejs łodzią o wdzięcznej nazwie Dziwożona. Na pokładzie tym razem prawie komplet, w sumie z przystani w konińskich Gosławicach wypłynęliśmy w ok. 190 osób. Bandera przyozdobiona została naszymi flagami, a przy wpływaniu do Ślesina pojawiła się również „morska” pirotechnika. W przystani i na plaży w Ślesinie oczywiście zrobiliśmy swoją obecnością niemałe zamieszanie. Była też chwila czasu na skorzystanie z lokalnej oferty gastronomicznej. O godzinie 13.00 wybrzmiał pierwszy gwizdek na miejscowym stadionie i rzecz jasna głośny doping od pierwszej minuty dla Biało-Niebieskich.

SMS Ślesin - Górnik Konin (sezon 2023/24)Nasza liczba tego dnia wynosiła ok. 210-220 osób – oprócz załogi statku sporo kibiców przyjechało do Ślesina na własną rękę (jeden fan przyjechał nawet rowerem). Razem z nami na umownym sektorze gości Ostrovia Ostrów (20 osób), Falubaz Zielona Góra (20 osób), Sompolno (20 osób) oraz delegacja Włocłavii Włocławek (4 osoby). Na płocie kilka naszych flag (w tym po jednej Ovii i Falubazu) oraz transparent z wyrazami wsparcia dla WP. Z okazji rocznicy przybicia naszej zgody z Ovią pojawiła się okolicznościowa oprawa, której głównym mottem było jasne hasło na transparencie „Jednymi nićmi szyci”.

SMS Ślesin - Górnik Konin (sezon 2023/24)Miejscowy zespół kiedyś występował pod nazwą LKS, ale teraz stał się SMSem Ślesin. Dość niespodziewanie jako beniaminek został liderem naszej tabeli po dwóch ligowych kolejkach i niestety w meczu z nami pokazał, że chyba zasłużenie. Na boisku przegraliśmy finalnie 1-3, więc ciężko było o dobre humory po ostatnim gwizdku. Awansowe aspiracje trzeba udowadniać również, a może nawet przede wszystkim w takich, niełatwych spotkaniach. Powrót do Konina wynajętym autobusem przegubowym.

Nie licząc wyniku na boisku, wyjazd od strony kibicowskiej bardzo dobry – niech żałują nieobecni! Na koniec podziękowania dla ziomków za wsparcie!

Górnik Konin – Olimpia Koło (19.08.23)
Górnik Konin - Olimpia Koło (sezon 2023/24)Pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie, po tym jak musieliśmy odczekać karę od WZPNu (mecze bez publiczności) jeszcze z poprzednich rozgrywek. Pogoda zajebiście wakacyjna, jakieś mniej więcej 31-32*C na liczniku na początku spotkania. Nas w młynie ok. 90-100 osób z leniwym przy takiej temperaturze dopingiem. Na płocie zawisły dwie flagi i dwa transparenty . Jeden transparent z dedykacją dla naszych ziomków z Włocławka – Włocłavia Nigdy Nie Zginie! Drugi z dedykacją dla dyrektorki Mosiru Konin za to, co zostało za gruby hajs postawione na Dmowskiego w miejscu starego stadionu Górnika. Piłkarze zagrali niemrawo, finalnie na boisku padł remis 1-1, co nie zmieniło naszych oczekiwań – w tym sezonie musimy się wyrwać z V ligi i awansować wyżej!

Górnik Konin- GKS Dopiewo /  LKS Gołuchów – Ostrovia Ostrów (12.08.2023)
LKS Gołuchów - Ostrovia Ostrów (sezon 2023/24)Niestety nie było nam dane obejrzeć meczu z pozycji trybun naszego stadionu, ponieważ ciążyła na nas jeszcze kara z poprzedniego sezonu i mecz rozgrywany był bez udziału publiczności. Piłkarze na rozpoczęcie rozgrywek pokonali drużynę z Dopiewa 3-0!

Tego dnia wspieraliśmy Ostroviaków na ich wyjeździe w Gołuchowie w 42 osoby! Górnik Konin & Ostrovia!