Relacje 2023/24

Gala Noc MMA w Koninie (27.01.24)
Gala MMA Konin 2024Podczas sobotniej gali sztuk walki w naszym mieście w oktagonie wystąpiło 4 reprezentantów naszych trybun. Dwoje zakończyło swój występ zwycięstwem, dwoje niestety musiało uznać wyższość rywala. Na hali chyba komplet widzów, w tym spory udział kibiców Górnika Konin, a także naszych ziomków z Ostrovii Ostrów, Gwardii Koszalin, Włocłavii Włocławek, Falubazu Zielona Góra oraz Sompolna. Wszystkim w imieniu zawodników jak i naszej kibicowskiej grupy dziękujemy za wsparcie i obecność! Oczywiście podczas występów naszych zawodników żywiołowy doping z naszej strony. Poprzez transparent wyraziliśmy także nasze oczekiwania wobec zmian w MOSiRze! Walczyć, trenować, nasz Górnik musi panować!

XVI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę (07.01.24)
Delegacja kibiców Górnika Konin obecna na XVI Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę 2024!

Kibicowski Mecz Noworoczny 2024! (01.01.24)
Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2024Tradycyjnie w Nowy Rok spotkaliśmy się na świeżym powietrzu, by zagrać w piłkę w kibicowskim stylu razem z chłopakami z Sompolna. Meczyk tym razem odbył się na jednym z podkonińskich orlików. Spotkanie finalnie skończyło się remisem 4-4, a pierwszą bramkę w 2024 roku strzelili reprezentanci Górnika z Konina. Podziękowania dla Sao Boys za obecność i sportową rywalizację! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU OD KIBICÓW GÓRNIKA KONIN!

 

Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego (27.12.23)
Delegacja kibiców Górnika Konin obecna na obchodach 105 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zarówno w Poznaniu jak i Ostrowie Wielkopolskim! Cześć i Chwała Powstańcom Wielkopolskim!

Biało-Niebieska Wigilia kibiców Górnika Konin (22.12.24)
Biało-Niebieska Wigilia Kibiców 2023Pewnego grudniowego wieczoru spotkaliśmy się na tradycyjnej wigilii kibiców Górnika Konin. Same dobre mordy, sporo biało-niebieskiej emigracji, delegacja fanów z Sompolna i tysiące rozmów przy złocistym trunku, oczywiście w kibolskiej atmosferze. Wesołych Świąt życzą fanatycy Górnika Konin!

 

 

Drużyna Wiary Lecha Poznań – Ostrovia Ostrów (25.11.23)
DWL Poznań - Ostrovia Ostrów (sezon 2023/24)Podczas iście zimowej kolejki IV ligi, wspieraliśmy Ostrovię na wyjeździe w Poznaniu w 31 osób z flagą. Górnik Konin & Ostrovia!

 

 

 

 

Górnik Konin – SKP Słupca (23.11.23)
Górnik Konin - SKP Słupca (sezon 2023/24)Zaległa kolejka ligowa została rozegrana w czwartek na sztucznym boisku przy Dmowskiego. Na ostatnim w tym roku meczu naszej drużyny, dopingiem dla Górnika zajęło się ok. 70 osób, na płocie oczywiście transparent z dedykacją dla dyrektorki MOSIRu. A na sektorze my dalej swoje! Górnik wygrywa po raz drugi z rzędu (na dodatek w ciągu kilku dni) 9-0 i obejmuje na przerwę zimową fotel lidera tabeli naszej V ligi! Brawa dla drużyny i tak trzymać już do końca sezonu! DUMĄ MIASTA JEST, GÓRNIK NASZ KS, WIERNI MU BĘDZIEMY, AŻ PO ŻYCIA KRES!!! OLE OLE..

Górnik Konin – Polonus Kazimierz Biskupi (18.11.23)
Górnik Konin - Polonus Kazimierz B. (sezon 2023/24)Mecz z Polonusem odbył się na sztucznym boisku przy Dmowskiego. Nasz sektor tego dnia liczył ok. 120 osób, w tym również obecna załoga z Sompolna (dzięki!). Na płocie oprócz barw pojawił się transparent z hasłem „ZA REMONT DMOWSKIEGO, BRAK WSPÓŁPRACY I NA KIBICÓW DONIESIENIA – KULCZYŃSKA DO ZWOLNIENIA!!!”. To jasne przesłanie od kibiców m.in. dla prezydentów Konina – osoby niekompetentne i do tego odpowiedzialne za ten bubel, a nie stadion na Dmowskiego nie powinny zarządzać dłużej sportem w mieście! Górnik rozgromił rywali 9-0, a sędzia zakończył mecz jak tylko wybiła 90 minuta, nie doliczając nawet ani jednej sekundy – rzadko spotykana praktyka.

Święto Niepodległości (11.11.23)
Święto Niepodległości 2023Dzień Niepodległości uczciliśmy wizytą na konińskiej Starówce, gdzie przed ratuszem i pomnikiem Piłsudskiego złożyliśmy symboliczny wieniec w barwach narodowych oraz odpaliliśmy znicze. Odśpiewaliśmy również Mazurka Dąbrowskiego.W tym samym czasie delegacja z Górnika Konin obecna również w Warszawie na corocznym Marszu Niepodległości. Cześć i chwała Bohaterom!

 

Czarni Ostrowite – Górnik Konin (11.11.23)
Czarni Ostrowite - Górnik Konin, PP (sezon 2023/24)Zamiast ligowej kolejki w Święto Niepodległości czekał nas finałowy mecz w ramach rozgrywek o strefowy Puchar Polski. Do Ostrowitego wybraliśmy się autokarem i autami. W umownym sektorze gości zameldowało się ok. 200 osób, w tym solidne wsparcie Ostrovii Ostrów (ponad 50 os.) i Falubazu Zielona Góra (ponad 40 os.) – dziękujemy! Górnik wygrał 2-0 i zdobył pucharowe trofeum – gratulacje dla drużyny! W trakcie spotkania pozdrowiliśmy również bramkarza i trenera miejscowych – Łukasza Jaskólskiego i Damiana Augustyniaka, których mile wspominamy z występów w Koninie. Brawami nagrodzony został także Paweł Błaszczak, który przy okazji meczu finałowego pożegnał się z występami na boisku – Pawko dziękujemy za wszystko, co zrobiłeś dla Górnika!
Przed drugą połową zawinęliśmy się całą grupą kibicowską (autokarową, z Konina, Ostrowa i Zielonej Góry) i udaliśmy się do Gniezna, gdzie swoje spotkanie rozgrywała Ostrovia! Pozdrowienia dla obecnych!

Polonia II Środa Wlkp. – Górnik Konin (05.11.23)
Polonia II Środa Wlkp. - Górnik Konin (sezon 2023/24)W niedzielę czekała nas Środa i mecz z rezerwami miejscowej Polonii. Jak policzyli miłośnicy statystyk gościliśmy tam po raz ósmy w historii na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, co czyni ten kierunek jednym z regularnych na mapie naszych kibicowskich eskapad. Tym razem Biało-Niebieskich dopingowało 50 kibiców z 3 flagami na płocie i dobrym dopingiem. Nasi zawodnicy wygrali kolejny mecz (3-0) i po raz pierwszy objęli fotel lidera w naszej 5 lidze! Brawa dla drużyny i oby tak już do końca sezonu! Pozdrowienia dla prawdziwych wyjazdowiczów!

Górnik Konin- Przemysław Poznań (28.10.23)
Górnik Konin - Przemysław Poznań (sezon 2023/24)Nasi piłkarze spisali się na „piątkę”, wygrywając kolejny mecz aż 5 do 0! Nas tego dnia ok. 70 osób z dopingiem przez cały mecz i małym pokazem pirotechnicznym.

 

 

 

Górnik Konin – SMS Ślesin (PP, 25.10.2023)
W półfinale okręgowego Pucharu Polski nasi piłkarze pokonali zespół ze Ślesina 3-1 i awansowali do finału tych jakże prestiżowych rozgrywek o charakterze strefowym. Piłkarzy dopingowała ok. 70-osobowa grupa konińskich kiboli!

Iskierka Szczecin – Gwardia Koszalin (21.10.2023)
Iskierka Szczecin - Gwardia Koszalin (sezon 2023/24)W sobotnie popołudnie 42 kiboli Górnika Konin wspierało przyjaciół z koszalińskiej Gwardii na wyjazdowym meczu w Szczecinie! Dzięki za gościnę na tym wyjeździe i do zobaczenia! Górnik Konin & Gwardyjka!

 

 

Avia Kamionki – Górnik Konin (21.10.23)
Avia Kamionki - Górnik Konin (sezon 2023/24)W Kamionkach, praktycznie na przedmieściach Poznania, jeszcze nigdy nie graliśmy. Nazwa miejscowej drużyny nawiązuje chyba do okolicznego lotniska wojskowego w podpoznańskich Krzesinach. W meczu z wiceliderem pełna dominacja Biało-Niebieskich na boisku, którzy wygrali pewnie 6-0! Poczynania zawodników oglądało na żywo delegacja 10 kibiców Górnika. Po meczu przybiliśmy piątki z naszymi piłkarzami i wspólnie głośno zaśpiewaliśmy, kto wygrał mecz! W tym samym czasie główna grupa kibiców Górnika wspierała Gwardzistów na wyjeździe do Szczecina.

Górnik Konin – Kłos Zaniemyśl (15.10.23)
Górnik Konin - Kłos Zaniemyśl (sezon 2023/24)W niedzielne, chłodne popołudnie wystawiliśmy młyn w ok. 100 osób z kilkoma flagami na płocie. Przed meczem zaliczyliśmy wspólny trening z braćmi z Ostrovii Ostrów, którzy odwiedzili nas na Podwalu w 9 osób (dzięki za wizytę i wsparcie!). Piłkarze zagrali tym razem dość niemrawo i bezbramkowo zremisowali z drużyną z Zaniemyśla. Pozdro dla obecnych!

 

Górnik Konin – Polanin Strzałkowo (PP, 11.10.23)
Drugi raz w tym sezonie przyszło nam zmierzyć się z drużyną ze Strzałkowa, tym razem środowy pojedynek odbył się w ramach regionalnego Pucharu Polski. Mecz został rozegrany na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią na Dmowskiego. Nas tego dnia ok. 7-8 dyszek. Biało-Niebiescy wygrali 3-0 i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek, w której zmierzą się z SMSem Ślesin.

Bałtyk Koszalin – Gwardia Koszalin (07.10.23)
Delegacja z Konina obecna z Gwardyjką na piłkarskich derbach Koszalina. Gwardziści z licznym młynem na trybunach i przemarszem przez miasto, na boisku wygrana 2-0!

Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Górnik Konin (08.10.23)
AP Reissa Poznań - Górnik Konin (sezon 2023/24)W niedzielne popołudnie 45 kibiców Górnika Konin wybrało się na boczne boisko przy stadionie na poznańskim Golęcinie, by wspierać w kolejnym meczu Biało-Niebieskich! Nasi zawodnicy wygrali 2-0! Dokładnie w tym samym czasie co mecz w Poznaniu, delegacja z Konina obecna także z flagą na stadionie żużlowym w Zielonej Górze podczas meczu Falubazu z ROWem. Gratulacje dla Falubazu za awans do ekstraligi!

 

Górnik Konin – Polanin Strzałkowo (30.09.23)
Górnik Konin - Polanin Strzałkowo (sezon 2023/24)
Nas w młynie ponad 80 osób, w tym spora liczba młodzieży – tak trzymać! Brawa dla drużyny za kolejną wygraną (2-0), która przybliżyła nas do czubka tabeli. 

 

 

 

ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra (29.09.23)
W piątkowy wieczór 15 fanów Górnika Konin wspierało Falubaz na wyjeździe w Rybniku.

Wilki Wilczyn – Górnik Konin (12.09.23)
Na pucharowym meczu w środku tygodnia skromna delegacja 4 kibiców Górnika.

GKS Sompolno – Górnik Konin (26.09.23)
GKS Sompolno - Górnik Konin (PP, sezon 2023/24)We wtorkowe popołudnie 19 osób z Konina odwiedziło Sompolno podczas kolejnego meczu regionalnego Pucharu Polski. Na trybunie siedzieliśmy oczywiście razem w młynie z chłopakami z Sao! Górnik wygrał dwoma bramkami i przeszedł do dalszej fazy rozgrywek. Pozdro dla Sao Boys!

 

 

Polonia Golina – Górnik Konin (23.09.23)
Polonia Golina - Górnik Konin (sezon 2023/24)Ponad 150 osób wspierało konińskiego Górnika na wyjeździe w Golinie (w tym 12 chłopaków z Sompolna – dzięki!)! Na płocie zawisło 5 flag, a głośny doping i zabawa na sektorze poprowadziła Biało-Niebieskich do zwycięstwa nad lokalnym rywalem. Wśród kibiców Górnika pojawił się także reprezentant Polski, wychowanek naszego klubu – Krystian Bielik! Główna grupa kibiców Górnika dotarła do Goliny wynajętym autobusem przegubowym.

Mimo iż na boisku dominowali nasi piłkarze, to do przerwy przegrywaliśmy 1-2. Drużyna pokazała jednak charakter, bowiem grając w dziesięciu zdołała wyrównać i następnie strzelić kolejne gole (później miejscowi też dostali czerwoną kartkę). Ciekawostką dla statystyków może być fakt, że Górnik w II połowie wywalczył 3 rzuty karne, które bezbłędnie na bramki zamienił Roju! Brawo drużyna!

Górnik Konin – Meblorz Swarzędz (16.09.23)
Górnik Konin - Meblorz Swarzędz (sezon 2023/24)Na meczu z Meblorzem mieliśmy pierwszą w tym sezonie okazję (i chyba jedyną?) zobaczyć kibiców przyjezdnych w sektorze gości. I rzeczywiście kibice Meblorza pojawili się na Podwalu w ok. 30 osób z całkiem pokaźnym oflagowaniem i do tego z pirotechniką. Na pewno samo spotkanie zyskało na tym nieco kolorytu i było pewnym odstępstwem od 5-ligowej, raczej szarej na co dzień, stadionowej rzeczywistości.

Nasz młyn w najlepszym momencie liczył ok. 110 kibiców, w tym również delegacja fanów z Sompolna (dzięki!), z jedną flagą na płocie, nienagannym dopingiem i kilkoma racami w II połowie meczu. Biało-Niebiescy wygrali na boisku 2-0 i komplet punktów pozostał w Koninie.

Albania – Polska (10.09.23)
Albania - Polska (Tirana 2023)Na sektorze gości w Tiranie zameldowaliśmy się w 9 osób, w tym 3 kibiców Górnika z reprezentacyjną flagą podróżowało prosto z naszego wyjazdu do Trzemeszna, a 3 osoby dotarły do stolicy Albanii z emigracji. Podróż grupy samolotowej wspólnie z chłopakami z Gwardii Koszalin (pozdro!). Na boisku obraz nędzy i rozpaczy w wykonaniu reprezentantów Polski, atmosfera na trybunach i albańskich ulicach zdecydowanie ciekawsza! Korzystając z chwili wolnego czasu nasza delegacja skorzystała także z turystycznych uroków nadmorskiej miejscowości Durres. Pozdrowienia dla wszystkich obecnych!

Zjednoczeni Trzemeszno – Górnik Konin (09.09.23)
Zjednoczeni Trzemeszno - Górnik Konin (sezon 2023/24)W Trzemesznie jeszcze nigdy nie byliśmy, więc na miejscu przy wjeździe na stadion zdziwiły nas olbrzymie jak na 5 ligę zastępy stróżów prawa. Dojechaliśmy lekko spóźnieni, bo kierowca autokaru nieco namieszał z trasą i przez chwilę nawet na wyjazd w lidze wielkopolskiej jechaliśmy przez Kujawy. Na sektorze zameldowaliśmy się finalnie w 53 osoby z 3 flagami na płocie. Pogoda mocno wakacyjna, ale nie przeszkodziło nam to specjalnie w dopingu, który trzeba przyznać, że stał na niezłym poziomie. Miejscowych dopingowała również jakaś śpiewająca grupka dzieciaków. Biało-Niebiescy w końcu się przebudzili z grą na boisku i gładko wygrali całe spotkanie 5-0 – oby już tak do końca!

Górnik Konin – Lechia Kostrzyn (02.09.23)
Górnik Konin - Lechia Kostrzyn (sezon 2023/24)Przegraliśmy drugi mecz z rzędu (0-2). To na co wszyscy chyba liczyliśmy w tym sezonie zaczęło oddalać się od nas już na początku rozgrywek. Nas w młynie ok. 75 osób. GÓRNIK GRAĆ!

 

 

 

SMS Ślesin – Górnik Konin (27.08.23)
SMS Ślesin - Górnik Konin (sezon 2023/24)
Terminarz naszej V ligi podpasował nam z wyjazdem do Ślesina, bowiem piłkarskie derby naszego regionu przyszło nam zagrać w terminie wakacyjnym. Na tą okoliczność postanowiliśmy po raz kolejny wynająć statek żeglugi śródlądowej i wykorzystując wodne połączenie Konina i Ślesina, wypłynąć w półtoragodzinny rejs łodzią o wdzięcznej nazwie Dziwożona. Na pokładzie tym razem prawie komplet, w sumie z przystani w konińskich Gosławicach wypłynęliśmy w ok. 190 osób. Bandera przyozdobiona została naszymi flagami, a przy wpływaniu do Ślesina pojawiła się również „morska” pirotechnika. W przystani i na plaży w Ślesinie oczywiście zrobiliśmy swoją obecnością niemałe zamieszanie. Była też chwila czasu na skorzystanie z lokalnej oferty gastronomicznej. O godzinie 13.00 wybrzmiał pierwszy gwizdek na miejscowym stadionie i rzecz jasna głośny doping od pierwszej minuty dla Biało-Niebieskich.

SMS Ślesin - Górnik Konin (sezon 2023/24)Nasza liczba tego dnia wynosiła ok. 210-220 osób – oprócz załogi statku sporo kibiców przyjechało do Ślesina na własną rękę (jeden fan przyjechał nawet rowerem). Razem z nami na umownym sektorze gości Ostrovia Ostrów (20 osób), Falubaz Zielona Góra (20 osób), Sompolno (20 osób) oraz delegacja Włocłavii Włocławek (4 osoby). Na płocie kilka naszych flag (w tym po jednej Ovii i Falubazu) oraz transparent z wyrazami wsparcia dla WP. Z okazji rocznicy przybicia naszej zgody z Ovią pojawiła się okolicznościowa oprawa, której głównym mottem było jasne hasło na transparencie „Jednymi nićmi szyci”.

SMS Ślesin - Górnik Konin (sezon 2023/24)Miejscowy zespół kiedyś występował pod nazwą LKS, ale teraz stał się SMSem Ślesin. Dość niespodziewanie jako beniaminek został liderem naszej tabeli po dwóch ligowych kolejkach i niestety w meczu z nami pokazał, że chyba zasłużenie. Na boisku przegraliśmy finalnie 1-3, więc ciężko było o dobre humory po ostatnim gwizdku. Awansowe aspiracje trzeba udowadniać również, a może nawet przede wszystkim w takich, niełatwych spotkaniach. Powrót do Konina wynajętym autobusem przegubowym.

Nie licząc wyniku na boisku, wyjazd od strony kibicowskiej bardzo dobry – niech żałują nieobecni! Na koniec podziękowania dla ziomków za wsparcie!

Górnik Konin – Olimpia Koło (19.08.23)
Górnik Konin - Olimpia Koło (sezon 2023/24)Pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie, po tym jak musieliśmy odczekać karę od WZPNu (mecze bez publiczności) jeszcze z poprzednich rozgrywek. Pogoda zajebiście wakacyjna, jakieś mniej więcej 31-32*C na liczniku na początku spotkania. Nas w młynie ok. 90-100 osób z leniwym przy takiej temperaturze dopingiem. Na płocie zawisły dwie flagi i dwa transparenty . Jeden transparent z dedykacją dla naszych ziomków z Włocławka – Włocłavia Nigdy Nie Zginie! Drugi z dedykacją dla dyrektorki Mosiru Konin za to, co zostało za gruby hajs postawione na Dmowskiego w miejscu starego stadionu Górnika. Piłkarze zagrali niemrawo, finalnie na boisku padł remis 1-1, co nie zmieniło naszych oczekiwań – w tym sezonie musimy się wyrwać z V ligi i awansować wyżej!

Górnik Konin- GKS Dopiewo /  LKS Gołuchów – Ostrovia Ostrów (12.08.2023)
LKS Gołuchów - Ostrovia Ostrów (sezon 2023/24)Niestety nie było nam dane obejrzeć meczu z pozycji trybun naszego stadionu, ponieważ ciążyła na nas jeszcze kara z poprzedniego sezonu i mecz rozgrywany był bez udziału publiczności. Piłkarze na rozpoczęcie rozgrywek pokonali drużynę z Dopiewa 3-0!

Tego dnia wspieraliśmy Ostroviaków na ich wyjeździe w Gołuchowie w 42 osoby! Górnik Konin & Ostrovia!