Relacje 2020/21

Nielba Wągrowiec – Górnik Konin (29.08.20)

Nielba Wągrowiec - Górnik Konin (sezon 2020/21)Na koniec wakacji zaliczyliśmy wyjazd do Wągrowca na mecz z miejscową Nielbą. Kiedyś już tam byliśmy, ale od tamtego momentu minęło sporo czasu. W sumie tym razem w sektorze gości 41 osób z flagą wyjazdową. Miejscowi również z dopingiem i jedną flagą na płocie. Piłkarze na boisku zaliczają 5 porażkę w 5 kolejce, więc powrót do Konina na wkurwieniu.

 

Górnik Konin – Kotwica Kołobrzeg (22.08.20)

Mecz zapowiadał się jako jeden z ciekawszych w tej rundzie na Podwalu. Niestety kibice Kotwicy drugi raz pod rząd w Koninie na swoim wyjeździe się nie pokazali, co chyba tylko dowodzi temu, że skala ich nienawiści do nas miała charakter typowego kaliskiego podlizu…

Górnik Konin - Kotwica Kołobrzeg (sezon 2020/21)Nie ma co ukrywać, że wolelibyśmy w sierpniu mecz z Kołobrzegiem nad morzem, a nie u nas. Los, albo raczej PZPN wybrał inaczej – Kotwica we wakacje znów miała przyjechać do Konina.  To, że odciągnąć ich od smażenia frytek w typowej nadmorskiej budzie rybnej  w szczycie sezonu jest niezwykle trudno, przekonaliśmy się już rok temu. Tym razem liczyliśmy jednak, że wobec „wolnych” terminów ich pryncypałów ze Szczecina i przydupasów z Kalisza, w końcu na Podwalu pojawią się goście. Niestety, przyjezdnych się nie doczekaliśmy.

Nasz młyn tego dnia to ok. 180 osób, w porywach może momentami nawet do 200. I tu również trzeba sprawę postawić jasno, że bez wsparcia naszych ziomali, nasza frekwencja w młynie pozostawiałaby tego dnia wiele do życzenia. Oczywiście można się usprawiedliwiać, mówiąc o pandemii,  środku wakacji czy o deszczowej pogodzie. Można mówić  też o tym, że kasa biletowa w dniu meczu była zamknięta (ze względów sanitarno-epidemiologicznych),  ale generalnie nasza liczba powinna być lepsza bez dwóch zdań i nie ma z tym żadnej dyskusji.  Pozostawiamy to do wewnętrznej refleksji tym wszystkim kibicom Górnika, których tego dnia zwyczajnie z nami na Podwalu nie było. Wracając do meczu, w sektorze razem z nami Gwardziści w 46 osób (dzięki za wsparcie!), z którymi wcześniej 17 osób z Górnika było obecnych również na ich wyjeździe na Unię Swarzędz, 10 osób z Odry Wodzisław (dzięki za wsparcie) i oczywiście niezawodni fani z Sompolna (dzięki za wsparcie!)

Górnik Konin - Kotwica Kołobrzeg (sezon 2020/21)Na meczu pojawiło się trochę pirotechniki, ponadto na płocie pojawiły się również transparenty, jeden o treści „Konin wolny od >>LPG<<” oraz drugi dla byłego prezesa naszego klubu z hasłem „Piotr Rybiński wracaj do zdrowia!”. Piłkarze niestety ponieśli 4 porażkę na 4 rozegrane kolejki i tylko dzięki lepszemu stosunkowi bramkowemu nie spadliśmy jeszcze na ostatnie miejsce w tabeli.

 

Legia Chełmża – Włocłavia Włocławek oraz KP Starogard – Górnik Konin (15.08.20)

Legia Chełmża - Włocłavia Włocławek (sezon 2020/21)Razem z Włocłavią postanowiliśmy zaliczyć w ten dzień dwa spotkania wyjazdowe, jedno Włocłavii, a drugie Górnika. Z Koninia wyruszyliśmy do Włocławka, skąd razem z WP w sile łącznie 80 osób udaliśmy się do Chełmży na mecz Włocłavii z miejscową Legią. Mimo iż klub z Włocławka otrzymał wcześniej pismo o nieprzyjmowaniu gości (wymyślony remont stadionu jako to tradycyjnie w Polsce), zajechaliśmy autami bez balastu pod chełmżyński stadion, gdzie jednak szybko przejęły nas wąsy. Miejscowa zbieranina Chełmży po kilku minutach wyłoniła się może w jakieś 20 osób, spokojnie podchodząc pod drugą stronę kolczastego ogrodzenia, wzdłuż którego byliśmy już otoczeni przez białe kaski. Na samym meczu sektor miejscowych to jakieś 40 osób bez żadnej flagi, w tym podobno delegacje z Rypina czy tam Kwidzyna.

KP Starogard - Górnik Konin (sezon 2020/21)Pod koniec spotkania zawinęliśmy się w dalszą drogą i w sporej obstawie ruszyliśmy do Starogardu, gdzie swój mecz z kolei rozgrywał Górnik. Całe szczęście tam nie robili problemów z wejściem i dość sprawnie sektor gości zajęło 80 kibiców z 2 flagami na płocie (HGK i Włocławscy Chuligani). Miejscowi kibice KP Starogard utworzyli młyn w ok. 40-50 osób z jedną flagą na płocie. Na boisku kolejny raz bez punktów ze strony naszych zawodników. Powrót spokojny. Górnik & Włocłavia!


Górnik Konin – Gryf Wejherowo (08.08.20)

Górnik Konin - Gryf Wejherowo (sezon 2020/21)Pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie nie przyciągnął wielkich tłumów na Podwale. Nasz sektor tego dnia to ok. 70 osób w przeciągu całego meczu. Razem z nami 7 fanów Ostrovii Ostrów (dzięki!). Na płocie pojawiła się flaga Łańcuchy oraz transparenty okolicznościowe; „ŚP Rożek” upamiętniający zmarłego niedawno przyjaciela z Gwardii Koszalin oraz „Julka Dawid Trzymajcie Się!”. Gości z Wejherowa nie odnotowano, a piłkarze zaliczyli drugą porażkę w lidze.


Świt Skolwin Szczecin – Górnik Konin (02.08.20)

Inauguracja nowego sezonu przypadła nam od wizyty w Szczecinie a w zasadzie w jego najdalej wysuniętej na północ rubieży o nazwie Skolwin. Wyjazd raczej z cyklu „zaliczyć i najlepiej zapomnieć”: całkiem daleko (szczególnie na jak niedzielne popołudnie), miejscowy stadion wielkości „naszej” gosławickiej Sparty i do tego bez większych emocji „kibicowskich”, jeśli chodzi o fanów drużyny gospodarzy. Kto tam już był (a byliśmy parę razy), ten szybko się przekonał, że trzeba mieć sporo fanatyzmu we krwi, aby bez grymasu na gębie pojawić się tam kolejny raz.

Świt Skolwin Szczecin - Górnik Konin (sezon 2020/21)I tak oto tym razem w Skolwinie w klatce gości pojawiło się 22 fanatyków Górnika Konin z flagą wyjazdową. Miejscowi działacze nie robili problemów z wejściem, więc należą im się podziękowania za pro-kibicowskie podejście w tych dziwnych czasach pandemii. W sumie na stadionie podobno było niespełna pół tysiąca widzów, a na płocie pojawiła się też flaga Skolwina z hasłem Duma Dzielnicy. Na boisku lepsi gospodarze, którzy pokonali naszych zawodników 3-1.


Rocznica Powstania Warszawskiego – Godzina W (01.08.2020)

Rocznica Powstania Warszawskiego 2020 w KoninieTradycyjnie jak co roku, kibice Górnika Konin oddali hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego. W rocznicę wybuchu Powstania, o godzinie 17 zebraliśmy się na skwerze przed kościołem pw. Św. Maksymiliana Kolbe, gdzie odbywały się uroczystości miejskie. Największą konsternację wzbudził… brak miejskich syren alarmowych, które co roku o godzinie 17 przypominają wszystkim Polakom o PW. Wszystko z powodu rzekomej awarii miejskiego systemu uruchamiania syren alarmowych. Usterka została podobno szybko usunięta, ale ogromny wstyd dla miasta pozostał.