Dobrym prognostykiem na pewno było wygrane przez Górnika spotkanie w ramach 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu WZPN. W minioną sobotę Biało-Niebiescy pokonali na D4 wyżej notowanego rywala z Czarnkowa 2-0. Zwycięstwo nad trzecioligowcem było efektem bardzo dobrej i dynamicznej gry naszych zawodników na jeszcze zimowej murawie sztucznego boiska.
Pozostaje nam wierzyć, że piłkarze Górnika zachowają taką formę podczas nadchodzących spotkań w ramach IV ligi, w której na wiosnę będziemy walczyć nie tyle tylko co o utrzymanie, co miejmy nadzieję, że w ogóle o solidną lokatę, która jak najszybciej zapewni nam spokojny byt w ligowej hierarchii bez strachu o degradację do ostatnich kolejek. Poniżej kibicowski opis z pierwszego meczu na D4 w 2026 roku.

Górnik Konin – Noteć Czarnków (21.02.26)
W tym sezonie pierwszy mecz o stawkę w nowym roku został rozegrany przez naszą drużynę wyjątkowo szybko jak na realia rozgrywek naszego poziomu piłkarskiego. A to za sprawą pojedynku w ramach 1/16 finału PP na szczeblu WZPN, w którym podejmowaliśmy wyżej notowanego rywala – trzecioligową Noteć Czarnków. Spotkanie zostało rozegrane na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią jeszcze w iście zimowej aurze. Na D4 zebraliśmy się tego dnia w kilkadziesiąt osób, razem z nami 5 fanów Włocłavii, którym dziękujemy za wizytę. W drugiej połowie kibicowska pobudka z zimowego snu i trochę dopingu z naszej strony dla Biało-Niebieskich. Zawodnicy Górnika zagrali bardzo dobre spotkanie i zasłużenie wygrali z trzecioligowcem 2-0, strzelając obie bramki w końcówce spotkania. To na pewno dobry prognostyk w kontekście dalszych przygotowań do rundy rewanżowej i czekającej nas w niej walki o utrzymanie w IV lidze. Pozdrowienia dla delegacji WP!
Liga ruszy niebawem, start planowany jest na 7-8 marca!
NA POCZĄTEK JEDZIEMY WSZYSCY DO MIĘDZYCHODU!

