Relacje 2022/23

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2023 (01.01.23)
Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2023!W noworoczne popołudnie spotkaliśmy się na boisku, by rozegrać pierwszy biało-niebieski mecz w Nowym 2023 Roku. Były wspólne życzenia, toast z lampką szampana no i oczywiście sportowe emocje na murawie. Pogoda tym razem raczej wiosenna niż zimowa (kilkanaście stopni na plusie), mecz drużyn złożonych z kibiców wyrównany, ale finalnie kończy się zwycięstwem jednej z nich 7-6. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ŻYCZĄ KIBICE GÓRNIKA KONIN

 

Pogrzeb Śp. Zbigniewa Rybaka (31.12.22)
Pogrzeb Śp. Rybaka (Arka Gdynia) 2022W sylwestrową sobotę 8-osobowa delegacja Górnika Konin uczestniczyła w Gdyni w ostatniej drodze Śp. Zbigniewa Rybaka – legendy gdyńskiej Arki. W pogrzebie uczestniczyło wiele ekip z całej Polski, w sumie ok.3-4 tysięcy ludzi. Spoczywaj w pokoju Śp. Zbigniew Rybak!

 

 

Chwała Powstańcom! (27.12.22)
Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego 2022Delegacja kibiców Górnika Konin uczestniczyła w obchodach rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu oraz w Ostrowie Wielkopolskim! Wcześniej (17 grudnia) na pikniku patriotycznym w Koninie, upamiętniającym Powstanie Wielkopolskie, również zaznaczyliśmy symbolicznie swoją obecność!

 

 

Biało-Niebieska Wigilia Górnika Konin 2022! (22.12.22)
Wigilia kibiców Górnika Konin 2022W tym roku wigilię kibicowską obchodziliśmy w czwartkowy wieczór w jednym z zaprzyjaźnionych pubów! Przez całe spotkanie przewinęło się ok. 60-70 kibiców Górnika! Swoją obecnością na chwilę zaszczycili nas także działacze – prezes i wiceprezes opowiedzieli o zmianach, jakie czekają nasz klub pod względem organizacyjnym. Tradycyjnie było trochę śpiewów, fajerwerków, szamy i złocistego trunku, a także pamiątkowa fotka, choć oczywiście nie wszyscy się na nią załapali. Kto się nie pojawił, niech żałuje! Górnik to siła, Biało-Niebieska Rodzina!

6 rocznica śmierci Śp. Kijoła. (11.12.22)
Z okazji 6 rocznicy śmierci naszego ziomka z trybun, delegacja kibiców Górnika uczestniczyła w mszy świętej w intencji Śp. Kijoła, następnie razem z rodziną odwiedziliśmy cmentarz, na którym spoczywa. „Pamięć to twarda skała, wśród naszej wspólnej wiary…”

Lider Włocławek – Włocłavia Włocławek (26.11.22)

Lider Włocławek - Włocłavia Włocławek (sezon 2022/23)W sobotę wspieraliśmy Włocłavię na lokalnych derbach piłkarskich w 22 osoby z 1 flagą. Po meczu Włocłavii wspólnie oglądaliśmy w lokalu mecz reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze (wygrana Polski 2-0). Podziękowania dla WP za gościnę! Górnik Konin & Włocłavia!
 
 
 
Górnik Konin – Polonia Golina (19.11.22)

Górnik Konin - Polonia Golina (sezon 2022/23)Na ostatnim meczu w rundzie jesiennej utworzyliśmy ok. 60 osobowy młyn, w tym delegacja 4 fanów Falubazu z flagą (dzięki!). Na boisku przegraliśmy „derbowy pojedynek” z drużyną spod Konina 2-4. Tak nisko upadł sport, a dokładniej piłka nożna w Koninie, że nawet nie jesteśmy w stanie ugrać punktu z reprezentacją z okolicznej gminy. Podczas spotkania wśród kibiców obecnych na stadionie zbierana była karma dla zwierzaków z konińskiego schroniska. Na koniec rundy jesiennej zajęliśmy dopiero odległe 13 miejsce na 16 drużyn w V lidze, więc przed drużyną i klubem na pewno sporo pracy w przerwie rozgrywek!

 

Polonia II Środa Wlkp. – Górnik Konin (13.11.22) 

Polonia II Środa Wlkp. - Górnik Konin (sezon 2022/23)„Świąteczny” weekend przysporzył nam okazji do odwiedzenia Środy Wielkopolskiej, gdzie rezerwy miejscowej Polonii podejmowały naszych asów. Ruszyliśmy autokarem i autami, a przez sektor gości tego dnia przewinęły się 64 osoby. W tej liczbie było 8 fanów Ostrovii, 4 Włocłavii i 10 kibiców Górnika z Sompolna (dzięki wszystkim za wsparcie!). Płot został przyozdobiony trzema płótnami ( West, On Tour , Śp. Kijol.), a podczas meczu odpalonych zostało parę świeczek. Piłkarze przegrali nawet z rezerwami 3-ligowej Środy 0-1, więc w bardzo średnich humorach wracaliśmy do Konina.

Marsz Niepodległości w Warszawie (11.11.22) 

11 listopada byliśmy obecni w 22 osoby (nie wszyscy na fotce) w stolicy na Marszu Niepodległości! Chwała Wielkiej Polsce!

Górnik Konin – Sokół Pniewy (05.11.22) 

Górnik Konin - Sokół Pniewy (sezon 2022/23)Zapewne niewiele osób przed meczem pamiętało sportową historię naszych rywali. Ponad ćwierć wieku temu pniewski Sokół wspomagany funduszami właścicieli ówczesnej firmy Elektromis i Tygodnika Miliarder przez dwa sezony występował nawet w Ekstraklasie. Finalnie, po późniejszej dziwnej fuzji z GKS Tychy i powstaniu tworu o nazwie Sokół Tychy, drużyna przeniesiona na Śląsk wycofała się z dalszych rozgrywek piłkarskich. 

W sobotnie południe na meczu z Sokołem przez nasz młyn przewinęło się mniej więcej 5 dyszek, z dopingiem w drugiej połowie spotkania. Z nami również delegacja 5 osób z Ostrovii Ostrów (dzięki!). Górnik wygrał ważny na dole tabeli mecz 3-1, więc humory po meczu dopisywały. Brawo dla naszej młodej drużyny!

Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Górnik Konin (30.10.22)

AP Reissa Poznań - Górnik Konin (sezon 2022/23)Po raz drugi w tym sezonie zawitaliśmy na stadionie na poznańskim Golęcinie. Tym razem w niedzielne popołudnie przyszło nam grać ze szkółką piłkarską znanego napastnika z Lecha Poznań. Na meczu pojawiliśmy się w 55 osób, w tym 4 fanów Odry Wodzisław i 1 fan Falubazu. Było trochę pirotechniki i doping przez większość spotkania. Nasi zawodnicy zremisowali 2-2, ratując punkt trafieniem w końcówce spotkania.

 

Sparta Brodnica – Włocłavia Włocławek (29.10.22)

W sobotę 9 Łańcuchów wspierało Włocłavię na wyjeździe do Brodnicy! Górnik Konin & Włocłavia!

Górnik Konin – Olimpia Koło (22.10.22)

Niespodziewanie nasi młodzi zawodnicy ograli lidera tabeli z Koła 3-0! Na meczu skromna reprezentacja najwierniejszych fanów Górnika Konin.

Włocłavia Włocławek – Górnik Konin (15.10.22)
Włocłavia Włocławek - Elana Toruń (sezon 2022/23)
Postanowiliśmy odpuścić ciekawy wyjazd do Poznania na mecz z Wiarą Lecha, by w tym samym czasie wesprzeć naszych ziomków z Włocłavii na spotkaniu z piernikami. We Włocławku pojawiliśmy się w 70 osób z flagą. Podziękowania dla WP za wszystko!

 

 

 

Wiara Lecha Poznań – Górnik Konin (15.10.22)
Wiara Lecha Poznań - Górnik Konin (sezon 2022/23)
Próby przełożenia spotkania na inny termin okazały się niestety bezskuteczne. Na boisku na poznańskiej Śródce nasi piłkarze przegrali wysoko 0-5. Wyjazdu nie organizowaliśmy, ale na meczu obecnych było 5 kibiców Górnika Konin (w tym delegacja z Poznania), choć w zasadzie to powinniśmy napisać 6, bo „swój debiut meczowy” zaliczył niespełna dwuletni syn jednego z fanów.

 

Górnik Konin – Dyskobolia Grodzisk Wlkp. (08.10.22)
Górnik Konin - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. (sezon 2022/23)
Po 23 latach znów mieliśmy okazję zagrać z Dyskobolią. W latach 90-tych rywalizowaliśmy z Grodziskiem na zapleczu ekstraklasy, ponad dwie dekady później spotkaliśmy się na tym samym, przestarzałym już stadionie, ale w jakże odmiennych okolicznościach – amatorskich rozgrywek na 6-stym szczeblu piłkarskim w Polsce. W międzyczasie nasze kluby spotkał podobny los – po wycofaniu sponsorów szybka degradacja do lokalnego poziomu ligowego, z tą różnicą, że Dyskobolii zajęło to więcej czasu, a po drodze jeszcze nie oszczędziło licznych afer korupcyjnych, z najgłośniejszą chyba na czele – odebraniem przez PZPN trofeum Pucharu Polski z 2005 roku.

Górnik Konin - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. (sezon 2022/23)Ze względu na przyjazd gości, ten mecz z pewnością zasługiwał na miano najciekawszego w rundzie jesiennej w Koninie. I goście rzeczywiście nie zawiedli, pojawiając się na Podwalu wg nich samych w ok. 150 osób z kilkoma flagami, w tym Start Gniezno. Z naszej strony ruszyliśmy z przygotowaniami do meczu na mniej więcej tydzień przed spotkaniem (plakaty, transy, grafiki), czego efektem był całkiem spory młyn, jaki utworzyliśmy tego dnia na stadionie. Przez nasz sektor przewinęło się ok. 230-250 osób, w tym liczne wsparcie Ostrovii Ostrów (27 osób), Włocłavii Włocławek (40 osób), Falubazu Zielona Góra (10) i Sompolna (18) – dzięki wszystkim za wsparcie! Płot przyozdobiony został wieloma płótnami oraz transparentem z hasłem „Prawo do kontaktu i z rodziną widzenia – Górnik Konin wspiera ludzi z więzienia”.

Górnik Konin - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. (sezon 2022/23)Doping z naszej strony momentami dobry. By przerwać „sielankowy klimat” wielkopolskiej sceny kibicowskiej i nadać jej „trochę więcej kolorytu”, w drugiej połowie „pozdrowiliśmy” gości odpowiednimi przyśpiewkami, na co ci też nie zostali obojętni. Przez chwilę ciśnienie się trochę podniosło, co kilkadziesiąt osób od nas chciało wykorzystać, bezskutecznie próbując na dole trybun i koronie przedostać się do gości. Oczywiście interweniowały psy, których większe ilości po tym zdarzeniu zaczęły zjeżdżać na i w okolice stadionu.

Górnik Konin - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. (sezon 2022/23)Po obu stronach obecna pirotechnika, my odpaliliśmy dwukrotnie race, były też świece i różnego typu ognie, a także wyrzutnie rakiet pirotechnicznych. Goście odpalili stroboskopy ze świecami, co trzeba przyznać dało ciekawy efekt na tle pochmurnej wtedy pogody.

Na boisku niestety przegraliśmy 0-1, mimo iż goście nie byli jakoś specjalnie lepszym zespołem od naszej młodzieży. Podsumowując, ciekawy mecz i oby takich więcej!

 

Kłos Zaniemyśl – Górnik Konin / Rawia Rawicz – Ostrovia Ostrów (01.10.22)
Kłos Zaniemyśl - Górnik Konin (sezon 2022/23)Do Zaniemyśla nie było organizowanego wspólnego wyjazdu, mimo to na miejscu obecnych było 4 Łańcuchów. W ten sam dzień wspieraliśmy Ostrovię Ostrów na ich wyjeździe do Rawicza w 34 osoby! Górnik Konn & Ostrovia!

 

 

 

GKS Sompolno – Górnik Konin (28.09.22)
17 osób obecnych na meczu okręgowego Pucharu Polski w Sompolnie. Piłkarze odpali z dalszych rozgrywek, a przyczyniła się do tego również absencja… drugiego bramkarza w drużyny w tym dniu.

Górnik Konin – GKS Dopiewo (24.09.22)
Górnik Konin - GKS Dopiewo (sezon 2022/23)Na meczu z Dopiewem uformowaliśmy 40-50 osobowy młyn z jedną flagą na płocie. Doping przez prawie cały mecz, odpalone zostało przy tym kilka świeczek. Piłkarze stanęli na wysokości zadania i nie sprzedali łatwo skóry wiceliderowi tabeli, ale sędziowie nie pozwolili im na zdobycz punktową. Finalnie przegraliśmy 2-3, grając w 9 zawodników i tracąc ostatnią bramkę w końcowym czasie gry. „Polscy sędziowie, to…”

 

Polanin Strzałkowo – Górnik Konin (17.09.22)
Polanin Strzałkowo - Górnik Konin (sezon 2022/23)W Strzałkowie gościliśmy dotychczas dwukrotnie w historii naszych wyjazdowych wojaży, ostatni raz niemal 15 lat temu, kiedy to w sezonie 2007/08 graliśmy tam mecz pucharowy. Tym razem do tej mieściny zawitało 60 przyjezdnych, w tym 9 kiboli Włocłavii Włocłąwek. Na płocie zawisły dwie nasze flagi plus trans dla kolegi z Zielonej Góry. Piłkarze sprawili nam niemałą niespodziankę, wygrywają pierwszy raz w sezonie i to od razu 4-0! Humory w drodze powrotnej musiały tym razem nam dopisywać. Podziękowania dla Włocłavii za wsparcie! W tym samym czasie 7 Łańcuchów wspierało Gwardię Koszalin na wyjeździe w Świnoujście. Podziękowania dla Gwardzistów za gościnę!

Polonus Kazimierz Biskupi – Górnik Konin (03.09.22)
Polonus Kazimierz B. - Górnik Konin (sezon 2022/23)W pierwszy weekend września przyszło nam odwiedzić niedaleki Kazimierz Biskupi. Nieco starci wyjazdowicze z pewnością mieli jeszcze w pamięci, jak w okręgówce w sezonie 2005/06 narobiliśmy tam w około 150 osób nieco hałasu na samym specyficznym obiekcie Polonusa jak i w jego okolicy. Tym razem „w Kaziku” przewinęło się ok. 120 kibiców Górnika Konin, choć trzeba przyznać, że niestety nie wszyscy z tego grona zajęli się dopingiem. Cieszyła obecność młodzieży jak i starych koni, a sporo fanów pojawiło się nawet ze swoimi pociechami. Tego dnia towarzyszyła nam oprawa z hasłem „Biegać, walczyć, zapierdalać!”, która odnosiła się do ostatnich wyników naszych zawodników – po spadku do V ligi rozpoczęliśmy sezon od kolejnych porażek i raptem jednego remisu.
Doping przez większość spotkania, niestety nie pomógł on za wiele naszym reprezentantom, którzy niespodziewanie na boisku zaliczyli srogie lanie 0-4. Po meczu rozmowa z piłkarzami, która miejmy nadzieję, poskutkuje ich lepszą postawą w następnych spotkaniach. Górnik to siła, biało-niebieska rodzina!

Tulisia Tuliszków – Górnik Konin (31.08.22)
Tulisia Tuliszków - Górnik Konin (sezon 2022/23)W środowe popołudnie 25 kibiców dopingowało Górnika na wyjeździe w Tuliszkowie. W pierwszym meczu strefowego Pucharu Polski, wygraliśmy z miejscowymi 4-3.

 

 

 

Płomień Przyprostynia – Górnik Konin (27.08.22)
Płomień Przyprostynia - Górnik Konin (sezon 2022/23)„Górnik Konin na wyjazdowym szlaku” – takie hasło i transparent towarzyszyły nam na najdalszym wyjeździe w V lidze. Do oddalonej o 182 km Przyprostyni udaliśmy się autokarem. Nasi zawodnicy mimo dobrego początku, finalnie przegrali z miejscową drużyną 2-5. Doping momentami na dobrym poziomie, po przerwie odpalone zostały też fajerwerki. Nasza liczba wyjazdowa tego dnia to 74 osoby, w tym 3 fanów Ostrovii i 30 Falubaz. Dzięki za wsparcie!

 

Górnik Konin – Orkan Chorzemin (20.08.22)
Górnik Konin - Orkan Chorzemin (sezon 2022/23)Pierwszy w lidze mecz u siebie przyciągnął ok. 60 osób do młyna. W trakcie meczu odpalone zostały świece dymne w asyście rac. Przez cały mecz dobry doping. Nasi zawodnicy niestety tylko zremisowali…
W tym samym czasie 2 kibiców Górnika obecnych w Koszalinie na meczu Gwardii z drużyną Białych Sądowo. Dzień wcześniej (w piątek), delegacja Łańcuchów z flagą obecna w Zielonej Górze na meczu Falubaz – Orzeł Łódź.

 

Obchody 100-lecia Odry Wodzisław (14-15.08.22) 

Turniej w Wodzisławiu (sezon 2022/23)Długi, sierpniowy weekend dla kibiców Górnika Konin nie skończył się na meczu w Poznaniu. Korzystając z zaproszenia ziomali z Wodzisławia, następnego dnia wybraliśmy się 12-sto osobowym składem na XIX turniej im. Piotra „Fabsa” Fabijańczyka. Wystawiliśmy łączony skład z Ostrovią Ostrów. Rywalizację w piłkę nożną skończyliśmy na fazie grupowej, natomiast w przeciąganiu liny zajęliśmy 3 miejsce. Po turnieju wspólna integracja do wczesnych godzin porannych. Następnego dnia uczestniczyliśmy w obchodach 100-lecia Odry Wodzisław. Organizacja, zaangażowane, gościna i atmosfera na najwyższym poziomie. Wielkie dzięki za wszystko Fanatycy Znad Granicy! Do następnego! 

MKS Przemysław Poznań – Górnik Konin (13.08.22) 
MKS Przemysław Poznań - Górnik Konin (sezon 2022/23)Ligę rozpoczęliśmy od meczu wyjazdowego w Poznaniu. Jednak nie graliśmy ani z Lechem Poznań ani też z Wartą, a z drużyną klubu o wdzięcznej nazwie Przemysław (dla mniej wtajemniczonych nazwa zapewne ze względów historycznych, choć sam klub podawał u siebie na stronie, że powstał jak KS Stal Poznań, pierwotnie przy jednej z dawnych fabryk maszynowych w Poznaniu). Mecz ostatecznie rozegrano na sztucznym boisku na Golęcinie, niedaleko obiektów Olimpii Poznań i stadionu żużlowego PSŻ. 

Na ażurowej trybunie wokół boiska zameldowaliśmy się w 32 osoby z 2 flagami. Tego dnia z nami po jednym przedstawicielu Gwardii, Ostrovii i 2 Falubazu. Piłkarze rozpoczęli kolejny sezon od porażki i to 2-5, jednym słowem dramat. Na powrocie wjechaliśmy wszyscy do naszego kolegi po szalu, który miał w tym dniu swoje wesele, w asyście rac złożyliśmy parze młodej gromkie 100 lat!

Pomorzanin Toruń – Włocłavia Włocławek / Orzeł Łódź – Falubaz (06.08.22)
Wesele Róży (bramka od kibiców, 2022)W piątek delegacja kibiców Górnika przygotowała bramkę weselną dla jednego z naszych braci po szalu. 

W sobotę na pierwszy mecz udaliśmy się do Torunia, gdzie swoje spotkanie wyjazdowe rozgrywała Włocłavia. W sektorze gości obecnych było 75 kiboli, w tym 15 Łańcuchów. 

 
Po meczu w Toruniu jedno auto udało się w dalszą podróż, tym razem do Łodzi, gdzie swój mecz rozgrywał Falubaz. 5 Łańcuchów tym samym zawitało w sektorze gości na stadionie Orła Łódź. 
 
Dzięki za wszystko i do następnego na szlaku kibicowskim!

Start Gniezno – Falubaz Zielona Góra (24.07.22)
Start Gniezno - Falubaz Zielona Góra (sezon 2022/23)36 Łańcuchów wspierało Falubaz na tym wyjeździe. W drodze powrotnej podjechaliśmy pod krymiał pozdrowić naszego kolegę. Dzięki za wszystko i do następnego!