Relacje 2022/23

Górnik Konin – GKS Dopiewo (24.09.22)
Górnik Konin - GKS Dopiewo (sezon 2022/23)Na meczu z Dopiewem uformowaliśmy 40-50 osobowy młyn z jedną flagą na płocie. Doping przez prawie cały mecz, odpalone zostało przy tym kilka świeczek. Piłkarze stanęli na wysokości zadania i nie sprzedali łatwo skóry wiceliderowi tabeli, ale sędziowie nie pozwolili im na zdobycz punktową. Finalnie przegraliśmy 2-3, grając w 9 zawodników i tracąc ostatnią bramkę w końcowym czasie gry. „Polscy sędziowie, to…”

 

Polanin Strzałkowo – Górnik Konin (17.09.22)
Polanin Strzałkowo - Górnik Konin (sezon 2022/23)W Strzałkowie gościliśmy dotychczas dwukrotnie w historii naszych wyjazdowych wojaży, ostatni raz niemal 15 lat temu, kiedy to w sezonie 2007/08 graliśmy tam mecz pucharowy. Tym razem do tej mieściny zawitało 60 przyjezdnych, w tym 9 kiboli Włocłavii Włocłąwek. Na płocie zawisły dwie nasze flagi plus trans dla kolegi z Zielonej Góry. Piłkarze sprawili nam niemałą niespodziankę, wygrywają pierwszy raz w sezonie i to od razu 4-0! Humory w drodze powrotnej musiały tym razem nam dopisywać. Podziękowania dla Włocłavii za wsparcie! W tym samym czasie 7 Łańcuchów wspierało Gwardię Koszalin na wyjeździe w Świnoujście. Podziękowania dla Gwardzistów za gościnę!

Polonus Kazimierz Biskupi – Górnik Konin (03.09.22)
Polonus Kazimierz B. - Górnik Konin (sezon 2022/23)W pierwszy weekend września przyszło nam odwiedzić niedaleki Kazimierz Biskupi. Nieco starci wyjazdowicze z pewnością mieli jeszcze w pamięci, jak w okręgówce w sezonie 2005/06 narobiliśmy tam w około 150 osób nieco hałasu na samym specyficznym obiekcie Polonusa jak i w jego okolicy. Tym razem „w Kaziku” przewinęło się ok. 120 kibiców Górnika Konin, choć trzeba przyznać, że niestety nie wszyscy z tego grona zajęli się dopingiem. Cieszyła obecność młodzieży jak i starych koni, a sporo fanów pojawiło się nawet ze swoimi pociechami. Tego dnia towarzyszyła nam oprawa z hasłem „Biegać, walczyć, zapierdalać!”, która odnosiła się do ostatnich wyników naszych zawodników – po spadku do V ligi rozpoczęliśmy sezon od kolejnych porażek i raptem jednego remisu.
Doping przez większość spotkania, niestety nie pomógł on za wiele naszym reprezentantom, którzy niespodziewanie na boisku zaliczyli srogie lanie 0-4. Po meczu rozmowa z piłkarzami, która miejmy nadzieję, poskutkuje ich lepszą postawą w następnych spotkaniach. Górnik to siła, biało-niebieska rodzina!

Tulisia Tuliszków – Górnik Konin (31.08.22)
Tulisia Tuliszków - Górnik Konin (sezon 2022/23)W środowe popołudnie 25 kibiców dopingowało Górnika na wyjeździe w Tuliszkowie. W pierwszym meczu strefowego Pucharu Polski, wygraliśmy z miejscowymi 4-3.

 

 

 

Płomień Przyprostynia – Górnik Konin (27.08.22)
Płomień Przyprostynia - Górnik Konin (sezon 2022/23)„Górnik Konin na wyjazdowym szlaku” – takie hasło i transparent towarzyszyły nam na najdalszym wyjeździe w V lidze. Do oddalonej o 182 km Przyprostyni udaliśmy się autokarem. Nasi zawodnicy mimo dobrego początku, finalnie przegrali z miejscową drużyną 2-5. Doping momentami na dobrym poziomie, po przerwie odpalone zostały też fajerwerki. Nasza liczba wyjazdowa tego dnia to 74 osoby, w tym 3 fanów Ostrovii i 30 Falubaz. Dzięki za wsparcie!

 

Górnik Konin – Orkan Chorzemin (20.08.22)
Górnik Konin - Orkan Chorzemin (sezon 2022/23)Pierwszy w lidze mecz u siebie przyciągnął ok. 60 osób do młyna. W trakcie meczu odpalone zostały świece dymne w asyście rac. Przez cały mecz dobry doping. Nasi zawodnicy niestety tylko zremisowali…
W tym samym czasie 2 kibiców Górnika obecnych w Koszalinie na meczu Gwardii z drużyną Białych Sądowo. Dzień wcześniej (w piątek), delegacja Łańcuchów z flagą obecna w Zielonej Górze na meczu Falubaz – Orzeł Łódź.

 

Obchody 100-lecia Odry Wodzisław (14-15.08.22) 

Turniej w Wodzisławiu (sezon 2022/23)Długi, sierpniowy weekend dla kibiców Górnika Konin nie skończył się na meczu w Poznaniu. Korzystając z zaproszenia ziomali z Wodzisławia, następnego dnia wybraliśmy się 12-sto osobowym składem na XIX turniej im. Piotra „Fabsa” Fabijańczyka. Wystawiliśmy łączony skład z Ostrovią Ostrów. Rywalizację w piłkę nożną skończyliśmy na fazie grupowej, natomiast w przeciąganiu liny zajęliśmy 3 miejsce. Po turnieju wspólna integracja do wczesnych godzin porannych. Następnego dnia uczestniczyliśmy w obchodach 100-lecia Odry Wodzisław. Organizacja, zaangażowane, gościna i atmosfera na najwyższym poziomie. Wielkie dzięki za wszystko Fanatycy Znad Granicy! Do następnego! 

MKS Przemysław Poznań – Górnik Konin (13.08.22) 
MKS Przemysław Poznań - Górnik Konin (sezon 2022/23)Ligę rozpoczęliśmy od meczu wyjazdowego w Poznaniu. Jednak nie graliśmy ani z Lechem Poznań ani też z Wartą, a z drużyną klubu o wdzięcznej nazwie Przemysław (dla mniej wtajemniczonych nazwa zapewne ze względów historycznych, choć sam klub podawał u siebie na stronie, że powstał jak KS Stal Poznań, pierwotnie przy jednej z dawnych fabryk maszynowych w Poznaniu). Mecz ostatecznie rozegrano na sztucznym boisku na Golęcinie, niedaleko obiektów Olimpii Poznań i stadionu żużlowego PSŻ. 

Na ażurowej trybunie wokół boiska zameldowaliśmy się w 32 osoby z 2 flagami. Tego dnia z nami po jednym przedstawicielu Gwardii, Ostrovii i 2 Falubazu. Piłkarze rozpoczęli kolejny sezon od porażki i to 2-5, jednym słowem dramat. Na powrocie wjechaliśmy wszyscy do naszego kolegi po szalu, który miał w tym dniu swoje wesele, w asyście rac złożyliśmy parze młodej gromkie 100 lat!

Pomorzanin Toruń – Włocłavia Włocławek / Orzeł Łódź – Falubaz (06.08.22)
Wesele Róży (bramka od kibiców, 2022)W piątek delegacja kibiców Górnika przygotowała bramkę weselną dla jednego z naszych braci po szalu. 

W sobotę na pierwszy mecz udaliśmy się do Torunia, gdzie swoje spotkanie wyjazdowe rozgrywała Włocłavia. W sektorze gości obecnych było 75 kiboli, w tym 15 Łańcuchów. 

 
Po meczu w Toruniu jedno auto udało się w dalszą podróż, tym razem do Łodzi, gdzie swój mecz rozgrywał Falubaz. 5 Łańcuchów tym samym zawitało w sektorze gości na stadionie Orła Łódź. 
 
Dzięki za wszystko i do następnego na szlaku kibicowskim!

Start Gniezno – Falubaz Zielona Góra (24.07.22)
Start Gniezno - Falubaz Zielona Góra (sezon 2022/23)36 Łańcuchów wspierało Falubaz na tym wyjeździe. W drodze powrotnej podjechaliśmy pod krymiał pozdrowić naszego kolegę. Dzięki za wszystko i do następnego!