«

O krok od lidera po 10 kolejkach

W rozegranej wyjątkowo przez Górnika w środku tygodnia, 10-tej kolejce naszej V ligi, Biało-Niebiescy pewnie pokonali lokalnego rywala z Kazimierza Biskupiego 8-1. Szósta wygrana w lidze pozwoliła wskoczyć nam w tabeli na drugą lokatę. Do liderującej Olimpii Koło mamy tylko 2 punkty straty, a do końca rundy jesienne pozostało jeszcze 5 spotkań. Poniżej zestawienie za serwisem 90minut.pl:

• Kolejka 11 – 19-20 października: GKS Dopiewo (16/16) – Górnik Konin;
  • Kolejka 12 – 26-27 października: Górnik Konin – Polanin Strzałkowo (14);
  • Kolejka 13 – 2 listopada: UKS Śrem (9) – Górnik Konin;
  • Kolejka 14 – 9-10 listopada: Olimpia Koło (1) – Górnik Konin;
  • Kolejka 15 – 16-17 listopada: Górnik Konin – Lider Swarzędz (10);

W nawiasie podaliśmy obecne miejsce w tabeli rywali Górnika, choć oczywiście nie ma co na to się oglądać, bowiem ten poziom rozgrywek nie takie cuda widział, że teoretyczny outsider potrafił ograć nawet lidera. Najciekawiej zapowiada się nasze spotkanie w Kole, gdzie zagramy z miejscową Olimpią. Terminowo może niefortunnie zbiega się to w czasie z 11 listopada, kiedy to rozegrany ma zostać finał strefowego Pucharu Polski – przypomnijmy, że Górnik zagra w nim również z ligowym rywalem – Polaninem Strzałkowo. W każdym razie czekają nas jeszcze w tej rundzie na pewno 4 wyjazdy (licząc z finałem strefowego PP) i 2 mecze u siebie. Nie trzeba chyba mówić, że nasze oczekiwanie w lidze może być tylko jedno – 15 punktów przez 5 kolejek i oczywiście przerwa zimowa na fotelu lidera. Ewentualne zwycięstwo w pucharze jest szansa na ciekawszego rywala w dalszej fazie tych rozgrywek, choć trzeba pamiętać, że to również będzie rywal „tylko” wojewódzki.

Górnik Konin  - Polonus Kazimierz B. (sezon 2024/25)