«

»

Piłkarze przygotowują się do sezonu

Drużyna seniorów jest już w pełni okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Piłkarze pod okiem trenera Damiana Augustyniaka trenują na boiskach przy Dmowskiego. Zdążyli już rozegrać 3 mecze sparingowe. Do startu ligi pozostały jeszcze 2 tygodnie.

W pierwszym meczu Biało-Niebiescy zmierzyli się ze spadkowiczem z III ligi z poprzedniego sezonu, Kujawianką Izbica Kujawska. Na boisku padł remis 1-1, chociaż to nie wynik był najważniejszy tego dnia. Trener Augustyniak miał nieco okrojoną kadrę, gdyż część piłkarzy nie zdążyła jeszcze powrócić z wakacyjnych urlopów. Drugi mecz to sparing z SKP Słupca, wygrany przez Górnika 2-0. W zeszłą środę z kolei, koninianie łatwo pokonali reprezentanta IV ligi grupy północnej, Huragan Pobiedziska 4-1. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale jak już wspomnieliśmy, nie o rezultat w meczach towarzyskich przede wszystkim chodzi.

Wiadome jest, że z drużyny odeszło 3 zawodników, którzy już zaraz po mistrzostwie zapowiadali, że dla nich to prawdopodobnie koniec występów w koszulkach z górniczym herbem. Bartosz Modelski z przyczyn chyba tylko sobie znanych postanowił w ogóle zakończyć karierę piłkarską. Wychowankowi Górnika dziękujemy za długoletnie reprezentowanie barw naszego klubu. Krystian Robak z kolei rozpoczyna na dobre służbę w… policji i niestety nie będzie mógł dalej łączyć treningów i być „stróżem prawa” jednocześnie. Chodzą słuchy, że Robak dogadał się już z LKSem Gołuchów i będzie tam występował bez obowiązku piłkarskiego treningu w tygodniu. Trzecim zawodnikiem, który niestety opuścił Górnika jest Szymon Ćwiek. Ten uzdolniony, 20-letni obrońca podobno zdecydował się wyjechać zarobkowo za granicę.

W drużynie testowani są również nowi gracze. Kontrakt z Górnikiem na nowy sezon podpisał już Jakub Groszkowski. To były zawodnik Victorii Września, który ma za sobą już jeden sezon w III lidze. O pozostałych testowanych zawodnikach na razie nie ma co pisać. Jeśli ich sytuacja się wyklaruje, na pewno klub o tym bezzwłocznie poinformuje. Do dyspozycji Damiana Augustyniaka jest również liczne grono młodzieżowców, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali Górnika na arenach Centralnej Ligi Juniorów. Z pewnością kilku z nich wpisze się na stałe w kadrę konińskiego beniaminka w III lidze.

Przed seniorami są jeszcze zaplanowane 3 sparingi. W sobotę w Uniejowie zagramy z Jarotą Jarocin, a 3 dni później zagramy … z Hapoel Tel Aviv. Mecz z 14-krotnym mistrzem Izraela odbędzie się 26 lipca na boiskach hotelu Remes w Opalenicy. W planach jeszcze jest zagranie sparingu z drużyną Polonii Środa Wielkopolska.

Liga ruszy w weekend 6-7 sierpnia. Nas pierwszy mecz Górnika w Koninie czeka właśnie 7 sierpnia. Zmierzymy się w nim z Sokołem Kleczew.