«

»

Za tydzień startuje wiosna…

Już za tydzień rozpocznie się runda wiosenna sezonu 2016/17. Górnik Konin w pierwszej kolejce wiosną zmierzy się z Sokołem Kleczew. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 11 marca o g. 14.00 na stadionie w Kleczewie. Dziś piłkarze Czesława Owczarka zagrali ostatni sparing i tym samym zakończyli praktycznie okres przygotowawczy. Na Dmowskiego pokonali Lidera Włocławek 5-3.

Podsumowując przygotowania do wiosny, można powiedzieć, że zawodnicy Górnika nie marnowali czasu i intensywnie trenowali przed wznowieniem rozgrywek, ale na rezultaty tych zmagań będzie trzeba poczekać do kilku pierwszych kolejek wiosny. Co prawda wyniki rozegranych sparingów napawają optymizmem, jednakże los nie raz już nam pokazał, że sparingi to jedno, a liga to co innego. Dla wielu kibiców pytanie o formę Górnika pozostanie długo otwarte. Nie da się ukryć, że spora część kibiców liczyła na zimowe wzmocnienia, szczególnie w pomocy i ataku. I rzeczywiście napad Górnika został wzmocniony 2 nowymi napastnikami, jednak na tym się skończyło, przynajmniej na ten moment. Wzmocnienie ataku było „konieczną koniecznością”, bo mieliśmy tylko jednego nominalnego napastnika. Środek pola również prosił się o wzmocnienie, ale niestety formacja ta pozostała bez zmian. Co prawda był testowany jeden obiecujący plejmejker z Międzychodu (Pińczuk), ale podobno miejscowa Warta w ostatniej chwili zmieniła zdanie i powiedziała, że nie puści do Konina swojego zawodnika. Obrona Górnika na tle ligi wyglądała jesienią nie najgorzej, więc naturalnie w tym przypadku nie było większych oczekiwań co do wzmocnień.

Przed końcem roku, pisaliśmy, że na wiosnę potrzebne będą solidne wzmocnienia, aby drużyna, która w czerwcu będzie świętować 60-lecie, mogła spokojnie patrzeć w przyszłość i utrzymać się w gronie III-ligowców. Ocenę wzmocnień pozostawiamy każdemu indywidualnie. Na wiosnę na pewno o punkty nie będzie łatwo, a wszyscy nasi rywali w walce o utrzymanie zapowiadają, że będą walczyć do samego końca. Przed Biało-Niebieskimi i Czesławem Owczarkiem trudne wyzwanie. Pozostaje nam jedynie wierzyć, że w czerwcu na 60-lecie klubu przyjdzie nam cieszyć się z pozostania w III lidze. Liga zweryfikuje siłę naszego zespołu i przepracowany czas podczas zimowej przerwy, zarówno przez piłkarzy jak i działaczy.

Poniżej komplet wyników meczów sparingowych – zima 2017 w wykonaniu KS Górnik Konin:

  • Górnik Konin – Ostrovia Ostrów (IV liga), nie odbył się z powodu złego stanu boiska
  • Warta Poznań (II liga) – Górnik Konin 4-1
  • MGLKS Termy Uniejów (okręgówka) – Górnik Konin 0-13
  • Pelikan Łowicz (III liga) – Górnik Konin 0-1
  • Lubuszanin Trzcianka (IV liga) – Górnik Konin 0-6
  • Górnik Konin – Lechia Tomaszów Maz. (III liga) 3-2
  • Górnik Konin – Lider Włocławek (okręgówka) 5-3.