«

»

Smutny jubileusz 65-lecia KS Górnik Konin

Na meczu z Mieszkiem Gnieznem, ostatnim u siebie w sezonie 2021/22 postanowiliśmy upamiętnić jubileusz 65-lecia naszego Klubu. Poniżej relacja z tego spotkania…

Górnik Konin - Mieszko Gniezno (sezon 2021/22)

W sektorze ok. 50 najwierniejszych osób. Na tym meczu postanowiliśmy uczcić pamięć o 65-leciu naszego klubu, które przypadło w czerwcu. Symbolicznie w 65 minucie spotkania odpaliliśmy trochę fajerwerków, odśpiewując również symboliczne „sto lat”. O świętowaniu jubileuszu nie może być mowy, bowiem 3 rok pod rząd zajmujemy w lidze miejsce spadkowe i kolejny sezon kończymy następnym spadkiem (raz „uratowała” nas pandemia). Tym razem czeka nas spadek do 5 ligi – to poziom, na jakim nasz klub nie występował kilkanaście lat, a dokładniej od momentu, kiedy rozpoczął odbudowę po rozwiązaniu II-ligowej drużyny seniorów w 2004 roku.

Górnik Konin - Mieszko Gniezno (sezon 2021/22)

Na boisku „męczarnia” i to nie ze względu na panujący upał 33*C tego dnia w Koninie. Wynik 1-7 mówi chyba wszystko.  

Wieczorem kibice Górnika spotkali się jeszcze na stadionie przy Podwalu, upamiętniając 65-lecie klubu kolejnym pokazem pirotechniki i fajerwerków.

Pokaz na Podwalu z okazji 65 lat KS Górnik Konin

Pokaz na Podwalu z okazji 65 lat KS Górnik Konin