«

»

Górnik Konin mistrzem jesieni!

Rozgrywki jesienne sezonu 2015/16 dobiegły końca. Górnik Konin utrzymał pozycję lidera i będzie mógł spędzić zimę jako najlepsza drużyna w lidze. Wczoraj Biało-Niebiescy pokonali u siebie zespół SKP Słupca 2-0.  Wczorajsza 16 kolejka ligowa, rozgrywana awansem z rundy rewanżowej, była 13 zwycięstwem Górnika w lidze.

Bramki dla konińskiej drużyny strzelali w sobotę Paweł Błaszczak i Marcin Stryganek. Paweł wykorzystał przedłużone podanie z autu i wbił głową piłkę do bramki. Z kolei popularny Strygan wywalczył rzut karny w 90 minucie meczu i za namową publiczności, został też jego skutecznym wykonawcą. Ogólnie cała drużyna zagrała w miarę przyzwoicie, w pierwszej połowie praktycznie całkowita dominacja Górnika, w drugiej przy stanie 1-0, Słupca zwietrzyła swoją szansę i zaczęła śmielej sobie poczynać, szczególnie, że wówczas z naszych zawodników uszło nieco powietrze. Gdy wydawało się już, że spotkanie zakończy się naszą skromną wygraną, faulowany w polu karnym został Strygan. I po efektywnie wykonanej jedenastce stało się pewne, że kolejne 3 punkty będziemy mogli dopisać do ligowego rozrachunku.

Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz dziękujemy piłkarzom za postawę na jesieni i fotel lidera. Nie zapominajcie jednak, że to dopiero 1/3 drogi do sukcesu. Przed nami jeszcze runda wiosenna, podczas której trzeba będzie wygrywać wszystko, by nie oglądać się za wynikami innych. A potem jeszcze zjebany baraż o awans do III ligi, w którym trzeba będzie dać z siebie po 300% normy, aby nie zaprzepaścić pracy z całego sezonu. No ale do tego mamy jeszcze trochę czasu…