«

»

Sparing Górnika z Gwardią Koszalin

Wczoraj biało-niebiescy na zakończenie obozu treningowego rozegrali mecz sparingowy z Gwardią Koszalin.Podopieczni Damiana Augustyniaka przebywali przez ostatni tydzień w ośrodku Verano w Kołobrzegu, stąd nadarzyła się dobra okazja, by zagrać towarzysko z naszymi przyjaciółmi w Koszalinie. Po całkiem wyrównanym pojedynku na boisku padł remis 1-1, co jak na mecz przyjaźni było oczywiście najlepszym możliwym rezultatem. Bramkę dla Górnika zdobył Paweł Błaszczak, a wyrównanie Gwardii zapewnił Robert Ziętarski. Spotkanie rozgrywane było na sztucznej murawie na koszalińskim Euroboisku.

Sparing pomiędzy naszymi drużynami był także dobrą okazją do spotkania się kibiców.  W sumie do Koszalina dotarły 24 osoby z Konina, na płocie zawisły 3 flagi, Śródmieście, ACAB oraz gwardyjska Przylesie. Doping ograniczył się tego poranka do kilku zgodowych przyśpiewek. Pogoda, a w zasadzie to nieustający deszcz nie dodawały jednak ochoty do śpiewania. Podobnie jak i obecność kilku kabaryn na i wokół stadionu, co jak na mecz towarzyski i do tego zaprzyjaźnionych klubów, było ewidentnym przykładem marnotrawienia publicznych pieniędzy.

Spotkanie z Gwardią było drugim sparingiem Górnika podczas przerwy zimowej. Wcześniej, biało-niebiescy podczas obozu zagrali z IV-ligową Astrą Ustronie Morskie. Pojedynek zakończył się wygraną Górnika 2-1, a bramki dla konińskiej ekipy zdobyli Paweł Błaszczak i Bartosz Kowalski.

Na koniec wielkie podziękowania dla naszych ziomków za gościnę! Do następnego. Górnik Konin & Gwardyjka!

Gwardia Koszalin - Górnik Konin (sparing)

Gwardia Koszalin - Górnik Konin (sparing)

Fot. M. oraz profil klubowy Gwardii