«

»

Gwardia niestety jeszcze bez punktu na wiosnę

Niefortunnie rozpoczęli rozgrywki wiosenne piłkarze koszalińskiej Gwardii. Wszystkie trzy pierwsze spotkania w marcu zakończyły się porażkami 2-3. Najpierw Koszalinianie przegrali u siebie z Bałtykiem Gdynia, następnie ulegli w Przodkowie miejscowego GKSowi, a w ostatniej kolejce musieli niestety uznać wyższość na boisku Vinety Wolin (mimo iż w tym spotkaniu to właśnie Trójkolorowi dwukrotnie wychodzili na prowadzenie). Sytuacja w tabeli powoli robi się mało komfortowa, bowiem Gwardia z dorobkiem 22 punktów zajmuje 11 miejsce w tabeli. Pocieszające jest jednak to, że do bezpiecznej pozycji, gwarantującej utrzymanie, Koszalinianie mają póki co tylko 2 punkty straty, a przecież do końca ligi jest jeszcze 11 spotkań.

Fani Gwardii na wiosnę ostro zabrali się do kibicowskiego fachu, poniżej relacje z profilu Koszalińskiej Gwardii (polecamy!).

Vineta Wolin – Gwardia Koszalin 3:2 (26.03.16)!
(Mecz w: Kamieniu Pomorskim).

wolin_gwardia2016Dwa dni przed meczem do klubu przyszło pismo, że nie zostaniemy wpuszczeni, bo mecz będzie rozegrany na euroboisku. Mimo tego, w Wielką Sobotę jedziemy do Kamienia w 31 osób i z ulicy dopingujemy naszych piłkarzy (widok był bardzo dobry), którzy pomimo dwukrotnego prowadzenia przegrywają kolejny mecz, zbliżając się do IV ligi… Na płocie wywiesiliśmy 1 flagę. Wyjazd autokarem, całą drogę jedzie za nami jedna kabaryna i samochód kryminalnych.

 

 

Polska – Serbia 1:0 (23.03.16)!

Na kadrze w Poznaniu stawiamy się w 39 osób (6 osób z Białogardu)!

GKS Przodkowo – Gwardia Koszalin 3:2 (19.03.16)!

przodkowo_gwardia2016Na tym wyjazdowym meczu Gwardię dopinguje około 70 osób. Na tę liczbę składa się 40 kibiców Gwardii i około 30 Arki-dzięki! Jedziemy busem i dwoma autami. Całą drogę mamy eskortę, momentami bardzo dużą (na pewnych odcinkach nawet 8 kabaryn). Na mecz docieramy spóźnieni, ale wchodzenie na stadion idzie sprawnie i dość szybko zajmujemy miejsca na stadionie gdzie wywieszamy jedną flagę i prowadzimy dość dobry doping.

 

 

Arka Gdynia-Zagłębie Sosnowiec 2:2 (11.03.16)
22 kibiców Gwardii.

Gwardia Koszalin-Bałtyk Gdynia 2:3 (12.03.16)

gwardia_baltyk2016Na pierwszym domowym meczu Gwardii w 2016 r. w młynie stawiło się około 100 osób(w tym 3 osoby z Arki, już tradycyjnie w drugiej połowie było nas mniej). Na płocie wieszamy dwie flagi i prezentujemy sektorówkę w barwach. Goście przyjechali autokarem i określili się na 47 osób. Na meczu sporo obustronnych wyzwisk.

 

 

 

Górnik & Gwardia!