«

»

Bójcie się chamy, do III ligi wracamy!

Rewanżowy mecz barażowy w Koninie cieszył się sporą popularnością wśród kibiców i mieszkańców naszego miasta. W sumie nie ma się co dziwić, bo ostatni raz Górnik tak naprawdę świętował awans 10 lat temu, kiedy to w sezonie 2005/06 awansował… z okręgówki do IV ligi. Co prawda 2 lata później graliśmy wyżej, bo w III lidze, ale wynikało to chyba bardziej z reformy rozgrywek PZPNu i przetasowań we wszystkich IV ligach regionu kujawsko-wielkopolskiego (wówczas baraże o II ligę przegraliśmy z GKSem Tychy). Po spadku do IV ligi w sezonie 2012/13, po 3 latach przerwy mieliśmy zatem ogromną szansę na powrót do grona trzecioligowców.

Górnik Konin - Warta Międzychód (baraż, sezon 2015/16)

Drugi baraż z Wartą rozgrywany był na Podwalu. Stawka meczu była spora, więc i frekwencja naturalnie dopisała. Szacuje się, że na Złotą Jedenastkę przybyło ok. 1,2-1,5 tysiąca wszystkich kibiców. W tej grupie znalazła się nawet ok. 30-40 osobowa, mocno piknikowa, wycieczka klubowa z Międzychodu, która zgodnie z wytycznymi działaczy, zajęła sektor gości. Przez nasz sektor przewinęło się przez cały mecz niecałe 200 osób, w tym wsparli nas fani Gwardii Koszalin (2 osoby) oraz Ostrovii Ostrów (13 osób) – dzięki! Płot przyozdobiony został 8 naszymi flagami. W trakcie spotkania rozwinęliśmy znaną z wcześniejszych spotkań sektorówkę, do której dołożone zostały białe i niebieski flagi na kijach.

Górnik Konin - Warta Międzychód (baraż, sezon 2015/16)

Na meczu obecny był w końcu prezydent Konina Józef Nowicki, który na własnej skórze mógł się przekonać, jaka atmosfera panuje na meczach Górnika. Oby przełożyło się to na finansowe wsparcie miasta dla najbardziej popularnego klubu sportowego w mieście.

Doping tego dnia momentami dobry, momentami mogło być zdecydowanie lepiej. Po raz pierwszy chyba w historii udało się poderwać trybuny zwykłych widzów do tego nawet stopnia, że ci wstali z krzesełek i skacząc w rytm znanej piosenki, dopingowali razem z nami Górnika! Tego jeszcze na Podwalu chyba nigdy nie było :)

Górnik Konin - Warta Międzychód (baraż, sezon 2015/16)

Przed rewanżem Górnik był w dość komfortowej sytuacji po wysokim na 3-3 remisie w Międzychodzie. Do awansu wystarczał nam mniejszy remis, więc wiadome było, że to goście będą forsowali tempo tego spotkania. Nasi zawodnicy zagrali jednak bardzo dobrze przez całe spotkanie. Po golu dającym prowadzenie Górnikowi, na stadionie zapanował oczywiście istny szał radości. Warta zdołała wyrównać na 1-1 i mimo późniejszych wielu „setek” Górnika, takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Premiowało ono jednak nasz klub do awansu do III ligi, więc wraz z końcowym gwizdkiem na trybunach po raz kolejny nastąpił szaleńczy wybuch radości. Był szampan, podrzucanie trenera przez piłkarzy, wspólne podziękowania, głośne śpiewy i oczywiście gromkie „Auuuu za Górnika!” pod naszym sektorem. Piłkarze pozbyli się też swoich koszulek, które na pamiątkę dla kibiców poleciały oczywiście na trybuny.

Późniejszego świętowania, nie było końca… III liga, III liga KSG!

fotogaleria na stronie 12zawodnik.pl – fot. Małpa Konin