«

»

Cenna wygrana z Wdą Świecie!

W sobotę nasi piłkarze dokonali niemal niemożliwego! Wygrali bardzo ważny mecz w kontekście dalszej walki o utrzymanie III ligi, strzelając na dodatek zwycięskiego gola w ostatniej minucie meczu. Zwycięstwo 3-2 nad Wdą Świecie przełamało naszą passę 7 meczów bez wygranej i pozwoliło nam awansować na 14 lokatę w tabeli.

Sobotni mecz miał swoją dramaturgię. Goście prowadzili dwukrotnie, jednak Biało-Niebiescy walczyli do samego końca i to przyniosło zamierzony efekt w postaci 3 punktów. Punktów jakże ważnych, bo w tym samym czasie w Bydgoszczy Jarota rozgromił miejscowego Chemika 1-5 i to pozwoliło nam wskoczyć na bezpieczną lokatę w tabeli. Musimy tu jednak pochwalić zawodników Jaroty Jarocin za sportową postawę i grę do samego końca, mimo iż piłkarzom z Jarocina „nie grozi” ani spadek ani awans. 

Wiadomo już, że z III ligą pożegnały się drużyny Leśnika Manowo, Vinety Wolin i także Pogoni Lębork. Na ten moment z naszej ligi spadają 4 drużyny, bowiem we wtorek ma być podobno potwierdzenie tego, że Gryf Wejherowo zagra w przyszłym sezonie normalnie w II lidze (otrzyma licencję). O ostatnie bezpieczne miejsce w lidze walczymy już tylko i wyłącznie z Chemikiem. Wszystko może rozstrzygnąć się już w czwartek w Boże Ciało, kiedy rozegrana zostanie przedostatnia kolejka ligowa. Chemik zagra w Koszalinie z liderem, Gwardią, my z kolei zagramy w Przodkowie z miejscowym GKSem. Jeśli Chemik przegra, a nam uda się ugrać chociaż remis, utrzymanie w lidze powinno stać się faktem. Jeśli będzie inaczej, walka o utrzymanie będzie trwać do ostatniej kolejki. A w niej my zmierzymy się z Kaliszem u siebie, a Chemik podejmie Wdę Świecie. 

Jedno jest pewne – górnicy w czwartek muszą dać z siebie 1957%! Każdy z naszych zawodników musi wyrzygać płuca po tym meczu, nie ma innego wyjścia. Nadzieja na utrzymanie po spotkaniu z Wdą jest zdecydowanie większa, ale nie można na tym poprzestać. Walczymy do końca!