«

»

Przygotowania do nowego sezonu

6 lipca piłkarze Górnika Konin wznowili treningi. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, chociaż nie wszyscy jeszcze zdążyli wrócić z urlopu. Nowy zarząd klubu przedłużył umowę z trenerem Czesławem Owczarkiem na nowy sezon. Do końca lipca nasi reprezentanci będą trenować na miejscu w Koninie i rozegrają jeszcze 4 sparingi. Jeden mecz towarzyski, z ekstraklasowym Lechem Poznań, Koninianie mają już za sobą.

W zeszłą sobotę w Poznaniu górą oczywiście byli wicemistrzowie Polski, jednak sam mecz mógł być z pewnością pożyteczną lekcją dla naszego młodego zespołu. Ostatecznie skończyło się na wyniku 1-8, a bramkę z karnego dla Górnika zdobył Pianka. Wiadomo jest już, że na nowy sezon nie uda się zatrzymać w drużynie kilku zawodników. Do Sokoła Kleczew powrócił z wypożyczenia Jakub Antosik. Do Kleczewa mają przejść również Majewski oraz Paczyński, którym Sokół z nowym trenerem Tomaszem Bekasem podobno już zaproponował angaż. Jak widać medialne odejście prezesa Wasika nie zmieniło za wiele w „konińskim świecie piłkarskim”, zresztą chodzą nawet plotki, że Wasik wcale z Kleczewa nie odszedł, a usunął się jedynie z oficjalnego świecznika. Co do samych piłkarzy to nie ma ludzi nie zastąpionych, ale szybko trzeba się na nowo rozglądać za wzmocnieniem napadu.

Do Jaroty Jarocin z kolei odejdzie prawdopodobnie Grosik, czyli Jakub Groszkowski. Tego zawodnika akurat trochę szkoda, bo potrafił zagrać kilka dobrych piłek w zeszłym sezonie. Taki urok naszej ligi, że po zawodników ligowego słabeusza, zgłaszają się nawet drużyny z czuba tabeli, bo jakby nie patrzeć Jarota i Sokół wysoko uplasowały się w minionym sezonie w lidze. Nie pewna jest przyszłość jeszcze kilku innych graczy, ale co będzie to dopiero czas pokaże. Wymieniona wyżej czwórka jest raczej pewna odejścia.

Klub cały czas pracuje nad wzmocnieniami. Wiadome jest, że pilnie potrzebujemy napastników i to chyba jest w tym momencie priorytetem. Na pierwszym treningu pojawili się natomiast znani już z występów w Górniku, Patryk Kaczmarek i Krystian Robak. Z zespołem trenowali również: Andrzej Górski (obrońca, wcześniej Wicher Dobra), Kacper Pląskowski (mający za sobą przeszłość w juniorach Arki Gdynia), Jakub Lament (pomocnik, wcześniej Tur Turek) oraz Adam Święcicki (napastnik, wcześniej KKS Kalisz). Jak będzie wyglądała kadra Górnika przekonamy się pewnie dopiero pod koniec sierpnia.

Poniżej lista sparingpartnerów Górnika przed nowym sezonem:

  • 8 lipca, godz. 16:00 Lech Poznań – Górnik Konin 8:1
  • 15 lipca, godz. 12:00 Górnik Konin – Mieszko Gniezno, w Koninie
  • 22 lipca, godz. 12:00 Górnik Konin – Unia Swarzędz, w Koninie
  • 26 lipca, godz. do ustalenia Górnik Konin – Zagłębie II Lubin, w Koninie
  • 29 lipca, godz. 12:00 Górnik Konin – Orzeł Biały Koźmin Wlkp., w Koninie