«

»

Oświadczenie

W odpowiedzi na ostatnie działania transferowe klubu, informujemy, że nie akceptujemy obecności w drużynie seniorów zawodnika, który jest czynnym policjantem.

Po pierwsze, zawodnik ten już wcześniej okazał brak szacunku dla naszych barw, po tym jak w ważnym momencie dla klubu zdecydował się go opuścić, aby realizować swoją policyjną karierę. Jak się później okazało, obowiązki służby mundurowej nie przeszkodziły mu jednak w szybkim powrocie do piłkarskiej szatni, bowiem chwilę później zasilił szeregi jednej z okolicznych drużyn z IV ligi.

Po drugie, po wydarzeniach z marca 2010 r. co chwilę słyszeliśmy, że klub procesuje się z organami ścigania m.in. w kwestii odszkodowania. Podobnie było w przypadku organizacji imprez masowych, gdzie stanowisko policji wielokrotnie było co najmniej nieprzychylne nie tylko dla kibiców, ale i samych piłkarzy (np. przeniesienie meczu piłkarskiego z soboty na środę). Reprezentowanie Górnika przez policjanta w tym kontekście uważamy za naruszające dobre imię klubu.

Po trzecie, Górnik Konin zawsze reprezentował sportowe środowisko naszego miasta, wolne od wszelkiego typu służb mundurowych. W naszym gronie nigdy nie będzie akceptacji na to, by przedstawiciel aparatu represji wobec kibiców w całej Polsce reprezentował nasze barwy.

Z naszego sektora nigdy nie będzie dopingu dla tej osoby. Nie życzymy sobie również, aby kiedykolwiek przychodził pod nasz sektor. Uprzedzamy wszystkich, że jakiekolwiek symptomy „znajomości” z tym piłkarzem są w naszym sektorze całkowicie zakazane.

HGK