«

»

Biało-niebiescy trenują przed wiosną

10 stycznia do zajęć treningowych powrócili po przerwie świątecznej zawodnicy Górnika. Na pierwszym treningu stawiło się 22 zawodników. W sztabie Biało-Niebieskich nastąpiły pierwsze zmiany personalne.

Najważniejsza jest taka, że z drużyną pożegnał się trener Sławomir Suchomski. Dotychczasowy selekcjoner mimo nie najgorszych wyników w rundzie jesiennej postanowił pożegnać się z Koninem. Dostał podobno lukratywną propozycję z Kołobrzegu, z której postanowił skorzystać. Został już nawet oficjalnie przedstawiony jako nowy trener Kotwicy, a po cichu mówi się, że jego nowym celem ma być awans do II ligi. Życzymy powodzenia, choć patrząc na obecność kibiców Kotwicy w naszych rozgrywkach, wolelibyśmy, aby Kołobrzeżanie nie opuszczali jednak III ligi :)

Razem z trenerem do Kołobrzegu przenosi się Michał Marszałek. Obrońca Górnika również otrzymał podobno dobrze płatną propozycję znad morza, z której oczywiście chciał skorzystać. Na wiosnę niepewne są również występy w Koninie Jeremiasza Greli, o którym się tylko mówi, że również może zrezygnować z gry w naszej ekipie.

Nowym, a w zasadzie starym trenerem Górnika został Damian Augustyniak. Dotychczas był on asystentem Suchomskiego i trenerem grupy juniora starszego w Górniku. Ma zatem dobry przegląd młodego zaplecza naszej drużyny, a to z pewnością będzie trzeba wykorzystać wiosną, gdy w ligowej batalii będzie trzeba kolekcjonować punkty nie tylko za wyniki na boisku, ale również za występy młodzieżowców. W puli nagród PZPN za występy młodzieżowców w tym roku na poziomie III ligi jest całkiem spora kwota do podziału, no ale trzeba pamiętać, że nie tylko Górnik Konin będzie ostrzył sobie na nią zęby.

O wzmocnieniach na razie cisza, ale trudno się spodziewać specjalnych fajerwerków w tej materii. Z drugiej strony nasz zespół już nie raz pokazał swój charakter, gdzie przy pełni zaangażowania całej drużyny potrafiliśmy wygrywać z teoretycznie lepszymi. Nazwiska nie grają, więc miejmy nadzieję, że wiosną nasza drużyna będzie potrafiła wykorzystać swój cały potencjał. 

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej, Biało-Niebiescy rozegrają w sumie 7 sparingów, niestety żaden z nich nie odbędzie się w Koninie. Poniżej zestawienie sparingpartnerów w przerwie zimowej:

Plan zimowych sparingów Górnika Konin:

  • 19 stycznia, godz. 12.00: Victoria Września (IV liga gr. wielkopolska, jedenaste miejsce), Gniezno
  • 26 stycznia, godz. 11.00: Ner Poddębice (IV liga gr. łódzka, dziewiąte miejsce), Uniejów
  • 1 lutego, godz. 19.00: Pelikan Łowicz (III liga gr. I, dziewiąte miejsce), Łowicz
  • 9 lutego: Zjednoczeni Stryków (IV liga gr. łódzka, siódme miejsce), Uniejów
  • 16 lutego, godz. 16.00: Elana Toruń (II liga, trzecie miejsce), Toruń
  • 20 lutego: Zryw Dąbie (konińska klasa okręgowa, szóste miejsce), Uniejów
  • 23 lutego, godz. 12.00: Unia Swarzędz (IV liga gr. wielkopolska, trzecie miejsce), Swarzędz.

źródło: gornikkonin.pl, lm.pl