«

»

Nadrabiamy zaległości – relacje z trybun

Ospale nadrabiamy w końcu zaległości na stronie. Liga ruszyła już na dobre, za nami 6 kolejek 3 ligi grupy II. Górnik Konin póki co ze skromnym dorobkiem 4 punktów, ale miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy się wkrótce rozkręcą. Poniżej zaległe relacje kibicowskie z minionych wydarzeń z udziałem kibiców Górnika Konin.

Grom Nowy Staw – Górnik Konin (24.08.19)

Kolejny mecz z beniaminkiem, tym razem wyjazdowy. Z racji, że pewnie mało kto wie, gdzie w ogóle znajduje się ten konkretny Nowy Staw, należy nadmienić, że to zespół, który w poprzednim sezonie wygrał ligę, eliminując z awansu m.in. Gryfa Słupsk. Z pewnością zawiedzeni tym faktem byli ci, którzy liczyli na ciekawy wyjazd w nowym sezonie do Słupska. Zamiast tego, dostaliśmy zespół, którego działacze już na wstępie ligi oznajmili, że póki co nie będą przyjmować kibiców gości, bo podobno nie mają do tego warunków. Z racji, że mecz był rozgrywany z góry bez kibiców gości, nie organizowaliśmy wyjazdu na to spotkanie. Nasi piłkarze wygrali z miejscowymi 3-1, ale trzeba dodać, że Grom kończył mecz w… 8 zawodników.

noweskalmierzyce_ovia1

W tym samym czasie 8-osobowa delegacja kibiców Górnika Konin obecna była w Nowych Skalmierzycach razem z Ostrovią na wyjeździe i również w Jarocinie razem z Gwardią Koszalin. W sumie w Nowych Skalmierzycach na sektorze gości ok. 70 osób, w Jarocinie łącznie 26 (Gwardziści z racji zamkniętego sektora gości zasiedli na sektorach gospodarzy). 

jarota_gwardia1

Górnik Konin – Nielba Wągrowiec (18.08.19)

W niedziele popołudnie na naszym sektorze zameldowało się 60 kibiców (w tym 8 Sao) z jedną, małą flagą na płocie. Mimo wsparcia naszych piłkarzy w postaci dopingu przez praktycznie cały mecz, końcowy rezultat to remis. Z racji, że Nielba to beniaminek, taki wynik raczej nikogo nie satysfakcjonował.  

Pogoń II Szczecin – Górnik Konin (15.08.19)

Do Szczecina wyruszyliśmy na dwie grupy. Pierwsza wyjechała z miasta, zgarniając na siebie całą obstawę mundurowych. Druga grupa wyruszyła osobno i dzięki temu całą drogę jechała bez balastu, aż pod sam stadion Pogoni. Tam zaczął się cyrk ze strony psów i ostatecznie druga grupa nie została wpuszczona na remontowany obiekt szczecińskiej drużyny. Ci co już byli na sektorze gości słynnej Paprikany solidarnie opuścili stadion. Następnie razem wyjechaliśmy z miasta w sporej obstawie, która za rogatkami miasta w większości odpuściła. Nasza liczba tego dnia to 72 osoby, w tym 32 kiboli Odry Wodzisław (dzięki za konkretne wsparcie). Piłkarze na boisku doznali kolejnej porażki. 

pogon_ksg1

pogon_ksg2

Górnik Konin – Polonia Środa Wlkp. (10.08.19)

Na meczu nasz sektor to ok. 90 osób, w tym fani z Sompolna (dzięki!). Na płocie zawisł tego dnia transparent ze słowami wsparcia dla Górnika Wałbrzych. Mimo dopingu przez większość spotkania, piłkarze niestety doznają drugiej porażki. I w ten sposób po dwóch meczach ligowych wylądowaliśmy na przedostatnim miejscu w tabeli. 

ksg_polonia1

Radunia Stężyca – Górnik Konin (04.08.19)

Dotychczas odpuszczaliśmy sobie wyjazdy do bliżej nieznanej chyba nikomu Stężycy, gdyż raczej nie cieszyły się one specjalnym „wzięciem” i trudno się temu specjalnie dziwić. Tym razem było inaczej i w niedzielę, na inaugurację nowego sezonu na Pomorze wyruszyło 38 wyjazdowiczów (w tym 4 kiboli Ostrovii – dzięki!) zgłodniałych ligowych wojaży po Polsce. Na płocie z naszej strony tego dnia 2 fany, Górnik On Tour oraz Ostrovia. Radunia to zespół niby lokalny, ale ze sporym budżetem, więc nasi zawodnicy na starcie ligi nie mieli łatwego zadania. Skończyło się wysoką porażką 1-5 i tyle byłoby z tego spotkania. Podziękowania dla Ostroviaków!

radunia_ksg1