«

»

Spotkanie wigilijne i Biało-niebieski Mecz Noworoczny

Za nami święta Bożego Narodzenia i powitanie Nowego Roku. Na stronie krótkie relacje z ostatnich aktywności kibiców Górnika Konin. W tym roku nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnego spotkania wigilijnego oraz sportowego powitania Nowego Roku na boisku! Ponadto w grudniu pamiętaliśmy o 6 rocznicy śmierci Śp. Kijoła a także o uczczeniu rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W sylwestra niestety przyszło nam pożegnać kibicowską legendę Arki Gdynia – delegacja Górnikowców uczestniczyła w pogrzebie Śp. Rybaka. 

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2023 (01.01.23)
W noworoczne popołudnie spotkaliśmy się na boisku, by rozegrać pierwszy biało-niebieski mecz w Nowym 2023 Roku. Były wspólne życzenia, toast z lampką szampana no i oczywiście sportowe emocje na murawie. Pogoda tym razem raczej wiosenna niż zimowa (kilkanaście stopni na plusie), mecz drużyn złożonych z kibiców wyrównany, ale finalnie kończy się zwycięstwem jednej z nich 7-6. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ŻYCZĄ KIBICE GÓRNIKA KONIN!

Biało-Niebieski Mecz Noworoczny 2023!

Pogrzeb Śp. Zbigniewa Rybaka (31.12.22)
W sylwestrową sobotę 8-osobowa delegacja Górnika Konin uczestniczyła w Gdyni w ostatniej drodze Śp. Zbigniewa Rybaka – legendy gdyńskiej Arki. W pogrzebie uczestniczyło wiele ekip z całej Polski, w sumie ok.3-4 tysięcy ludzi. Spoczywaj w pokoju Śp. Zbigniew Rybak!

Pogrzeb Śp. Rybaka (Arka Gdynia) 2022

Chwała Powstańcom! (27.12.22)
Delegacja kibiców Górnika Konin uczestniczyła w obchodach rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu oraz w Ostrowie Wielkopolskim! Wcześniej (17 grudnia) na pikniku patriotycznym w Koninie, upamiętniającym Powstanie Wielkopolskie, również zaznaczyliśmy symbolicznie swoją obecność!

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego 2022

Biało-Niebieska Wigilia Górnika Konin 2022! (22.12.22)
W tym roku wigilię kibicowską obchodziliśmy w czwartkowy wieczór w jednym z zaprzyjaźnionych pubów! Przez całe spotkanie przewinęło się ok. 60-70 kibiców Górnika! Swoją obecnością na chwilę zaszczycili nas także działacze – prezes i wiceprezes opowiedzieli o zmianach, jakie czekają nasz klub pod względem organizacyjnym. Tradycyjnie było trochę śpiewów, fajerwerków, szamy i złocistego trunku, a także pamiątkowa fotka, choć oczywiście nie wszyscy się na nią załapali. Kto się nie pojawił, niech żałuje! Górnik to siła, Biało-Niebieska Rodzina!

Wigilia kibiców Górnika Konin 2022

6 rocznica śmierci Śp. Kijoła. (11.12.22)
Z okazji 6 rocznicy śmierci naszego ziomka z trybun, delegacja kibiców Górnika uczestniczyła w mszy świętej w intencji Śp. Kijoła, następnie razem z rodziną odwiedziliśmy cmentarz, na którym spoczywa. „Pamięć to twarda skała, wśród naszej wspólnej wiary…”

6 rocznica śmierci Śp. Kijoła