«

»

Górnik Konin wiosną wciąż niepokonany!

Jakże odmienna od jesieni jest dla nas wiosna. Nasza drużyna jako jedyna jest niepokonana w rundzie wiosennej i z dorobkiem 41 punktów awansowała na 7 miejsce w ligowej tabeli. Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 spotkania, więc wierzymy, że dobrą passę uda się naszym zawodnikom zachować już do samego finiszu!

Wiosną zagraliśmy 11 meczów, co przełożyło się na 9 zwycięstw i 2 remisy, w bramkach 28-4! Tak imponujących statystyk Górnik Konin nie miał już bardzo dawno, co może jedynie tylko cieszyć i napawać optymizmem na przyszłość w kolejnym sezonie. Oczywiście pod warunkiem, że zbudowany kolektyw na boisku uda się utrzymać na następne rozgrywki. Przed nami jeszcze spotkania wyjazdowe z Sokołem Pniewy, Olimpią Koło i Polonią Golina oraz jedno spotkanie u siebie z rezerwami Polonii Środa Wlkp.

Tego ostatniego nie będzie nam dane zobaczyć, podobnie jak minionego już spotkania z ostatniej kolejki, podczas której Górnik na Podwalu gładko pokonał Akademię Piłkarską Reissa Poznań 6-1. Jest to pokłosie kary (3 mecze bez publiczności) jaką WZPN nałożył na nasz klub za kilka rzeczy, o których nie będziemy tutaj nawet wspominać. Dość powiedzieć, że nawet na szóstym poziomie rozgrywkowym w Polsce leśne dziadki – jak widać – potrafią uprzykrzać kibicom życie.  

Na stronie pojawiły się zaległe relacje + fotki, dostępne wcześniej w mediach społecznościowych, w tym opisy kibicowskie spotkań z Dyskobolią na wyjeździe i z DWL Poznań na Podwalu. Polecamy!