«

»

Po 8 kolejkach wracamy do walki o awans!

Liga rozegrała się na dobre i można powiedzieć, że po 8 kolejkach mamy półmetek rundy jesiennej za nami. Nie chcemy zapeszać, ale nasza drużyna w końcu złapała chyba właściwy ton i wróciliśmy do walki o główny cel, jakim z pewnością przynajmniej dla kibiców jest awans do IV ligi.

Od poprzedniego newsa minęły 4 kolejne spotkania, w którym Górnik Konin zdobył komplet 12 oczek. Po słabej porażce 0-2 u siebie z Lechią Kostrzyn drużyna wzięła się najwyraźniej w garść, czego efektem były cztery zwycięstwa pod rząd. Zaczęło się od Trzemeszna, gdzie Biało-Niebiescy gładko wygrali 5-0 z miejscowymi Zjednoczonymi, następnie wygraliśmy u siebie 2-0 z wysoko rozstawionym Meblorzem Swarzędz. Potem przyszedł czas na kolejne niełatwe spotkania – najpierw piłkarskie derby regionu w Golinie zakończone zwycięstwem 4-2 i wygrana na Podwalu 2-0 z bliskim w tabeli rywalem ze Strzałkowa. Bilans tych spotkań to 12 punktów, 13 strzelonych bramek i tylko 2 stracone.

W międzyczasie, nasza drużyna rozegrała też dwa spotkania pucharowe – wygrywając w Wilczynie i Sompolnie, awansowała do dalszej fazy rozgrywek.

Jesienią przed nami jeszcze na pewno 7 kolejek ligowych, w tym 4 wyjazdowe i 3 u siebie. W najbliższą niedzielę Górnikowcy wybiorą się do Poznania na mecz z drużyną APR Poznań. Rywale nie spisują się w tym sezonie w naszej V lidze najlepiej, bowiem z dorobkiem raptem 3 punktów okupują dolne rejony tabeli, co nie oznacza jednak, że o zwycięstwo w tym spotkaniu będzie nadzwyczaj łatwo. Nie raz już przecież obecny poziom rozgrywkowy potrafił nas zaskoczyć, szczególnie w momentach, gdy teoretyczni słabeusze urywali punkty zespołom wyżej notowanym.

Na stronie pojawiają się zaległe relacje z trybun oraz fotki z ostatnich aktywności Biało-Niebieskiej Rodziny!

Górnik Konin - Meblorz Swarzędz (sezon 2023/24)

Górnik Konin – Meblorz Swarzędz (sezon 2023/24)