«

»

Podium i szanse na fotel lidera w przerwie zimowej

Na 2 mecze przed końcem rundy jesiennej Górnik Konin ma szansę spędzić przerwę zimową w rozgrywkach w fotelu lidera tabeli. Po 13 rozegranych przez nasz zespół kolejkach plasujemy się obecnie na podium, ale mamy jedno spotkanie mniej na koncie niż pierwsza w tabeli Avia Kamionki. Nie można również zapominać, że po piętach depczą nam kolejne zespoły – oby dwa z naszego regionu, a więc SMS Ślesin i Polonia Golina, które zebrały póki co tyle samo punktów co Biało-Niebiescy.

Przez chwilę zajmowaliśmy już fotel lidera, ale w ten weekend musieliśmy go oddać zespołowi z Kamionek. Wszystko za sprawą tego, że w sobotę zamiast kolejki ligowej nasz zespół rozgrywał finałowy mecz w ramach strefowego Pucharu Polski. Tym samym ligowe spotkanie z SKP Słupca zostało przesunięte na później, a dokładniej na 23.11.23. Będzie to najprawdopodobniej ostatni mecz jesienią rozegrany w naszej lidze. Po drodze czeka nas jeszcze ostatnia, ale w numeracji kolejka ligowa i mecz z Polonusem Kazimierz Biskupi. Spotkanie miało się odbyć na wyjeździe, ale ze względu na problemy z boiskiem w Kazimierzu zostało przeniesione do Konina na Dmowskiego (18.11.23).

SKP Słupca i Polonus Kazimierz Biskupi to obecnie ostatni i trzeci od końca zespół w naszej tabeli, więc chyba nikt nie dopuszcza do siebie myśli, że nasz zespół mógłby się potknąć na finiszu rundy. Komplet punktów w tych spotkaniach jest po prostu obowiązkiem dla naszego zespołu, jeśli poważnie myślimy o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.

18 i 23 listopada widzimy się zatem wszyscy na Dmowskiego! Na stronie pojawiają się ostatnie relacje i zdjęcia z meczów z udziałem konińskich kibiców. Kto nie widział w mediach społecznościowych – polecamy!

Górnik Konin - Przemysław Poznań (sezon 2023/24)

Górnik Konin – Przemysław Poznań (sezon 2023/24)