«

»

Remis w spotkaniu ze Świtem Skolwin

W sobotnim meczu w ramach III kolejki naszej III ligi, Górnik Konin zremisował u siebie z drużyną Świtu Skolwin (Szczecin) 1-1. Po trzech kolejkach biało-niebiescy uplasowali się na 7 lokacie z dorobkiem 4 punktów. W następnej kolejce Górnik zagra również u siebie z Pogonią Lębork. Spotkanie ze względu na zajęty w weekend stadion przy Podwalu, odbędzie się wyjątkowo we wtorek 30. sierpnia.

Remis w meczu ze Świtem należy uznać za sprawiedliwy wynik. Z gry bardziej doświadczonym zespołem wydawali się nasi rywale, którzy w zeszłym sezonie zajęli solidne 4 miejsce w III lidze bałtyckiej. Jednak to Górnik jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił Pianka. Goście wyrównali tuż przed przerwą po ładnym, główkowym lobie naszego golkipera. W drugiej połowie Górnik wyglądał nieco żwawiej, mieliśmy dwie niemal 100% okazje do ponownego wyjścia na prowadzenie, ale trzeba dodać, że również goście mieli spore szanse na zdobycie drugiej bramki (tutaj pochwały należą się dla naszego bramkarza). Ostatecznie po 90 minutach utrzymał się remis, który na pewno nie skrzywdził żadnej ze stron.

Jeśli chodzi o nas, przez sektor przewinęło się ok. 50 osób, jednym słowem słabiutko, na płocie zawisła jedna flaga (Zatorze).  Doping jak na taką liczbę nie był chyba najgorszy.

Piłkarska relacja ze spotkania na stronach portalu LM.pl – link tutaj.