«

»

Weekend w wykonaniu Górnikowców

W sobotę Górnik Konin pokonał na własnym boisku drużynę KS Chwaszczyno 2-1. Pozwoliło nam to awansować z 17 na 15 miejsce w ligowej tabeli. Mimo zwycięstwa, Biało-Niebiescy nadal znajdują się w strefie spadkowej. Do końca rundy jesiennej pozostało nam jeszcze 5 regulaminowych kolejek, o ile nie zostaną jeszcze dołożone awansem mecze z wiosny.

Sobotnie spotkanie stało na średnim poziomie, ale powoli widać było zmianę stylu gry naszej drużyny. Poprawiła się nieco gra w środku pola, trochę ożywienia mogliśmy zobaczyć także w bocznych sektorach gry. W pierwszej połowie mieliśmy z 2-3 realne szanse na zdobycie gola, w tym zagranie Groszkowskiego trafiło niestety w słupek. W drugiej połowie zespół trenera Owczarka był bardziej skuteczny, czego efektem były 2 gole, jeden Groszkowskiego, drugi młodego Radoszewskiego (17 lat). Końcówka spotkania była jednak nerwowa, a wszystko za sprawę karnego dla Chwaszczyna. Ostatecznie zwycięstwo 2-1 udało się jednak dowieść do końca i po ostatnim gwizdku mogliśmy się cieszyć z cennych punktów.

Poniżej kibicowskie podsumowanie weekendu:

22.10.16 Sokół Kleczew – Gwardia Koszalin (mecz o 11.00)

Z Gwardią od nas 28 osób. Łącznie 36 osób na sektorze gości.Sokół Kleczew - Gwardia Koszalin (sezon 2016/17)

22.10.16 Górnik Konin – KS Chwaszczyno (mecz  o 14.00)

Nas ok. 6 dyszek + 10 fanów Gwardii (dzięki!).