«

»

Przedstawienie rywala: 25.03 Świt Skolwin Szczecin

Już w najbliższą sobotę Górnik Konin wyjedzie do Szczecina na mecz z tamtejszym Świtem Skolwin. Oczywiście Łańcuchy wybierają się na to spotkanie, a po szczegóły dotyczące wyjazdu odsyłamy na nasz profil FB. Warto się jednak pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona! Teraz czas na krótkie przypomnienie naszego najbliższego rywala.

Pisaliśmy już wcześniej, że Świt Skolwin Szczecin to klub w zasadzie dzielnicowy. Stąd w nazwie klubu pojawia się człon Skolwin, od nazwy tej odległej od centrum Szczecina dzielnicy. I rzeczywiście, żeby dotrzeć na Skolwin trzeba przejechać przez cały Szczecin. Świt posiada takie same barwy jak nasz Górnik, a jeśli wierzyć ich stronie klubowej, oprócz piłkarzy posiada również sekcję żeglarską.

Faworytem spotkania w Szczecinie będą raczej gospodarze, za którymi będzie przemawiać przede wszystkim atut własnego boiska. Świt zajmuje obecnie 9 lokatę w tabeli i zdobył łącznie 25 punktów. Co prawda Górnik ma ich niewiele mniej, bo 22, ale trzeba pamiętać, że 6 z nich to efekt ostatnich dwóch meczów biało-niebieskich. Z kolei Świt w dwóch pierwszych meczach wiosny zdobył 3 punkty, wygrywając 2-0 w Manowie z Leśnikiem i doznając porażki z rezerwami Lecha 0-4 we Wronkach. Jesienią w Koninie padł sprawiedliwy remis 1-1.

Górnik wyśmienicie zaczął wiosnę i trzeba wierzyć, że Koninianie podtrzymają dobrą passę również w Szczecinie. Punkty są nam potrzebne jak tlen, ale w podobnej sytuacji są Skolwinianie, więc z pewnością kibice zobaczą zacięty pojedynek i pasjonujące spotkanie, po którym miejmy nadzieję, że to jednak Górnicy będą mogli się cieszyć z kompletu punktów.

Kibice Skolwinu to osiedlowa grupa fanów Pogoni. Co jakiś czas można o nich przeczytać, że pojawią się na swoim osiedlowym stadionie lub nawet na wyjeździe. Czy w meczu z nami będą również obecni na trybunach?