«

»

Już za niecałe 3 tygodnie mecz z Elaną!

Do meczu z Elaną Toruń pozostały niecałe 3 tygodnie. Według klubowego kalendarza, mecz odbędzie się 22 kwietnia o g. 16.00 na Podwalu. Już teraz przekazujemy garść informacji na ten temat i powoli rozpoczynamy mobilizację na to spotkanie!

Nie trzeba chyba mówić, że mecz z Elaną to obowiązek dla każdego Górnikowca. Nie ważne, czy młody czy stary, nie ważne czy stały wyjazdowiec czy nieregularny uczestnik biało-niebieskich eskapad, nie ważne czy gruby czy chudy, każdy, ale to absolutnie każdy sympatyk Górnika melduje się tego dnia na stadionie. Wiadomo już, że mecz będzie organizowany z zachowaniem wszystkich zasad organizacyjnych dla tego typu widowisk, a co za tym idzie bilety mają być dostępne tylko w PRZEDSPRZEDAŻY. Czyli najpóźniej dzień przed meczem trzeba będzie się udać po bilet jak zawsze do klubu albo do Salonu Piłkarskiego na Zatorzu (salon Masita, przy ul. Chopina 17B). W dzień meczu nie będzie można zdobyć biletu, a na pewno nie dostaniemy go w stadionowej kasie. Takie informacje docierają do nas bezpośrednio z klubu.

Ile będzie kosztować bilet i kiedy ruszy sprzedaż jeszcze tego nie wiemy, ale można się spodziewać, że lada moment. W każdym razie wierzymy, że z dystrybucją wejściówek klub nie będzie czekać na ostatni moment. Cena biletu zapewne będzie oscylować wokół 10 zł, ale nie będzie też płaczu jak wyjątkowo wzrośnie ona na to spotkanie – trzeba pamiętać, że organizacja tego meczu to również wyższe niż standardowo koszty dla klubu i jakby nie patrzeć znaczne obciążenie dla budżetu Górnika.

Jeśli chodzi o termin, póki co trzymamy się wersji oficjalnej, czyli zgodnie z kalendarzem rozgrywek będzie to sobota 22 kwietnia. Pojawiają się jednak sygnały, że przy terminie kombinują już smutni panowie, bowiem tego samego dnia w Poznaniu ma się odbyć mecz Lecha z Ruchem Chorzów. I tu podobno zaczynają się jakieś cyrki związane z zabezpieczeniem naszego i poznańskiego meczu przez białe kaski z Poznania, a co za tym idzie podobno rozważany jest nawet inny termin meczu. Jaki, tego nie wiemy. Póki co, oficjalnie termin meczu zostaje bez zmian, ale musimy być czujni na ewentualne zmiany. Nie zmienia to jednak faktu, że z naszej strony czas rozpocząć pełną mobilizację i mobilizować wszystkich znajomych, by wsparli na tym meczu Górnika!