«

»

Dziś półfinał PP WZPN, 17:30 Dmowskiego 4!

Na dziś przełożony został mecz w ramach Pucharu Polski na szczeblu WZPN. W półfinale tych rozgrywek Górnik Konin podejmie u siebie zespół Polonii Środa Wielkopolska. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30 na stadionie im. M. Paska przy ul. Dmowskiego 4. Wstęp na ten mecz jest bezpłatny.

Przed naszymi zawodnikami spora szansa na pokazanie się w końcu w pucharze. Skoro w lidze nie idzie nam za dobrze, to może w pucharze będzie lepiej. Drużyna rywali znana jest nam z ligi, a ostatni mecz pomiędzy obiema drużynami zakończył się wynikiem 1-1. Polonia w lidze nie gra praktycznie już o nic, bo utrzymanie ma pewne, więc z pewnością w pucharze tanio swojej skóry nie sprzeda. Nam zostaje jedynie wierzyć, że biało-niebiescy podtrzymają dobrą passę pucharową i awansują do finału.

W ramach zaległości, z dziennikarskiego obowiązku należy dodać, że we wcześniejszym meczu w ramach ćwierćfinału PP WZPN, Górnik Konin pokonał gładko Nielbę Wągrowiec 6-2. Niestety wyjazd do Wągrowca dla konińskich kibiców nie był w ogóle organizowany i zaliczyliśmy wyjazdowe zero.

W drugim półfinale zagrają ze sobą Obra Kościan i Jarota Jarocin. Z kolei finał PP WZPN ma się odbyć 21 czerwca. Chodzą słuchy, że będzie on rozegrany na stadionie Lecha Poznań przy ul. Bułgarskiej.