«

»

Inauguracja sezonu w Starogardzie Gdańskim?

Sezon jeszcze nie wystartował, a już mamy przetasowania w ligowym składzie. Z występów w naszej III lidze w sezonie 2017/18 wycofał się KS Chwaszczyno.

Wystarczy pomyśleć, że przed długi czas walczyliśmy w poprzednim sezonie z Chwaszczynem o utrzymanie, by od razu zadać sobie pytanie retoryczne, po co takie drużyny istnieją (?). Wiejskie Chwaszczyno,wykorzystując oczywiście piłkarską armię zaciężną, utrzymało się w lidze i  zajęło miejsce na kolejny sezon innym klubom, np. z tradycjami (jak np. Chemik Bydgoszcz) czy z kibicami w postaci zorganizowanej (jak np. Lębork).  Tymczasem nie minął miesiąc od zakończenia zeszłego sezonu, a już było niemal wiadome, że ze względów finansowo-organizacyjnych, klub z Chwaszczyna nie otrzyma licencji na kolejny sezon albo raczej nie będzie nawet o nią walczył.

W takiej sytuacji, normalnym wydawałby się fakt, że po wycofaniu się Chwaszczyna, w naszej lidze powinien pozostać Chemik Bydgoszcz, który zajął najwyższe miejsce w strefie spadkowej w poprzednim sezonie. Jednak jak podają pomorskie strony poświęcone piłce, w Chwaszczynie… następuje fuzja miejscowego KS z Klubem Piłkarskim Starogard Gdański. W ten sposób, dotychczasowy czwartoligowiec spod Gdańska będzie najprawdopodobniej grał w naszej grupie III ligi jako „spadkobierca” Chwaszczyna. Sprawę podobno musi jeszcze tylko „klepnąć” Pomorski ZPN, ale to chyba tylko formalność – tylko jakiś kretyn związkowy oddałby miejsce w lidze drużynie nie ze swojego regionu (Chemik w tym przypadku należy do Kujawskiego ZPN).

Co to oznacza dla nas? Kibicowsko to na pewno to, że w weekend 12-13 sierpnia na inaugurację pojedziemy nie do Chwaszczyna, a do Starogardu Gdańskiego! Już teraz radzimy zarezerwować sobie ten czas na wyjazd na Pomorze! Piłkarsko oznacza to, że nasza drużyna nie będzie wiedziała czego się spodziewać – „beniaminek” nawet jeśli z wykupu, będzie chciał się pokazać już od pierwszych minut w nowych rozgrywkach.

Na to spotkanie będzie organizowany wyjazd kibiców Górnika. Szczegóły znajdziecie na proflu FB!