«

»

Górnik Konin przed startem sezonu

Zakończył się okres przygotowawczy Górnika przed nowym sezonem. Nasza drużyna przeszła znaczną metamorfozę i pozostaje jedynie wierzyć, że jesienią będzie to zgrany kolektyw, który poradzi sobie z celem, jakim będzie walka o środek tabeli lub w ogóle o utrzymanie w lidze. Czas na krótkie podsumowanie.

Nasi zawodnicy rozegrali w przerwie letniej w sumie 6 meczów kontrolnych, a najbardziej efektownym w ich wykonaniu był ten ostatni, w którym Biało-Niebiescy rozgromili w Stawiszynie miejscową Pogoń aż 20:0. Najciekawszą lekcją z kolei był pojedynek z ekstraklasowym Lechem w Poznaniu. Poniżej zestawienie wyników, choć to oczywiście nie jest najważniejsze w tego typu meczach:

  • Lech Poznań (ekstraklasa) –  Górnik Konin 8-1
  • Górnik Konin – Mieszko Gniezno (IV liga) 1-1
  • Górnik Konin – Unia Swarzędz (IV liga) 0-0
  • Górnik Konin – Zagłębie II Lubin (III liga) 2-4
  • Górnik Konin – Orzeł Biały Koźmin (IV liga) 5-2
  • Pogoń Stawiszyn (klasa A) – Górnik Konin 0-20

Na stanowisku trenera pozostał oczywiście Czesław Owczarek, ale już sama kadra zespołu została przebudowana. Z klubu odeszli Majewski, Antosik, Groszkowski, Paczyński (wszyscy Sokół Kleczew) oraz Krzyżanowski (Polanin Strzałkowo). Jako nowi zawodnicy zaprezentowani zostali za to obrońca Andrzej Górski (ostatnio Wicher Dobra), obrońca Łukasz Wesołowski (Warta Międzychód), obrońca Michał Marszałek (ostatnio Vitcovia Witkowo), Szymon Ćwiek (powrót po rocznej przerwie), napastnik Kamil Zieliński (Unia Solec Kuj.), napastnik Dawid Przybyszewski (Victoria Września) oraz pomocnik Jakub Mateusiak (wychowanek Górnika). 

W klubie na nowy sezon mają zostać ponadto obyci już wcześniej z zespołem seniorów: Dawid Kołodziejczak, Dawid Śnieg, Maciej Adamczewski, Krystian Sobieraj, Sebastian Antas, Mateusz Augustyniak, Paweł Błaszczak oraz nasza zdolna młodzież, która „liznęła” już też trochę III ligi, czyli Maciej Rojewski, Aleks Sieradzki, Piotr Radoszewski, Mateusz Majer oraz Bartosz Świderski, a także Mikołaj Karbowy, Igor Witczak i Bartosz Kowalski. Drugim bramkarzem będzie Mateusz Koliński, a w roli kapitana zobaczymy Dziadka, czyli Mateusza Augustyniaka. 

Kadra na pewno obiecująca, na pewno z jakimś potencjałem. Pytanie na ile zostanie on wykorzystany, dowiemy się już niebawem. Inauguracja ligi już w sobotę. Zagramy na wyjeździe z KP Starogardem Gdańskim.