«

»

Relacja z wyjazdu do Ostrowa i Skalmierzyc

Ostatni wyjazd w rundzie jesiennej wypadł nam do Ostrowa. Graliśmy z Centrą, czyli klubem który w Ostrowie nie ma chyba zbyt wielu kibiców, a na pewno już nie w formie zorganizowanej. Na stadionie, na którym swoje mecze rozgrywa Centra byliśmy ostatni raz prawie 10 lat temu, kiedy rywalizowaliśmy ze sobą w 4 lidze w sezonie 2007/08. Ci, którzy byli obecni na tym wyjeździe mieli więc okazję do przypomnienia sobie tego miejsca, bowiem za wiele się ono przez tą dekadę nie zmieniło.

Centra Ostrów - Górnik Konin (sezon 2017/18)

Do Ostrowa dotarliśmy w 6 dyszek, na co się złożył autokar oraz auta (w tym kilku fanów z Sompolna, dzięki!) Jechaliśmy ze sporą obstawą, ale nie było przynajmniej większych problemów z wejściem i bez biletów mogliśmy zająć miejsce w sektorze gości. Na płocie zawisły tego dnia 4 flagi, dwie nasze i dwie kibiców Ostrovii, którzy oczywiście wparli nas licznie na tym spotkaniu. Zaprezentowana została wspólna oprawa, na którą składał się transparent „Bażanty & Łańcuchy”, flagi na kijach w barwach Ostrovii i Górnika, podświetlana folia z kibicowskim motywem oraz oczywiście pirotechnika. Całość wyglądała konkretnie! Doping z wykorzystaniem bębna, co momentami również dawało dobry efekt. Z racji, że temperatura tego dnia była bliska zera stopni, spora część naszej grupy na sektorze postanowiła przygotować się do nadchodzącej zimy, prowadząc przez pewien czas doping bez koszulek. 

Centra Ostrów - Górnik Konin (sezon 2017/18)

Po pierwszej połowie zawinęliśmy się do autokarów i udaliśmy się do Nowych Skalmierzyc, gdzie swój mecz rozgrywała Ostrovia. W sumie tego dnia nasza wspólna grupa liczyła ok. 120 osób. Na meczu w Skalmierzycach razem z Ovią obecni byli również fani Kanii Gostyń w 6 osób. Miejscowych kibiców można było usłyszeć co jakiś czas w sporadycznych okrzykach.

Centra Ostrów - Górnik Konin (sezon 2017/18)

Można jeszcze dodać, że oba nasze mecze zakończyły się zwycięstwami naszych drużyn, Górnik wygrał niespodziewanie 4-2 (na dodatek strzelając 2 bramki w końcówce), a Ostrovia pokonała lidera rozgrywek, Pogoń Nowe Skalmierzyce 2-0.

Centra Ostrów - Górnik Konin (sezon 2017/18)

Na koniec podziękowania dla Ostrovii! Lańcuchy & Bażanty!

Tego samego dnia, po meczu, w ok. 20 osób obecni byliśmy na jednej z gal MMA, gdzie walczył nasz kolega z trybun. Nasz zawodnik wygrał w 1 rundzie, gratulacje!

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Ostrovia Ostrów (sezon 2017/18)

 

 

fot. Foto Małpa (więcej fotek na FB lub w galerii 2017/18)