«

»

Szanse na utrzymanie przed 2 ostatnimi kolejkami

Dwa bardzo dobre spotkania mają za sobą Biało-Niebiescy. Najpierw w Boże Ciało nasi reprezentanci zwyciężyli u siebie z Pogonią II Szczecin 3-0, a następnie w niedzielę pokonali na wyjeździe Wdę Świecie 2-0! Te dwa spotkania były bardzo ważnymi w kontekście walki o utrzymanie się w III lidze i układu w tabeli przed ostatnimi dwoma ligowymi kolejkami. Pozwoliły Górnikowi wyjść poza strefę spadkową i zachować realne szanse na pozostanie na kolejny sezon na makroregionalnym poziomie rozgrywek!

Szczególnie ważnym było spotkanie z bezpośrednim rywalem w tabeli, czyli Wdą. Nasi piłkarze zagrali niespotykanie dobrze, czego efektem była pewna wygrana i w efekcie wymiana miejsca z zawodnikami ze Świecia. My awansowaliśmy na bezpieczne 14 miejsce, a Wda zajęła nasze dotychczasowe miejsce w strefie spadkowej. Do końca sezonu zostały 2 kolejki, podczas których wszystko się wyjaśni. W walce o utrzymanie pozostały już tylko 3 zespoły: my, Wda Świecie i Centra Ostrów. Żeby było ciekawiej, czekają nas jeszcze mecze między sobą, tj. my zagramy z Centrą, a Centra oprócz tego jeszcze z Wdą Świecie.

Zakładając, że z naszej ligi polecą 4 zespoły (tyle obecnie wynika z ułożenia II ligi i spadku do naszej grupy tylko Gwardii Koszalin), mamy kilka wariantów na utrzymanie, z czego wiadomo, że interesuje nas najbardziej tylko ten pierwszy. Poniżej warianty, które są realne na ten moment i które mogą nam zapewnić utrzymanie w III lidze:

  1. W przedostatniej kolejce wygrywamy z Centrą Ostrów i mamy pewne utrzymanie niezależnie od wszystkich pozostałych wyników;
  2. W przedostatniej kolejce zremisujemy z Centrą Ostrów, a Wda Świecie przegra z Pogonią II Szczecin, wówczas mamy utrzymanie niezależnie od wyników w ostatniej kolejce;
  3. Zremisujemy w przedostatniej i ostatniej kolejce, przy jednoczesnym remisie Centry i Wdy w ostatniej kolejce, wówczas również mamy utrzymanie.

Oczywiście nie ma co się dalej rozpisywać, bo wszystko może się różnie potoczyć, a trzeba się skupić, a w zasadzie to piłkarze muszą się skupić na sobotnim zwycięstwie z Centrą. Wówczas wszystko będzie jasne, a my będziemy mogli się cieszyć z pozostania w III lidze. Jest na to szansa, patrząc na postęp w grze w ostatnich dwóch spotkaniach Górnika, ale życie już nie raz pokazało nam, że piłka jest przewrotna i w naszej lidze może wygrać każdy z każdym. Piłka jest w grze i wszystko zależy od naszych reprezentantów. 

W sobotę warto zatem pojawić się na Podwalu i wesprzeć naszych zawodników głośnym dopingiem! 

Górnik Konin – Centra Ostrów, mecz o utrzymanie w III lidze, sobota g. 16.00 Podwale!