«

»

Górnik wygrywa z Centrą i zapewnia sobie utrzymanie!

W sobotnim meczu Górnika z Centrą Ostrów Wielkopolski, Koninianie zwyciężyli 2-1! Mimo iż to goście jako pierwsi objęli prowadzenie, dzięki trafieniom Pianki i Pawka w II połowie spotkania, 3 punkty zostały na Podwalu. Tym samym, Górnik zanotował 3 z rzędu (nie licząc walkowera za Gryfino) zwycięstwo i co najważniejsze, zapewnił sobie na jedną kolejkę przed końcem utrzymanie w III lidze!

Biało-niebiescy mają 2 pkt przewagi w tabeli nad Centrą i Wdą, a do końca została jeszcze wspomniana jedna kolejka. Jednakże w tej kolejce, między sobą zagrają właśnie te dwie drużyny. Niezależnie jakim wynikiem zakończy się to spotkanie i jaki będzie rezultat Górnika z Wierzycą Pelplin, co najmniej jedna z tych drużyn na pewno skończy sezon na ostatnim miejscu spadkowym. Nie ma również na ten moment zagrożenia powiększenia liczby drużyn spadkowych w naszej grupie III ligi, które przez chwilę pojawiło się po tym, jak licencji na grę w I lidze nie otrzymała Bytovia Bytów. W zeszłym tygodniu po złożeniu odwołania, PZPN przyznał w końcu licencję tej drużynie i w nowym sezonie będzie mogła ona kontynuować grę na centralnym poziomie rozgrywek. Oczywiście my wierzymy mimo wszystko, że Górnik pójdzie za ciosem i z Pelplina również przywiezie komplet oczek, co nie spowoduje już żadnych ruchów w dolnej części naszej tabeli.

Niezależnie od rozstrzygnięć w ostatniej kolejce, w nowym sezonie 2018/19 po raz kolejny zobaczymy naszych reprezentantów w III lidze. Gratulacje i podziękowania dla piłkarzy, sztabu trenerskiego i również działaczy!