«

»

Minimalna porażka na początek sezonu

Niestety od porażki rozpoczęli nasi piłkarze ligowe zmagania. Na inaugurację sezonu 2018/19 biało-niebiescy ulegli nieznacznie Świtowi Skolwin Szczecin 0-1. Piątkowy mecz w Szczecinie rozpoczynał tegoroczne zmagania III ligowców z naszej grupy.

Remis w tym spotkaniu był na wyciągnięcie ręki, bowiem gospodarze zdobyli gola dopiero w 87 minucie spotkania, zapewniając go sobie trafieniem z rzutu karnego. Szkoda, bo do cennego punktu wywiezionego z tego trudnego terenu brakowało niewiele. Marnym pocieszeniem może być fakt, że Górnik nie zaprezentował się w zasadzie gorzej od Świtu, a ten jakby nie patrzeć w poprzednim sezonie zajął w końcu II miejsce na finiszu rozgrywek. Zresztą sami Szczecinianie nie ukrywali wtedy nawet swoich awansowych aspiracji. O tym jednak za parę tygodni nikt nie będzie pamiętał, więc zwyczajnie nie ma co już tego dalej roztrząsać, a pozostaje się jedynie skupić na kolejnych meczach w lidze.

A te również nie będą łatwe – najpierw w środę 15.08 zmierzymy się u siebie z Wdą Świecie, z którą chyba nigdy nie grało się nam łatwo na Podwalu (na dodatek Wda wygrała pierwsze spotkanie u siebie i z pewnością będą chcieli pójść dalej za ciosem), a następnie w niedzielę pojedziemy do Kołobrzegu na mecz z drużyną, która ze swoim budżetem na pewno poradziłaby sobie nawet ligę wyżej.

Wyjazd kibiców na Skolwin nie był organizowany z różnych powodów, więc tym razem na stadionie w tej dzielnicy Szczecina zabrakło dopingu dla biało-niebieskich.

Środa g. 17.00 – wszyscy na Podwale, niedziela wszyscy na wyjazd do Kołobrzegu! Szczegóły na profil FB!