«

»

Czwarta porażka w lidze. Relacja z wyjazdu na Bałtyk

W ostatni dzień szkolnych wakacji przyszło nam ponownie jechać nad polskie morze na kolejny wyjazdowy mecz Górnika. Tym razem terminarz zesłał nas w niedzielę do Gdyni na spotkanie z tamtejszym Bałtykiem. Los, albo raczej PZPN nie był zbytnio łaskawy, bowiem było to trzecie pod rząd wyjazdowe spotkanie naszych zawodników na Pomorzu (po wcześniejszym Szczecinie i Kołobrzegu).

baltyk_ksg1

Wyjazd pod względem kibicowskim, zresztą piłkarskim również (ale o tym za chwilę), nie wypadł nam raczej zbytnio pomyślnie. Z Konina wyjechaliśmy autokarem w sile 35 osób, w tym razem z nami Ostrovia Ostrów w 5 osób i chłopaki z Sompolna w 4. Na miejscu wspomogli nas również Gwardziści w 7 osób, co łącznie dawało sumę 42 kibiców przyjezdnych z 3 flagami (w tym jedna Ovii). Wokół samego wyjazdu było sporo wątpliwości, bo właściwie nie było nawet do końca wiadomo, czy będzie nam dane obejrzeć to spotkanie, gdyż miało ono być rozegrane na rezerwowym boisku bez udziału przyjezdnych (w tym czasie remont na Stadionie Narodowym Rugby, gdzie swoje mecze rozgrywa normalnie Bałtyk). Ostatecznie mieliśmy informację od kibica Bałtyku, że w razie konieczności będziemy mogli obejrzeć mecz z…. peronu trójmiejskiej kolei elektrycznej, który znajduje się tuż obok boiska bocznego przy stadionie Arki Gdynia. Tak też się stało, bowiem Bałtyk nie chciał nas wpuścić na swoją trybunę i pierwszy raz chyba w naszej historii dopingowaliśmy Górnika nietypowo z kolejowego peronu.

baltyk_ksg2

Miejscowi kibice w sile kilkudziesięciu osób również dopingowali swój zespół. Piłkarsko kolejny mecz bez niespodzianki. Nasi piłkarze znów zostali łatwo wypunktowani i zakończyli spotkanie porażką 0-3. Była to 4 porażka na 5 kolejek ligowych, więc nikomu chyba nie było do śmiechu. Paradoksalnie przy pozostałych wynikach z ligi… „awansowaliśmy” z ostatniego na przedostatnie miejsce w tabeli, choć oczywiście to żadne pocieszenie. Podziękowania dla Gwardii Koszalin, Ostrovii Ostrów i Sompolna za wsparcie na tym wyjeździe.