«

»

Relacje z weekendu inaugurującego wiosnę!

Za nami inauguracja rundy wiosennej 2018/19! W pierwszym meczu wiosny, rozgrywanym na Podwalu, Górnik Konin pokonał zespół Świtu Skolwin Szczecin 2-1. Wszystkie bramki padły w 2 połowie, a ich autorami dla Górnika byli Taras Yaworsky z rzutu karnego i Dawid Przybyszewski po strzale główką z dośrodkowania z rzutu rożnego. Nasi zawodnicy nie byliby chyba sobą, gdyby nie nie zafundowali nam emocji na koniec meczu. W 90 minucie  bramkę kontaktową zdobyli goście, co spowodowało, że jeszcze bardziej rzucili się do ratowania wyniku i walki o remis. Ostatecznie Biało-Niebiescy nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i 3 punkty pozostały w Koninie. Poniżej podsumowanie weekendu od strony kibicowskiej.

Górnik Konin – Świt Skolwin Szczecin (09.03.19)

Inauguracja wiosny przypadła nam na Podwalu. Pogoda nie była jednak jeszcze aż nadto wiosenna, bo przed meczem jak i w jego trakcie lunęło z nieba sporym deszczem. Ogólnie łączna frekwencja na stadionie była raczej daleka od optymalnej. Z naszej strony w sektorze może z ok. 50 osób, w tym najwięcej chyba przedstawicieli Młodej Siły, która parokrotnie postarała się o mniejszy lub większy doping. Piłkarze zdobyli cenne 3 punkty po zwycięstwie 2-1, a po meczu tradycyjnie przybiliśmy z nimi piątki. Jasno daliśmy im również do zrozumienia, że za 2 tygodnie podczas meczu z Kotwicą również po prostu muszą gryźć murawę.

Turniej kibiców w Wodzisławiu im. Śp. Fabso (09.03.19)

Tego samego dnia nasza delegacja obecna była w Wodzisławiu na turnieju kibiców. XVIII edycja halowych zmagań poświęcona była jak co roku zmarłemu śp. Fabso. W turnieju wystąpiły składy Odry Wodzisław, kibice Włókniarza Kietrz oraz nasz zespół. W sumie nasza załoga liczyła 28 osób, a na wyposażeniu mieliśmy jedną flagę. Przed rozgrywkami odwiedziliśmy cmentarz, gdzie spoczywa kibic Odry. Same rozgrywki stały na dość wysokim poziomie. Nasze mecze grupowe zakończyły się 3 remisami i 1 porażką, co spowodowało, że nie przeszliśmy do dalszego etapu rozgrywek. Na koniec podziękowania dla Odry za zaproszenie i konkretną gościnę!

Turniej kibiców im. Śp. Fabso w Wodzisławiu (2019)