«

»

Porażka, która wyjątkowo mogła cieszyć kibiców

Liga pędzi jak szalona, więc dla niezorientowanych podamy, że do końca sezonu zostały raptem tylko 2 kolejki. W ostatnim czasie nasi zawodnicy rozegrali w błyskawicznym tempie kilka spotkań, ale to w sumie temat na odrębnego newsa. Poniżej póki co zaległe relacje kibicowskie z ostatnich spotkań z udziałem kibiców Górnika Konin.

Najważniejszym spotkaniem na Podwalu był z pewnością mecz z Gwardią Koszalin. Sam mecz na boisku był niestety zwyczajnie nudny i chyba jest wiele prawdy w tym na co uczulali trenerzy swoich piłkarzy i co zresztą podkreślali na konferencji po meczu. Było to spotkanie do pierwszej bramki, czyli kto pierwszy strzeli bramkę, ten po prostu zwycięży. I tą bramkę zdobyła pierwsza Gwardia, co jak się potem okazało było na wagę złota. Porażka Górnika, mimo iż nie była do śmiechu naszym zawodnikom (ani tym bardziej sztabowi trenerskiemu), nas kibiców mogła jednak wyjątkowo cieszyć. Dlaczego? Bo zwiększyła ona szanse Gwardii na utrzymanie w III lidze. W przypadku naszej sytuacji ligowej niewiele ona zmieniała. Oczywiście, żeby nie doszukiwać się tutaj na siłę żadnych „cudów”, należy dodać, że obie jedenastki grały fair play przez cały mecz do końca, ale mimo iż nasz zespół niemal rzucił się do momentami szaleńczej walki o wyrównanie, to jednak końcowy rezultat pozostał bez zmiany.

Ostatnie relacje kibicowskie:

Pogoń II Szczecin – Górnik Konin (30.05.19)

Nie organizowaliśmy wyjazdu na środowy mecz z rezerwami Pogoni i zaliczyliśmy zero.

Górnik Konin – Gwardia Koszalin (25.05.19)

Mecz z Gwardią zapowiadał się ciekawie ze względu na przyjazd naszych układowiczów z Koszalina. Pogoda typowo majowa również zachęcała do przyjścia na Podwale. Tego dnia utworzyliśmy wspólny młyn, który razem i na przemian dopingował dwie jedenastki na murawie. Gwardziści dojechali do Konina w 36 osób, a nasz wspólny sektor tego dnia liczył w najlepszym momencie ok. 140 osób. Na płocie zawisły po 2 płótna Górnika i Gwardii. Sam mecz w zasadzie dość nudny na boisku, ostatecznie zakończył się skromnym zwycięstwem Gwardii 1-0, co akurat wyjątkowo mogło nas cieszyć w kontekście walki Gwardzistów o pozostanie w III lidze. Po meczu obie jedenastki podziękowały swoim kibicom za doping.

Polonia Środa Wlkp. – Górnik Konin (18.05.19)

43 kibiców Górnika postanowiło spędzić sobotnie popołudnie na sektorze gości w Środzie Wielkopolskiej. Na płocie z naszej strony zawisła szachownica Górnik Konin. Nasi zawodnicy w odmłodzonym składzie przegrali wysoko 0-4.

Polonia Środa Wlkp. - Górnik Konin (sezon 2018/19)

Włocłavia Włocławek – Legia Chełmża (12.05.19)

W niedzielę 33 kibiców Górnika z flagą ACAB obecnych było na meczu Włocłavii z Legią Chełmża. Młyn Włocłavii to ponad 300 osób, goście razem ze Spartą Brodnica i Olimpią Elbląg w ok. 200 osób. W przerwie meczu kibicowskie zawody bokserskie na murawie, przerwane przez tych co zawsze. Oby dwa sektory z pirotechniką.  

Włocłavia Włocławek - Legia Chełmża (sezon 2018/19)

Górnik Konin – Lech II Poznań (11.05.19)

Niska frekwencja widzów na Podwalu. Nasz sektor tego dnia też wyglądał słabo, ponad 40 osób. Ogólnie mecz bez historii.