«

»

Co piłkarsko słychać u naszych przyjaciół?

Wszystkie ligi w Polsce zbliżają się do finiszu, więc czas się przyjrzeć co słychać piłkarsko u naszych przyjaciół. Poniżej krótkie podsumowanie tego, co piłkarsko na boiskach w Koszalinie, Ostrowie i Włocławku.

Gwardia Koszalin

Gwardziści długo płacili chyba piłkarskie frycowe za udział w II lidze w poprzednim sezonie. Przed sezonem wydawało się, że doświadczony drugą ligą zespół będzie co najmniej w środku tabeli, tymczasem okazało się, że Koszalinianie na wiosnę walczą o utrzymanie. Gwardia spadła nawet na chwilę do strefy spadkowej, ale ostatnie zwycięstwa drużyny z Koszalina całe szczęście zapewniły im utrzymanie na 2 kolejki przed końcem. Gwardia ma obecnie 30 punktów, a kolejny Chemik 27. Jednak Gwardia dopisze sobie jeszcze co najmniej 3 punkty za walkower z Wdą Świecie. I nawet, jeśli Chemik wyrówna się punktami na koniec ligi z Gwardią, wyżej zostanie Gwardia, gdyż w meczach bezpośrednich dwukrotnie pokonała Bydgoszczan. To oznacza, że w przyszłym sezonie znów będziemy mieli okazję zawitać na Fałata.

Zestawienie III ligi gr.2: http://www.90minut.pl/liga/1/liga10014.html

Ostrovia Ostrów

Do końca rozgrywek IV ligi wielkopolskiej zostały jeszcze 4 kolejki. Ostrovianie póki co zajmują środek tabeli, dokładnie 9 miejsce. Na awans w tym sezonie nie mają niestety już nawet matematycznych szans. Spadek też im już nie grozi, tym bardziej, że z naszej III ligi do grupy wielkopolskiej nie będzie żadnej degradacji. W kolejnym sezonie Ostrovian czeka zatem kolejna tułaczka po stadionach wielkopolskiej IV ligi regionalnej.

Zestawienie IV ligi wielkopolskiej: http://www.90minut.pl/liga/1/liga10037.html

Włocłavia Włocławek

Włocławskim piłkarzom do zakończenia sezonu zostały jeszcze 3 spotkania. Podobnie jak w przypadku Ostrovii, Włocłavia zostanie w IV lidze niestety na kolejny sezon. Piłkarze z Włocławka zajmują obecnie 5 miejsce w tabeli, niestety bez szans na dogonienie lidera z Janikowa. Utrzymanie Włocłavii również jest już pewne.

Zestawienie IV ligi kujawskiej:  http://www.90minut.pl/liga/1/liga10160.html